دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - 21 Sep 2020
 
۰

"اسرائیل" محصولات کشاورزی غزه را مسموم کرد

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب: 497994
کشاورزان فلسطینی گفتند رژیم صهیونیستی بدون هشدار قبلی اقدام به سمپاشی هوایی مزارع آنها در امتداد نوار مرزی شرق نوار غزه کرده و این کار محصولات کشاورزی آنها در معرض نابودی قرار داده است.
"اسرائیل" محصولات کشاورزی غزه را مسموم کرد
 
به گزارش پارس نیوز، یک روزنامه نگار فلسطینی به نام "احمد قدیح" که خود مالک یک قطعه زمین کشاورزی در روستای "خزاعه" در شرق خانیونس است به سایت "عربی 21" گفت: "هواپیماهای سمپاش اسرائیلی از 4 روز پیش اقدام به سمپاشی مزارع انبوه در مرزهای شرقی غزه کرده است. این در حالی است که کشاورزان، خود را برای جمع آوری محصولات آماده می کردند."
قدیح افزود: "این سمپاشی بی موقع در این مقطع زمانی، محصولات کشاورزی را در معرض نابودی قرار می دهد زیرا به این ترتیب کشاورزان مجبورند برای اینکه خود مسموم نشوند، جمع آوری محصولات را حداقل به مدت ده روز به تعویق بیندازند".
وی خاطرنشان کرد که در این مدت ده روز با آغاز زمان صاعقه و رگبار ممکن است محصولات از بین برود.
گفتنی است منطقه شرقی نوار غزه برای تأمین سبد غذایی مردم در طول سال از اهمیت شایانی برخوردار است مساحت زمینهای کشاورزی در این بخش از فلسطین بین 4000 تا 4500 متر مربع در امتداد خطوط مرزی است و از رفح تا شهر بیت حانون به مسافت 41 کیلومتر امتداد دارد.
طبق آمارهای مرکز آمار و سرشماری فلسطین، این محصولات قرار است معیشت 55 هزار خانواده در داخل نوار غزه را تأمین کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *