يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - 7 Jun 2020
 
۰
معاون سیاسی سپاه قدس عنوان رد

پایان داستان داعش نزدیک است

دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۸
کد مطلب: 499463
احمد کریم‌خانی در جمع اساتید دانشگاه‌های شیراز گفت: برخی از بحران‌ها مانند آنچه در سوریه واقع شده، یک جنگ تمام‌ عیار است، بررسی هر تحول و بحران نیازمند بررسی نقش بازیگران آن است
پایان داستان داعش نزدیک است
به گزارش گروه سیاست جهان نيوز به نقل از ایسنا، معاون سیاسی سپاه قدس تاکید کرد که با توجه به رخدادهای ماه‌های اخیر در سوریه و عراق، پایان داستان داعش نزدیک است.
احمد کریم‌خانی در جمع اساتید دانشگاه‌های شیراز به بررسی بحران‌های منطقه و خصوصا جنگ سوریه پرداخت و تحلیل‌هایی را در این خصوص ارائه داد.

وی با تصریح اینکه برخی از بحران‌ها مانند آنچه در سوریه واقع شده، یک جنگ تمام‌ عیار است، بررسی هر تحول و بحران را نیازمند بررسی نقش بازیگران آن دانست و گفت: امروز مهم‌ترین وظیفه و رسالتی که بر دوش همه است، جهاد کبیر است و باید در جهاد تبیینی وضعیت را تبیین کنیم.

معاون سیاسی سپاه قدس با یادآوری اینکه امروز شاهد حضور ۲۵۰ گروه تروریستی در سوریه و گروه‌های تروریستی دیگری در جهان هستیم، تبیین جنس و ماهیت تحولات منطقه را ضرورت برشمرد و گفت: پشت تمام بحران‌های منطقه، برنامه‌های شیطان بزرگ آمریکا قرار دارد و امروز شیطان با برنامه‌تر از هر نهادی برای بحران‌ها تصمیم‌گیری کرده است.

وی گفت: جنگ یمن و عربستان برخلاف تصورات خام، جنگی است که آمریکا آن را برنامه‌ریزی کرده و از دل این آشوب سود بزرگی متوجه شیطان بزرگ‌ شده است.

معاون سیاسی سپاه قدس گفت: مؤسسات آینده‌پژوهی غرب بررسی کرده‌اند که با خطر بزرگی به نام رشد اسلام‌گرایی مواجه هستند، به این دلیل به سمت برخورد درون تمدنی رفته‌اند تا از تقابل تمدن اسلام با تمدن‌های دیگر جلوگیری کنند.

کریم‌خانی با اشاره به بحران سوریه گفت: تحولات سوریه از ۳۶ سال گذشته رقم خورده و برنامه‌ریزی‌شد و عمق این فجایع از اسناد لانه جاسوسی به‌دست‌آمده است که در سندی که مربوط به ۲۰ شهریور ۵۸ از اسناد لانه جاسوسی آمریکا به‌دست‌آمده به برنامه‌ریزی‌ها از آن زمان در سوریه و عراق اشاره دارد.

وی دشمن‌شناسی و تحلیل درست وقایع را یک ضرورت برشمرد و با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم قرارگرفتن برخی اسناد کشف شده در لانه جاسوسی آمریکا در کتب درسی گفت: آنچه در سوریه اتفاق افتاده پروژه آمریکایی است و سوریه تاوان حضور در محور مقاومت را می‌دهد، اما عده‌ای تحلیلشان این بود که بشار اسد باید برود و این مقدمات ظهور است.

این مقام نظامی گفت: زمانی داعش تا مرز ۴۰ کیلومتری کشورمان پیش رفته بود و رعب و وحشت بسیاری غرب کشور را گرفته بود و اگر جلوی آن‌ها گرفته نمی‌شد، کل منطقه را می‌گرفتند.

کریم‌خانی گفت: هیلاری کلینتون به نحوه شکل‌گیری داعش اشاره‌کرده و اذعان داشته است به ۱۵۲ کشور سفر داشته و مقدمات را مهیا کرده است و قول همکاری و به رسمیت شناختن دولت اسلامی (داعش) را در زمان اعلام حضور گرفته است.

وی ادامه داد: آن‌ها درصدد بودند تا افراطی‌ها را به صحرای سینا در مصر برده و در آنجا با درگیری با دولت مرکزی و زمینه تجزیه مصر و درواقع استارت طرح خاورمیانه بزرگ را بزنند که با کودتای نظامی مصر و دستگیری مرسی این موضوع را در سوریه و عراق وارد کردند.

کریم‌خانی با طرح این موضوع که آمریکا بزرگ‌ترین چالش خود را خاورمیانه می‌دانند، گفت: مقام معظم رهبری اساسا واژه خاورمیانه، خاور دور را طرح راهبردی آمریکا می‌داند.

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی با اشاره به راهبرد ۲۰۰۶ آمریکا بیان کرد: جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ حذف حزب‌الله از مقاومت بود که موفق نشدند.

وی با اشاره به گذشت شش سال از بحران و جنگ سوریه گفت: ما در سوریه با بدترین نوع جنگ مواجه هستیم، جنگی که خاک‌ریز مشخص ندارد و جنگی سیاسی و عقیدتی که جنایات در آن با نام الله‌اکبر و پول عربستان شکل‌گرفته است.

معاون سیاسی سپاه قدس با بیان اینکه ما در پیچ تاریخی حساسی قرار داریم، بیان کرد: امروز در حال عبور از این پیچ تاریخی هستیم و توانسته‌ایم وضعیت برتری در جنگ جهانی علیه محور مقاومت داشته باشیم و قدرت مقاومت را تثبیت کنیم.

کریم‌خانی با تحلیل نقش بازیگرهای بحران تحمیلی بر منطقه مقاومت گفت: داعش یک بازیگر این منطقه بود که امروز در حال کشیدن نفس‌های آخرش است و آمریکا آن را ایجاد کرده و داعش و مابقی گروه‌های تروریستی ابزاری برای شیطان بزرگ بودند تا زمینه حضور آمریکا را در سوریه ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه آمریکا به بهانه مبارزه با داعش در شمال سوریه پایگاه ایجاد کرده است، بیان کرد: سرانجام تا چند مدت دیگر داعش نابود و سرنوشت گروه‌های دیگر نظیر جبهه النصره مثل گروهک‌های منافقین خواهد شد.

معاون سیاسی سپاه قدس با تصریح اینکه ما توانستیم سوریه را به سلامت از این مرحله خطر عبور دهیم، بر این نکته تاکید کرد که دنیای امروز بر معاملات استوار است و گفت: رابطه ایران و روسیه بر اساس راهبرد منافع و تهدید مشترک شکل گرفت و در این مبنا توانستیم همکاری‌های فزاینده و مثبتی در بحث پیشبرد توانمان در محور مقاومت داشته باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *