پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - 21 Oct 2021
 
۶
۲۰
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با جهان نیوز:

برای جمهوری اسلامی گروه‌ها در افغانستان تفاوت ندارد/ ایران به دنبال تشکیل دولت فراگیر در این کشور است/ اصلاح طلبان کلا دنبال مخالف خوانی هستند/ نه منافع ملی سرشان می‌شود نه مواضعشان مبنا و عقلانیتی دارد/ یک زمانی هم می‌گفتند به صدام حسین کمک کنیم/ خاتمی و تاجزاده را برای جنگ راهی افغانستان کنید

شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب: 775686
سلیمی گفت: مواضع اصلاح طلبان در این سال ها پر از تناقض است.
برای جمهوری اسلامی گروه‌ها در افغانستان تفاوت ندارد/ اصلاح طلبان کلا دنبال مخالف خوانی هستند/ یک زمانی هم می‌گفتند به صدام حسین کمک کنیم/ خاتمی و تاجزاده را برای جنگ راهی افغانستان کنید
گروه سیاسی جهان نيوز: حجت الاسلام سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با جهان نيوز درباره فضاسازهای‌ جریان اصلاح‌طلب درباره جنگ با طالبان و حمایت از پنجشیر، اظهار داشت: به نظر می‌رسد اصلاح طلبان در این موضوع صادق نیستند، صداقت اقتضا می‌کند که اینها به هر شکل ممکن در میدان جنگ حضور پیدا کنند. از دید دیپلماسی مقام معظم رهبری به صراحت اعلام کردند که ما طرفدار مردم افغانستان هستیم. وقتی ایشان می‌گویند مردم، منظورشان همه مردم افغانستان است. برای جمهوری اسلامی ایران هیچ گروهی با گروه دیگر در افغانستان فرقی نمی‌کند، ایران به دنبال تشکیل دولت فراگیر در این کشور است.
 
وی در ادامه درباره نگاه ایران به موضوع افغانستان گفت: نظام به صراحت موضع خود را اعلام کرده و موضوع برادرکشی در افغانستان به خصوص اتفاقات اخیر در منطقه پنجشیر را محکوم کرده است. اگر آقایان اصلاح طلب موضوع دیگری مدنظرشان است همان پیشنهاد آقای شریعتمداری که تشکیل تیپ اصلاحاتیون است، را عملی کنند و نظام هم کمکشان خواهد کرد که هر چه زودتر آنجا حضور یابند. اما کسی تاکنون یاد ندارد که فردی از این جریان در جبهه مقاومت حضور یاید و قطعا به افغانستان هم نخواهند رفت.
 
این نماینده مجلس با اشاره به مواضع ضد و نقیض جریان اصلاح طلب در سال‌های اخیر، توضیح داد: این گروه در کل به دنبال مخالف خوانی است. زمانی هم که آمریکایی ها به افغانستان حمله کردند، آقای بهزاد نبوی می‌گفتند از طالبان دفاع کنیم. چطور یک زمان مدافع طالبان می‌شوند و زمانی خواهان جنگ با آنان هستند. وقتی صدام به کویت حمله کرد گفتند صدام خالد بن ولید است باید کمک او کنیم. مواضع اصلاح طلبان در این سال ها پر از تناقض است.
 
سلیمی با اشاره به آشفتگی اصلاح طلبان در تحلیل های سیاسی افزود: تحلیل های این گروه عمیق نیست و به همین دلیل دچار مشکل هستند. کدام تحلیل و حرف آنان را باید پذیرفت؛ کمک به طالبان یا جنگ با آنان. هیچکس مانع شما نیست، پیشنهاد می‌کنیم چند نفر از سران این جریان مثل آقای تاج زاده، حجاریان، خاتمی، بهزاد نبوی و کواکبیان لباس رزم بپوشند و هر کدام یک گروه را برای جنگیدن با خود راهی افغانستان کنند. چرا فقط می نشینند و حرف می‌زنند مردم  منتظر اقدام آن‌ها هستند. خوب است یکبار چهره این افراد در لباس رزم دیده شود. البته خیلی از  اعضای این جریان  در گذشته به جبهه رفتند و پشیمان شدند؛ مثل همان‌هایی که از دیوار سفارت آمریکا بالا رفتند و پشیمان شدند. 
 
وی در پاسخ به این سوال که اگر نظریات جریان اصلاحات مبنای تصمیم گیری نظام شود، چه بر سر منافع ملی خواهد آمد، گفت: اینها منافع ملی سرشان نمی‌شود، اگر منافع ملی سرشان می‌شد در برجام این کلاه را سر کشور نمی‌گذاشتند. البته موضع اصلاح طلبان درباره افغانستان از جهاتی باعث امیدواری است، چراکه پس از سالیان سال نگاه به غرب حالا فهمیدند که شرقی هم وجود دارد. تا به امروز اگر کسی مطلبی درباره نگاه به شرق می‌گفت جیغ این جماعت بلند می‌شد و وامصیبتا سرمی‌دادند. بالاخره اینها هم دچار دگر دیسی شدند.

این نماینده مجلس در پایان با بیان اینکه در مواضع اصلاح طلبان مبنا و عقلانیتی وجود ندارند، تصریح کرد: از زمانی که مردم این جریان را پس زدند اینها برای جلب توجه بیشتر دنبال هر ابزاری می‌گردند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


خخ
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان برای جهاد به افغانستان بروند و خودی نشان بدهند !
ننگ بر فتنه گر
Iran, Islamic Republic of
خاتمی و تاجزاده را برای جنگ با طالبان به افغانستان اعزام کنید.
United States
⭕️ اسم جهادی فرمانده تیپ_اصلاحیون "ابوتَکرار" می‌باشد.
United Arab Emirates
دولت فراگیر در افغانستان!!! چه جمله قشنگی !!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
⭕️برخی اصلاح طلبا فقط مواقعی که میخان از دست زناشون خلاص بشن اسلحه دست میگیرن، سایر موارد به توییت زدن زیر باد کولر بسنده میکنن
خخخ
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم خیلی با حال بود !
Iran, Islamic Republic of
شما اگر یک رزمنده یا یک شهید از قماش اصلاح تلب در جنگ سوریه و عراق پیدا کردید در افغانستان هم پیدا خواهید کرد!!!
حمید
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و در مورد تحولات منطقه هم فقط باید سکوت کنند.
شهریار
Iran, Islamic Republic of
میگن یک اصلاح طلب رفته بود جبهه و میگفت من مرد جنگم وقتی یک خمپاره جلوی پایش خورد زمین گفت من بر می گردم !
مش مظفر
Iran, Islamic Republic of
دیگه چی میگن برادر
Iran, Islamic Republic of
اینجا موضوع مهم حاکمیت ملی ما است و آرام بودم کشور همسایه بنابراین هرتفکری که در این راستا نباشد به ضررایران است. لطفا مراقب باشید اشتباه بدون برگشت در کار نباشد.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
سبزواری
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مگر شما اقای نماینده در عراق و شام جنگیده اید /!!
Iran, Islamic Republic of
طالبان ..کثیف و جانی و بی مغز
Iran, Islamic Republic of
......
چ
Iran, Islamic Republic of
به نظر من طالبان با داعش فرقی نمیکنه خدا از روی زمین برشون داره