دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - 24 Feb 2020
 
۱
۳

رانندگان ماشین خواب در پایتخت

پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 716188
به گزارش جهان نيوز، تعدادی زیادی از اهالی غرب و شمال غرب کشور در سالهای اخیر به دلایلی نظیر دیوار کشی بین مرز ایران و ترکیه، بسته شدن بازارچه های مرزی و نیز خشکسالی های چند سال گذشته برای کسب درآمد راهی تهران شده اند.

این در حالی است که در چند سال اخیر تاکسی های اینترنتی در تهران شروع به کار کرده اند و قیمت مناسب و دسترسی آسان به این نوع حمل و نقل شهری با استقبال مردم تهران روبرو شده است.

این اتفاق باعث هجوم افراد بیکار از شهرهای خود به سمت تهران و تاکسی های اینترنتی پایتخت شده است.

بیشتر این رانندگان بین ۲۰ تا ۴۰ سال سن داشته و دارای تحصیلاتی از سیکل تا لیسانس هستند.

این افراد با مشکلات زیادی از قیبل اجاره خانه بالا در تهران، مسئله جای پارک در خیابان ها، سرقت خودرو و لوازم آن روبرو هستند و این دلایل موجب شده تا این رانندگان به ماشین خوابی روی آورده اند.

بیشتر آنها می گویند : اگر در شهرهای خود حداقل روزی ۷۰ هزار تومان درآمد داشته باشیم تا هزینه روزانه امرار معاش خانواده و مسائلی از جمله بیماری و هزینه های بالای درمانی را پوشش دهیم، امکان ندارد در چنین شرایطی زندگی کنیم.

این تصاویر از حصارک و اطراف بیمارستان فرهیختگان این محله گرفته شده است
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
همگی جوانان شایسته و برومندی هستند که از نیروی کارشان خوب استفاده نمیشود و مجبور به گذران زندگی در فقر هستند.....
Iran, Islamic Republic of
خدا خودش بهشون کمک کنه... ...
سعید
Iran, Islamic Republic of
اگر دولت برنامه ریزی درست عملیاتی داشت و به جای پرداخت به حاشیه دنبال کار و پیگیر امور در ساختن کشور داشت نیروی کار نیز کم می امد دولت یک دولت ناکارامد بدون برنامه ریزی عملیاتی درست ببینید این اثرات که باران می اید دردسر میشود در حالیکه استان سیستان بسیار جای کار و اشتغال مولد داشته و میتواند در توسعه کل کشور تاثیر گذار باشد