شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - 4 Jul 2020
 
۷
۷۰
منتخب مردم دشتستان در گفتگو با جهان نیوز:

مجلس دهم انقلابی نبود/ دنبال منافع زودگذر بودند/ برای رونق تولید چه کردند؟/ در مقابل مدیریت فاجعه بار زنگنه، آخوندی و قاضی زاده چه کردند؟/ یکی از اولویت‌های مجلس جدید برخورد با امثال زنگنه است/ بهترین کمک به دولت جدا کردن عناصر ناکارآمد و ناسالم است/ مجلس باید ریشه غربگرایی در دولت را خشک کند/ کارآمدترین و انقلابی ترین فرد باید رئیس مجلس شود

دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۱
کد مطلب: 728700
دکتر ابراهیم رضایی گفت: بعضی‌ها تصور می‌کنند کمک و تعامل مجلس با دولت یعنی اینکه هر چه آقای رئیس جمهور گفت، مجلس بگوید چشم.
مجلس دهم دنبال منافع زودگذر بود/ در مقابل مدیریت فاجعه بار زنگنه، آخوندی و قاضی زاده چه کردند؟/ یکی از اولویت‌های مجلس جدید برخورد با امثال زنگنه است/ بهترین کمک به دولت جدا کردن عناصر ناکارآمد و ناسالم است/ مجلس باید ریشه غربگرایی در دولت را خشک کند/ کارآمدترین و انقلابی ترین فرد باید رئیس مجلس شود
گروه سیاسی جهان نيوز: دکتر ابراهیم رضایی منتخب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دشتستان در گفتگو با جهان نيوز درباره عملکرد نمایندگان مجلس دهم و کارنامه ۴ ساله این دوره از مجلس اظهارداشت: سه نوع ایراد به نحوه عملکرد این دوره از مجلس وارد است. یکی اینکه نمایندگان این دروه از مجلس در کل رویکرد انقلابی نداشتند و در برخی از مواقع که انتظار اتّخاذ مواضع انقلابی از طرف آنان در برابر غرب و دشمنان کشور می‌رفت، مجلس برخوردی انقلابی نداشت. البته منظور از مواضع انقلابی صرف انتشار چند بیانیه از سوی نمایندگان مجلس نیست بلکه در عمل باید این موضوع تحقق می‌یافت.
 
*مجلس دهم یک مجلس انقلابی نبود
وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های مجلس انقلابی اقدامات قاطع برای ایستادگی در برابر دشمنان است، خاطرنشان کرد: مجلس دهم آن بخش‌هایی از کشور را که باید جلوی غرب و زیاده خواهی دشمنان بخصوص آمریکا می‌ایستادند را تقویت نکرد و این مجلس، مجلس انقلابی نبود. در این دوره از مجلس برای حمایت از کالای ایرانی که اقدامی انقلابی و مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب می‌باشد چه کاری انجام شد؟ سال گذشته، سال رونق تولید نامگذاری شده بود ولی مجلس کار خاصی در این زمینه نکرد. مجلس انقلابی، مجلسی است که به رونق تولید کمک کند و با اصلاح قوانین موانعی را که در برابر تولید داخلی می‌باشد را برطرف کند.
 
*جایگاه کار کارشناسی در تصمیم گیری‌های مجلس 
منتخب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اهمیت کار کارشناسی در تصمیم گیرهای مجلس،گفت: دومین ایراد مجلس دهم این بود که کمتر کار کارشناسی در این دوره از مجلس انجام می‌گرفت و بیشتر تحت تاثیر جوسازی‌ها و به دنبال برخی منافع زودگذر بودند، مجلس موفق مجلسی است که کار کارشناسی در آن صورت ‌گیرد.  
 
*اولویت‌های مجلس دهم با اولویت‌های کشور فاصله داشت
رضایی با بیان اینکه سومین ایراد مجلس دهم عدم تناسب اولویت‌های آن با نیازهای جامعه بود، توضیح داد: اولویت‌های مجلس با اولویت‌های کشور فاصله داشت یعنی برنامه‌ریزی مجلس و دستورالعمل روزانه و ماهانه مجلس باید متناسب با مشکلاتی باشد که مردم کف جامعه با آن مواجه هستند اما متاسفانه دستورکار مجلس خیلی از مواقع متناسب با این مشکلات نبود. در این دو سال اخیر که تحریم‌ها علیه ایران تشدید شد و مدیریت‌های بسیار ضعیف در داخل مجموعه دولت باعث عملکرد نامناسب در مقابله با این تحریم‌ها شد تقریبا مجلس نسبت به این مسائل بی‌تفاوت بود که این یکی از نقاط ضعف مجلس دهم بود.
 
*عملکرد ضعیف مجلس دهم در مقابل مدیران ناکارآمد دولتی/ استعفا وزرا در آستانه استیضاح
وی درباره وجود مدیریت ضعیف در بخش‌های مختلف دولت و نظارت نمایندگان مجلس دهم و نحوه برخورد آنان با مسئولان اجرایی کشور توضیح داد: خیلی از مدیریت‌ها در داخل مجموعه دولت متاسفانه ناکارآمد، ناتوان، ضعیف و بعضاً ناسالم است، یکی از مدیریت‌های بسیار ضعیف در داخل مجموعه دولت مربوط به وزارت نفت است و این وزارتخانه در بدترین دوران خودش به سر می‌برد و با ضعیف‌ترین نوع مدیریت در طی 40 سال اخیر اداره می‌شود و جالب اینکه شخص وزیر نفت مورد حمایت رئیس دولت هم می‌باشد. مجلس آینده یکی از اولویت‌هایش باید برخورد با امثال زنگنه باشد، چراکه نحوه مدیریت آنان مسبب خیلی از مشکلات کشور می‌باشد و مدیرانی از این جنس در دولت کم نبودند و مشابه همین وضعیت در وزارت راه و شهرسازی در زمان آقای آخوندی وجود داشت، وزیری که در همین مجلس دهم استیضاح شد و دوباره در همین مجلس به او رای اعتماد دادند و در نهایت خودش استعفا داد و رفت و مجلس هم با او برخوردی نکرد و متاسفانه تاوان این مدیریت ضعیف را مردم می‌دهند.
 
منتخب مردم دشتستان در مجلس یازدهم افزود: هنوز کارهای ناتمام و انجام نشده آقای آخوندی در نقاط مختلف کشور موجود است. جوانانی که در سال‌های نخستین وزارت ایشان منتظر تکمیل و بهره برداری واحدهای مسکن مهر بودند، دوران جوانی‌شان سپری شد ولی هنوز مسکنی به آنان تحویل داده نشده و به چه دلیل مجلس با این مدیر که مقصر همه این اتفاقات است برخوردی جدی نکرد و در سال 96 دوباره به او رای اعتماد داد. وزیر نقش یک مدیریت استراتژیک را برای کشور دارد و اگر ناکارآمد بود باید با او برخورد شود و برکنار شود. وزیر سابق بهداشت هم نمونه‌ای دیگر است که آن هم خودش استعفا داد و رفت و امروز حاصل عملکرد فاجعه بارش در نقاط مختلف کشور مشاهده می‌شود و طرح تحول سلامت ایشان منجر به بدهکاری سیستم درمان شده است که پزشک، بیمار و کادر درمانی همه ناراضی هستند.
 
*تصمیمات مجلس کارشناسی و بر اساس منافع ملی باشد
رضایی با بیان اینکه اکثریت نمایندگان مجلس یازدهم باید کارآمد، انقلابی و سالم  باشند تا اشکالات و ضعف‌های عملکردی مجلس دهم تکرار نشود، تاکید کرد: اولویت‌های مجلس باید متناسب با نیازها و مشکلات جامعه باشد و نمایندگان به دنبال رفع مشکلات مردم باشند و بر همان اساس برنامه‌ریزی کنند. مجلس موفق و کارآمد یک مجلس انقلابی است و تردید نکنید که یک مجلس ضد آمریکایی و انقلابی، مجلسی است که دندان طمع به دشمن را بکشد و ریشه غربگرایی در دولت را خشک کند و امید واهی دولتمردان را به غرب کم کند و این مجلس مجلسی کارآمد است، لذا ضروری است که روحیه و اخلاق و جهت‌گیری مجلس آینده انقلابی باشد نه فقط در حوزه مسائل سیاسی بلکه در حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی. البته کار کارشناسی هم باید در مجلس انجام شود و بر اساس جوسازی، فضاسازی، منافع باندی، منافع شخصی و منطقه‌ای نباید تصمیم گرفته شود و تصمیمات، کارشناسی و در چهارچوب علم و بر اساس منافع ملی باشد.

*رابطه دولت و مجلس یازدهم
وی در پاسخ به این سوال که رابطه مجلس یازدهم با دولت چطور خواهد بود؟ تشریح کرد: مجلس یازهم باید با دولت تعامل داشته باشد و به دولت کمک کند و انشاالله این مجلس به دولت کمک خواهد کرد ولی نوع کمک مجلس به دولت و آن چیزی که در ذهن آقای رئیس جمهور است متفاوت می‌باشد. بعضی‌ها تصور می‌کنند کمک و تعامل مجلس با دولت یعنی اینکه هر چه آقای رئیس جمهور گفت، مجلس بگوید چشم و نمایندگان مجلس تبدیل به وکیل‌الدوله شوند. با وجود شرایطی که بر دولت حاکم است بهترین کمک و تعامل با دولت، تلاش برای جدا کردن عناصر ناکارآمد، تنبل، خسته، ناسالم، پیر و فرتوت از بدنه دولت و جایگزین کردن عناصر کاری، کارآمد، سالم، انقلابی، جوان، پرانگیزه و کاربلد در دولت است.
 
*کارآمدترین، انقلابی ترین و جهادی ترین فرد باید رئیس مجلس شود
منتخب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی درباره رقابت‌ها برای دستیابی به کرسی ریاست مجلس یازدهم گفت: انتظار می‌رود رقابت‌ها سالم باشد و رفاقت‌ها برای کسب کرسی ریاست مجلس تبدیل به اختلاف و کینه نگردد و به میان مردم کشیده نشود و درباره این موضوع در داخل فراکسیون انقلاب تصمیم‌گیری و جمع‌بندی شود، انشاالله که کارآمدترین، انقلابی‌ترین، خاضع‌ترین و جهادی‌ترین گزینه رئیس مجلس شود. 
 
*اولویت مجلس یازدهم باید مسائل اقتصادی و مبارزه با فساد باشد
رضایی در پایان با تاکید بر اینکه نمایندگان باید با جدیت برای حل مشکلات کشور تلاش کنند، اظهارداشت: انشاالله نمایندگان مجلس یازدهم سربازان رهبر معظم انقلاب اسلامی در قوه مقننه باشند و بتوانند کارنامه موفق و درخشانی از خود به یادگار بگذارند. این مجلس باید یک مجلس انقلابی باشد تا به حل مشکلات مردم بویژه در مسائل معیشتی و اقتصادی کمک کند. بنابراین یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم باید مسائل اقتصادی، معیشتی و اشتغال جوانان باشد و مسئله دیگر مبارزه با فساد است که به امید خدا مجلس یازدهم به طور جدی، بی امان و بدون تعارف با فساد به طور ریشه‌ای برخورد می‌کند تا بعد از چهار سال کارنامه‌ای قابل دفاع داشته باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ب
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
ما از مجلس بلرخورد قاطع با مفاسد ملی و اداری و مدیریتی خصوصا در جذب هیات علمی در وزارت بهداشت می خواهیم
Iran, Islamic Republic of
فقط و فقط همین را می خواهیم قانون داریم
.
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
..........
معین
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه مجلس دهم وکیل الدوله بود و صدای مردم از آن شنیده نشد.
Iran, Islamic Republic of
احسنت
محسن
Iran, Islamic Republic of
استیضاح نکردن وزراء ناکارآمد همچون زنگنه جزو اشتباهات آشکار مجلس دهم بود.
جهانگير
Iran, Islamic Republic of
دشتستان كجا هه ؟! ...
Iran, Islamic Republic of
هر کجا که باشه نماینده متشرع و خوبی رو انتخاب کردن احسنت به این انتخاب
Iran, Islamic Republic of
لایک
Iran, Islamic Republic of
خطه ای از این مرز و بوم و وجب به وجب این خاک هم مقدسه... فقط بالاشهر تهران رو می بینی؟
Iran, Islamic Republic of
انشالله ....میفهمی دشتستان کجاست ...
Iran, Islamic Republic of
بوشهر هست
Greece
بوشهر
Iran, Islamic Republic of
...دشتستان مهد دلیرمردان لر میباشد
Iran, Islamic Republic of
خدا پدر و مادرت را بیامرزد .....
United States
...........
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
طرح گستاخانه آمریکا علیه ایران (۵۶ نظر)
عکس / استقبال فرمانده حشدالشعبی با عکس حاج قاسم روی سینه از نخست وزیر عراق (۱۸ نظر)
فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه با هم دیدار کردند (۱۷ نظر)
افشای جزئیات سرقت ارتش آمریکا از بانک تجاری الحسکه سوریه (۱۵ نظر)
همکاری امنیتی و نظامی قوی میان عربستان و اسرائیل (۱۲ نظر)
حضرتی: لاریجانی و روحانی اصلاح طلب هستند (۸ نظر)
نویسندگان برنده نوبل و پولیتزر از جمله مخالفان رژیم صهیونیستی در جهان هستند (۸ نظر)
روحانی ایران را از «کرونا» نجات داد! (۷ نظر)
سهم روحانی از ۱۰ هزار تذکر نمایندگان مجلس دهم به دولت (۶ نظر)
علاج مشکلات کشور دولت جوان حزب‌اللّهی‌ است/ منظور یک دولت سرپا و بانشاط است نه مثلا رئیس جمهور ۳۲ ساله/ جبهه‌ انقلاب را گسترش بدهید؛ حذف نکنید (۵ نظر)
محمدایوب
Iran, Islamic Republic of
درودبه شرفت انشاالله بقیه نمایندگان هم مثل توازاده باشند وکیل الدوله نشوند.....
Iran, Islamic Republic of
انشاء الله که همینطور باشه
United States
رئیس مجلس باید کارآمد باشد....
Iran, Islamic Republic of
.............
Iran, Islamic Republic of
امیدواریم به امثال شما

تحولی از جنس تحول ابراهیم رییسی در قوه قضاییه را در مجلس رقم بزنید
این گوی و این میدان
Iran, Islamic Republic of
احسنت قبول دارم بد جوری
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
این بنده خدا هم واقعیات را نمیداند...!!
Iran, Islamic Republic of
مگه انهایی که میدونستن در مجلس دهم! کاربی برات کردن تا از این یکی ناراحت باشی تازه انها برای خودشون و خانواده هاشون کار می کردن و اینها نه باور نداری به سابقه مراجعه کن
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
.......
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
.......
عزیز
Iran, Islamic Republic of
عاشق تونم
Iran, Islamic Republic of
من هم همینطور این نمایندگان جوان و تازه نفس امیدواریم نفس تاره ایی به ملت بدمند
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
................
Iran, Islamic Republic of
........
"شفافیت " اولین اولویت
Iran, Islamic Republic of
اولین مصوبه مجلس یازدهم باید قانون شفافیت مجلس باشد
Iran, Islamic Republic of
باید همین باشه همه ما باید بدونیم نماینده های ما در لوایح به کی ها رای می دن و چقدر در مجلس حضور دارند
سعید
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
....
United Kingdom
چهار سال پیش، هشت سال پیش، دوازده سال پیش، و شانزده سال پیش هم دقیقا می شود همین حرف ها را در رسانه ها پیدا کرد.
Iran, Islamic Republic of
در رای گیری خودت دقت کن
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
خسته نميشيد انقدر كلمه انقلابي رو دائم تكرار مي كنيد اونم نه فقط در اين مدت در طي اين سالها
فقط هم حرفه هيچ راهكار و راه حلي نداريد جز حمله به روحاني و دولتش
لشکر پر شکوه روحانی
Iran, Islamic Republic of
عملکرد دولت روحانی بد بوده است و نیازی به حمله ندارد.
Iran, Islamic Republic of
خب تو حمله نکن !!!!
داود
Iran, Islamic Republic of
ان شاءالله با تشکیل مجلس جدید و یک دولت جوان انقلابی در سال 1400 شاهد شکوفایی اقتصادی خواهیم بود.
Iran, Islamic Republic of
امیدواریم
Iran, Islamic Republic of
انشالله احمدی نژاد میاید و بساط باندهای ثروت و قدرت را جمع میکند
United States
در حد و قواره رئیس جمهوری نبود !
Iran, Islamic Republic of
چرا؟!!
زیباکلام
Iran, Islamic Republic of
من چی؟ من که از خودتونم.
Iran, Islamic Republic of
بد نبود اما قابل دفاع هم نیست
United States
.........
حسین تقوی
Iran, Islamic Republic of
انشاالله موفق باشید از دولت حساب بکشید و داد مردم رامستضعف را از طریق اصلاح کابینه دولت بگیرید خدا باشماست
Iran, Islamic Republic of
اگه اینکار را بکنند دوره بعدی ریاست جمهوری و شورای شهر را هم ملت به انها خواهند سپرد
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
سازمان تامین اجتماعی باید حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را متناسب با تورم افزایش دهد. ما سال ها که با این مشکل رو برو هستیم.
Iran, Islamic Republic of
خداکنه این نماینده های جوان فکری به حال شما بکنند
Iran, Islamic Republic of
آقای رضایی یک نمونه از نماینده انقلابی و بابصیرت است خداوند ان شاءالله حفظش کنه
Iran, Islamic Republic of
من هم موافقم
Iran, Islamic Republic of
شب دراز است و قلندر بیدار....!!
Iran, Islamic Republic of
چهارسال دیگه این آقای دکتر رو هم میبینیم.
Iran, Islamic Republic of
به والله من از این افراد میترسم اینا تجربه احمدی نژاد را تکرار میکنن
Iran, Islamic Republic of
امثال ایشون و مالک شریعتی مانند جوانانی هستند که می خواهند دنیا را عوض کنند...........
Iran, Islamic Republic of
باعث افتخار است که دانشجوی من در دانشکده خبر سال 90 به این رتبه خدمتگزاری ارتقا یافته است .
حقیقت گو
Iran, Islamic Republic of
باسلام - کشور و مردم ما یک مجلس و دولت انقلابی و مردمی می خواهد نه یک مجلس سلفی بگیر و دولت پیرو فرسوده و غربگرا .
Iran, Islamic Republic of
سلام فعلا اولش طرف داغ .جوجه را اخر پاییز می شمارنند انشاااله علمکرد این اقایون هم معلوم میشه.
Romania
این ...کی هستش؟....
Iran, Islamic Republic of
............
رضایی ع ر
Iran, Islamic Republic of
......