جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - 18 Jan 2019
 
۱

خواص تسبیح "حضرت زهرا(س)" چیست؟

شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷
شمس با اشاره به خواص تسبیح حضرت زهرا (س)، از عاقبت بخیری به عنوان یکی از آثار و برکات تسبیح دختر پیامبر اکرم (ص) سخن گفت.
خواص تسبیح "حضرت زهرا(س)" چیست؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از میزان، سعید شمس کارشناس ارشد علوم قرآنی در گفت و گویی گفت: گفته اند آنگاه که پیامبر اکرم (ص) به معراج رفتند و نورشان به اهل آسمان و همچنین به چهره اهل زمین می تابید و آن ها را درخشان می کرد، در آن هنگام حضرت "فاطمه(س)" از سختی کارهای خانه در زحمت بود.

وی اظهار کرد: در آن هنگام "امیر المومین(ع)" به حضرت "فاطمه(س)" توصیه کردند که نزد پدرشان بروند و از ایشان برای حضور یک خدمتکار درخواستی داشته باشند. آنگاه که "پیامبر خدا(ص)" از خواسته دخترشان باخبر شدند، فرمودند: ای فاطمه چیزی را به تو عطا می کنم که از خدمتکار، دنیا و آنچه که در آن است ارزشمندتر است.

شمس یادآور شد: بر این اساس "پیامبر اکرم(ص )" به حضرت "فاطمه(س)" فرمودند : پس از نماز 34 مرتبه الله اکبر، 33 مرتبه الحمدالله و 33 مرتبه سبحان الله بگو و آن را با لااله الی الله  ختم کن.

وی ادامه داد: پیامبر (ص) همچنین فرمودند که این کار را انجام بده چرا که برای تو از چیزی که می خواهی و از آنچه که در دنیا وجود دارد، ارزشمندتر است. در آن لحظه که این هدیه آسمانی به حضرت زهرا (س) اعطا شد ، ایشان فرمودند از خدا و رسول خدا (ص) راضی شدم.

این کارشناس ارشد علوم قرآنی اظهار کرد: همچنین در یک روایت آمده که هر کس پس از نماز واجب، تسبیح حضرت زهرا (س) را به جای آورد ، پیش از اینکه پای راست را از پای چپ بردارد، جمیع گناهانش آمرزیده می شود.

وی توضیح داد: همچنین در روایت دیگری چنین آمده فردی که تسبیح حضرت فاطمه (س) را بگوید خدا را با ذکر کثیر یاد کرده است.

شمس یادآور شد: همچنین در روایت دیگری از امام معصوم (ع) سفارش شده که ما تسبیح فاطمه (س) را به فرزندان خود سفارش می کنیم همچنان که آن ها را به نماز توصیه می کنیم. شما نیز برآن مداومت کنید زیرا هر بنده ای که برآن مواظبت و مداومت کند، سرانجام نیکویی خواهد داشت و عاقبت به خیر خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین از دیگر خاصیت های تسبیح  حضرت زهرا (س) این است که فرد ناکام و نا امید نمی شود، از شیطان دوری می کند ، سنگینی گوش برطرف می شود، از شقاوت و بدبختی نجات پیدا می کند، این تسبیح همچنین باعث سنگینی اعمال می شود و خشنودی خداوند و رفتن به بهشت را در پی دارد.

شمس خاطرنشان کرد: باید توجه داشته باشیم که زمان به جای آوردن تسبیح حضرت زهرا(س) تنها پس از نماز نیست بلکه در همه زمان ها می توان آن را به جای آورد.
 
کد مطلب: 503371
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *