سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - 15 Jun 2021
 
۱۳
۳۳
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در گفت‌وگو با جهان نیوز:

روحانی باید پاسخگوی افزایش تعداد مبتلایان و تلفات کرونا باشد/ نمی دانم سوءتدبیر است یا عوامل دیگر/ از یک طرف مشکلات معیشتی از یک طرف مرگ و میر کرونا/ شاید منتظر عکس العملی در جامعه هستند/ روحانی اجازه نمی‌دهد کسی از طرف مجلس در ستاد کرونا باشد/ به نهادهای نظارتی گفته‌اند حق ورود به موضوع یک میلیارد یوروی ویژه کرونا را ندارید

پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۷
کد مطلب: 742921
دکتر شهریاری گفت: معلوم نیست قصد دارند مملکت را به کجا ببرند.
روحانی باید پاسخگوی افزایش تعداد مبتلایان و تلفات کرونا باشد/ نمی دانم سوءتدبیر است یا عوامل دیگر/ شاید منتظر عکس العملی در جامعه هستند/ روحانی اجازه نمی‌دهد کسی از طرف مجلس در ستاد کرونا باشد
گروه سیاسی جهان نيوز: دکتر حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با جهان نيوز درباره سخنان اخیر دکتر نمکی منبی بر قصور زیاد در راستای کنترل اپیدمی کرونا، اظهار داشت: در اصل، منظور وزیر بهداشت ستاد ملی مبارزه با کرونا با ریاست آقای رئیس جمهور و حضور برخی وزرا است. وزارت بهداشت پروتکل ها را اعلام می‌کند ولی این وزارتخانه نیروی انتظامی و نظامی ندارد که آن را اجرا کند و این تدبیر دولت است که باید از تمام نیروها استفاده کند و پروتکل ها را اجرایی و عملیاتی کند.
 
وی در ادامه با اشاره به مجوز مقام معظم رهبری برای برداشت یک میلیارد یورویی از صندوق توسعه ملی و اختصاص آن به هزینه‌های کرونا، خاطرنشان کرد: یک میلیارد یورویی که مقام معظم رهبری دستور دادند که به بحث کرونا اختصاص یابد، هنوز به طور کامل پرداخت نشده است. موضوعی را شنیدم و امیدوارم که دولت آن را تکذیب کند که به برخی از نهادهای نظارتی مانند دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور گفته شده که حق ندارید به موضوع یک میلیارد یورویی که قرار بوده اختصاص به هزینه های کرونا داده شود ورود کنید. واقعا در کشور و در ستاد ملی کرونا چه اتفاقی در حال رخ دادن است. یک ستادی به نهادهای قانونی و فراقانونی مثل دیوان محاسبات و سازمان بارزسی کل کشور نامه بنویسند و به آنها بگوید که به این مسئله ورود پیدا نکنید.
 
رئیس کمیسیون بهداشت با اشاره به ضرورت تامین منابع مالی برای وزارت بهداشت و تاثیر آن در مقابله با کرونا، گفت: کادر درمان هشت ماه است با تحمل سختی بسیار در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار دارند و منابع مالی وزارت بهداشت با این پرسنل خسته تامین نمی‌شود. قرار بود نیروی جدید و تازه نفس به کادر درمانی کشور اضافه شود که هنوز در این زمینه هم اتفاقی نیافتاده است.
 
شهریاری در ادامه با تاکید بر نقش سایر نهادها و وزاتخانه ها در کنترل و پیشگیری ویروس کرونا، بیان کرد: تنها 28 درصد از حوزه سلامت مربوط به وزارت بهداشت است و بقیه آن مربوط به سازمان ها و وزارتخانه‌های دیگر می‌شود و قطعا وزارت صمت و کشور در این زمینه مسئولیت دارند. وقتی وزیر بهداشت و درمان خواستار محدودیت و تعطیلی برای مقابله با کرونا می‌شود و تاکید می‌کند که جاده‌ها بسته ‌شود و ترتیب اثر داده نمی‌شود، باید وزیر بهداشت و درمان جواب دهد؟ این منصفانه نیست.
 
وی با بیان اینکه اگر بخواهند کرونا را کنترل کنند باید همه با هم همکاری کنند، توضیح داد: شاید برای جمهوری اسلامی زیبنده نباشد که طبق آمار رسمی در یک روز 337 فوت بر اثر کرونا داشته باشد و از طرفی نزدیک به 5 هزار نفر هم در وضعیت شدید این بیماری در بخش مراقبت های ویژه بستری باشند. به نظرم رئیس ستاد ملی کرونا که آقای رئیس جمهور است باید پاسخگو باشد چراکه بقیه وزارتخانه و مجموعه ها زیر نظر ریاست جمهوری هستند.
 
رئیس کمیسیون بهداشت در ادامه افزود: نمی‌دانم این اتفاقات به خاطر سوء تدبیر است یا عوامل دیگر نقش دارند و باید از خود ستاد ملی کرونا پرسید. بالاخره گلایه آقای نمکی از ستاد ملی کرونا است و در این ستاد وزارایی هستند که هر کدام مسئولیتی دارند.

شهریاری با اشاره به وضعیت نگران‌کننده شیوع کرونا در کشور، گفت: معلوم نیست قصد دارند که مملکت را به کجا ببرند و می‌خواهند یک نارضایتی عمومی در جامعه بوجود آورند! از طرفی گرانی و مشکلات معیشتی و از طرف دیگر هم کرونا را طوری مدیریت کنی که مرگ و میر افزایش پیدا کند و تمام ملت را عزادار کنید. یک مجموعه از نارضایتی را در کشور بوجود آوری و منتظر باشی تا یک عکس العملی در جامعه اتفاق بیافتد و شاید برخی در جامعه ناخواسته دنبال این مسئله هستند.
 
وی درباره آمارهای روزانه جانباختگان کرونا، گفت: آماری که داده می‌شود مربوط به بیمارانی است که به مراکز درمانی مراجعه کرده اند. در خیلی از مکان های دیگر و بیمارستان ها افرادی هستند که تست کرونای آنها منفی است و وقتی فوت می کنند جز بیماران تنفسی محسوب می شوند. قطعا صحبت مدیر کل وزارت بهداشت مبنی بر اینکه آمار فوت‌شدگان کرونا دوبرابر آمار اعلامی است درست است و من فکر می کنم بیشتر از این هم است.
 
شهریاری با اشاره به اینکه هیچ کس از طرف مجلس در ستاد ملی کرونا حضور ندارد، خاطرنشان کرد: ریاست مجلس بیش از یک ماه است که به رئیس جمهور نامه نوشتند و درخواست کردند که روسای کمیسیون بهداشت و اجتماعی در جلسات ستاد ملی کرونا شرکت کنند ولی آقای رئیس جمهور اجازه ندادند که از طرف مجلس کسی را دعوت کنند.
 
وی در پایان در خصوص راهکارهای مقابله با کرونا گفت: فکر می‌کنم تهران را باید دوهفته تعطیل کنند و در این دو هفته بنشینند و برنامه‌ریزی کنند که برای بعد از آن چه کار کنند. این طور نیست که مشکل با تعطیلی حل شود، اگر دو هفته تعطیل شود و بعدش دوباره به روال قبل برگردد فایده‌ای ندارد. صرف گفتن ستاد کرونا چه چیزی گیر ملت آمد؛ جنازه‌هایی روی دست ملت می‌ماند و خانواده‌های زیادی عزادار می‌شوند.

گفت‌وگو از محمد هادی
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این چه نهاد نظارتیه که بهش میگن برو خونت بنشین
حکم زدن مسئول حراست‌ها بتوسط روسای سیستم یک اشتباه بزرگ نظارتی و راهبردی است که فسادانگیز بودن ان حالا هر روز معین‌تر است
Iran, Islamic Republic of
.....
دانیال
Iran, Islamic Republic of
روحانی باید در مورد افزایش تعداد مبتلایان و جان باختگان و شیوع شدید کرونا در کشور پاسخگو باشد.
Iran, Islamic Republic of
جالب ، نماینده مجلس ورییس کمیسیون بهداشت ودرمان بر اساس شنیده ها اتهام پراکنی میکنه وبعد میگه اگر صحت نداره دولت آن را تکذیب کنه ، خوبه اول تحقیق کنی بعد حرف بزنی
مطلع
Iran, Islamic Republic of
خود وزیر بهداشت اخیرا"گفتن فقط بخش اندکی از یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا اختصاص یافته است.
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
دست ساز بودن ویروس مخرب کرونا مسجل است . فقط سوال اینجاست کدام کشور یا کشورها و یا کدام موسسات خصوصی و با چه هدفی آن را ساخته و منتشر کردند ؟.
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
تنها کشوری که در دنیا با آمادگی صد در صد وارد دوره کرونا شد چین بود !! .
Iran, Islamic Republic of
کرونا بهانه است .
امام زمان ( شیعیان و اربعین ) هدف و نشانه است !
Iran, Islamic Republic of
دکتر جان عذر بدتر از گناه آوردی وقتی نمایندگان که به قول خود انقلابی هستند و در راس امور! نمی توانند کاری کنند از کارگر و کارمند و کسبه انتظار دارید؟
امیری
Iran, Islamic Republic of
مجلس افشاگری کند ...
امیدی
Iran, Islamic Republic of
استیضاح کنه این که کاری نداره
علی
Iran, Islamic Republic of
دولت از شفافیت خیلی وحشت دارد؟!
ولی
Iran, Islamic Republic of
خب چرا استیضاح نمیشه این دولت؟
Iran, Islamic Republic of
مجلس انقلابی استیضاح استیضاح
محمود
Iran, Islamic Republic of
آقای دکتر شهریازی باید به این نکته هم توجه کنند که اگر وزارت بهداشت تاکید دارد که پروتکل ها باید در همه بخش ها اجرا شود. اول باید از مجموعه خودش شورع کند .
Iran, Islamic Republic of
او از اول هم پاسخگو نبوده و نخواهد بود!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
یعنی اون بگه مجلس هم باید بشینه نگاه کنه
معلومه که از روز اول نباید مدیریت کرونا به دولت داده میشد
Iran, Islamic Republic of
مردم از قوه قضائیه در خواست ورود به عملکرد مدیران دولتی را دارند
Iran, Islamic Republic of
شاید نماینده مجلس ناقل ویروس کرونا باشد وخدای نخواسته به رییس جمهور سرایت کند .!
یزدان
Europe
اگه شماها نمایندهای مجلس راست میگین مثل دولت روحانی شعارنمیدین روحانی رو استیضاح کنید روحانی حتی حاضرنیست برای رای اعتماد وزیرش بیادمجلس بعدشمامیخاین استیضاحش کنید
Iran, Islamic Republic of
..........
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
این دولت ؛ طلبکار است ، نه پاسخگو !!
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
وقتی وزارت بهداشت اعلام میکند ۴۷ میلیون ایرانی بیماری زمینه ای دارند پس تکلیف کشور روشن است که الان دو برابر نرخ مرگ و میر کرونایی کشورهای دیگر است..
Iran, Islamic Republic of
.........
علی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مجلسی ها که اختیار قانونگذاری دارن پس حداقل مصوبه ای تصویب دولت را ملزم به انجام میکردین.
کسی از مجلس این انفعال را نمیپذیره مگه از جان مردم حوزه های انتخابیه هم مهمتردارین
Iran, Islamic Republic of
نماینده ای که به شنیده ها اعتماد کند و موضع گیری کند همان بهتر که جایی حضور نداشته باشد
پدرام
Iran, Islamic Republic of
.کارچینیهااست .....
Iran, Islamic Republic of
روحانی کار درست را کرده که شما را در جلسه ستادکرونا راه نداده !!!
Iran, Islamic Republic of
به نظر من همه مسئولین وزارت بهداشت و هم کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا در وظیفه قانونی و انسانی خود کوتاهی کردند..