شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - 23 Jan 2021
 
۶
۲۵
عضو هیأت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با جهان نیوز:

دولت می‌خواهد به نوعی مجلس را ناکارآمد جلوه دهد/ به نظر نمی‌رسد طرح کمک معیشتی دولت از روی دلسوزی برای مردم باشد/ ظرف چند روز به اندازه یکسال کالا از گمرکات ترخیص شد

سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۶
کد مطلب: 746029
با تایید طرح معیشتی مجلس توسط شورای نگهبان، دولت در مقابل عمل انجام شده قرار گرفت و موضوع طرح کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی را مطرح کردند، لذا به نظر می‌رسد که ارائه چنین طرحی از روی دلسوزی برای مردم نبوده است.
دولت می‌خواهد به نوعی مجلس را ناکارآمد جلوه دهد/ به نظر نمی‌رسد طرح کمک معیشتی دولت از سر دلسوزی برای مردم باشد/ ظرف چند روز به اندازه یکسال کالا از گمرکات ترخیص شد
گروه اقتصادی جهان نيوز: حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با جهان نيوز درباره رفتار دوگانه دولت در پرداخت کمک معیشتی اظهار داشت: اگر دولت قصد کمک معیشتی به اقشار آسیب پذیر را داشت، باید خیلی زودتر از اینها لایحه‌اش را به مجلس می‌داد. در حال حاضر هم به علت اینکه شورای نگهبان طرح معیشتی مجلس را تایید کرد و دولت در مقابل عمل انجام شده قرار گرفت، موضوع طرح کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی را مطرح کردند و لذا به نظر می‌رسد که ارائه چنین طرحی از روی دلسوزی برای مردم نبوده است.

وی با بیان اینکه پیش از تصویب این طرح در دولت، نمایندگان در مجلس نیز طرح مشابهی را به تصویب رساندند که دولتی‌ها با آن مخالفت کردند، گفت: شیوع کرونا نه فقط اقتصاد کشور بلکه اقتصاد جهان را فلج کرده است. موضوع کمک به اقشار آسیب پذیر مخصوصا افرادی که حقوق بگیر نیستند یا درآمد پایینی دارند چندین ماه است که در مجلس مطرح است، لذا باید ماه ها پیش خود دولت در این زمینه برنامه ریزی می‌کرد و لایحه‌ای را برای کمک معیشتی به مجلس می‌آورد. ولی دولت در این زمینه اقدامی نکرد و مجلس به این موضوع ورود پیدا کرد و در دو مرحله قانون را تصویب کرد.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به حضور نمایندگان دولت در جلسات کارشناسی طرح معیشتی مجلس، خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه در این جلسات کارشناسی نمایندگان دولت حضور داشتند، اما در فضای سیاسی و مجازی با این موضوع اعلام مخالفت کردند. هدف نمایندگان برنامه‌ریزی برای مردمی بود که نیاز به کمک معیشتی دارند ولی شاید دولت می‌خواهد به نوعی مجلس را که عصاره فضائل ملت است ناکارآمد جلوه دهد و اعلام کردند که این طرح به دلیل مشکل در تأمین اعتبار قابل اجرا نیست و با آن مخالفت کردند.

موسوی لارگانی در ادامه افزود: اکنون باید از خود مقامات دولتی پرسید که بدون مصوبه مجلس بار مالی طرح حمایت معیشتی دولت را چگونه و از کجا می‌خواهند تامین کنند و منبع مالی این طرح کجاست؟ چراکه هرگونه پرداختی باید مصوبه مجلس را داشته باشد لذا این جای سوال است.
 
وی با اشاره به استقبال مجلس از طرح حمایت معیشتی دولت، گفت: همانطور که رئیس مجلس گفتند «اهتمام دولت به کمک معیشتی به مردم هر چند دیرهنگام ولی نشانه خوبی است و مجلس از آن استقبال می‌کند» متاسفانه در این چند ماه گذشته برخی از هموطنان با سختی امرار معاش کردند و در این مدت هم بارها مجلس در این خصوص به دولت تذکر داده و روی این موضوع بحث شد. سوالاتی هم که از وزیر اقتصاد و حتی خود رئیس جمهور شده بود بیشتر درباره مسائل اقتصادی و مشکلاتی معیشتی مردم بود که به نوعی در دستور کار مجلس قرار نگرفت.
 
عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان درباره سوءمدیریت ها و عدم نظارت دولت بر بازار، توضیح داد: ظرف چند روز به اندازه یکسال کالا از گمرکات ترخیص شده است. اگر دولت به موقع این کالاها را از گمرک ترخیص می‌کرد، شاهد برخی از این مشکلات که در تامین برخی کالاها مورد نیاز وجود دارد، نبودیم. به عنوان نمونه خوراک دام و طیوری که بعضا فاسد شد و ترخیص نشد، اگر به موقع ترخیص می‌شد و با قیمت مصوب در اختیار مرغداران و دام پروران کشور قرار می‌گرفت شاهد این افزایش قیمت ها نبودیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


دولت چند ماه دیگه کارش به اتمام میرسه فقط امیدوارم مانند روحانی دولت قبل دولت قبل به راه نیندازید
Iran, Islamic Republic of
جدی میگی ؟
مجلس انقلابی استیضاح استیضاح
Iran, Islamic Republic of
....
دانیال
Iran, Islamic Republic of
مجلس همین که موفق شد دولت را برای پرداخت یارانه و وام کرونا هُل بدهد و ملزم کند کار بزرگی انجام داد.
Iran, Islamic Republic of
فعلا که این دولت اصلاح طلبه که بعد از هفت سال هنوز میگه دولت قبل
کرسنت
Iran, Islamic Republic of
عملکرد دولت روحانی از ابتدا خسارت بار بود.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مجلسی کارآمد است که حداقل از حمایت 65 درصدی مردم برخوردار باشد نه 42 درصد
Iran, Islamic Republic of
..
محمد
Iran, Islamic Republic of
دوران نگذاشتند نمی گذازند تمام شده
مجلس اهرم های قانونی قوی دارد.
Denmark
...
Iran, Islamic Republic of
..
و کسی حریف این دولت نیست!!!
Iran, Islamic Republic of
....
علی
Iran, Islamic Republic of
.......
Roya
United Kingdom
.مجلسی که میبینه چه به روز ملت میاد و سکوت کرده..
مجلس
اقدامات خود را درمقابل کرونا را اعلام واعلان فرماید
Iran, Islamic Republic of
..........
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
به نظر می رسه این سوالات رو باید مجلس مستقیما از مسوولین دولتی بویژه آقای نوبخت بپرسد که این منابع مخفی کجا هستن و چه مقدار ازاین منابع دست چه کسایی هست؟
Iran, Islamic Republic of
حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، چنین طرحی از روی دلسوزی برای مردم نبوده است.نیت خوانی می فرمایید؟
N
Iran, Islamic Republic of
مجلس طرحی که تصویب رسانده رالازم الاجراکند....
Iran, Islamic Republic of
بعد از روحانی باید با چراغ دنبال روحانی گشت .....!!!!!
رضا
Iran, Islamic Republic of
دعوا سر اینه کی به ملت صدقه بده، دولت یا مجلس
Iran, Islamic Republic of
ان شاء الله جاده صاف می شود برای رئیس جمهوری آقای قالیباف
فقط رئیس مجلس رو با کی بستید؟
سعید
Iran, Islamic Republic of
شبکه فساد تکنوکرات بروکراتها همیشه از شفافیت تخصیص ارز ،فعالیت بانک مرکزی،شرکتهای خصوصی صاحب امتیاز انحصار واردات صادرات که بوجه شان را هم از دولت میگیرند ابا دارد.
Iran, Islamic Republic of
حقوقا تا دهم برجم کفاف نمیده .مثلا این طرح برای کی هست. بله . بزک نمیر بهار میاد