چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
 
۱۳
۲۲

هرگز یک انقلابی را تهدید نکنید!/ ماجرای تهدید تلفنی کری

چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۷
کد مطلب: 437036
آمدیم و مثل همین روزها آقای اوباما مدعی شد «بعد از توافق هسته‌ای، گزینه‌های فشار علیه ملت ایران را به صورت مضاعف برای جانشین خودم تضمین می‌کنم!» ناظر بر «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» چه باید باشد واکنش دکتر ظریف و الباقی همکاران؟ این جمله «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» را همین‌طور گفته‌ایم که گفته باشیم یا نه، تعهدی هم در مقام عمل بدان داریم؟
هرگز یک انقلابی را تهدید نکنید!/ ماجرای تهدید تلفنی کری
به گزارش جهان، حسین قدیانی، روزنامه نگار در روزنامه وطن امروز نوشت: هر چند مخاطب، خانم موگرینی بود لیکن «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» محکم‌ترین جمله وزیر امور خارجه تلقی شد ظرف این ۲سال آخر!

فی‌الحال بر جناب ظریف و سایر مردمان دستگاه دیپلماسی فرض‌ است حرمت این جمله را نگه دارند و الا «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید»، با همه زیبایی، حکایت باد هوا می‌شود! «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» اگر متجلی در رفتار و گفتار وزارت خارجه شود، حکما بیشتر به دل می‌نشیند. اینک باید پرسید: «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» چقدر در سکنات تیم دیپلماسی مشاهده می‌شود؟ هیچ آیا مشاهده می‌شود؟

آمدیم و دشمن قداره‌بند، نه یک ایرانی، بلکه کل ملت ایران را علی‌الدوام تهدید کرد و حتی پس از توافق خسته هسته‌ای هم باز گزینه نظامی روی میز را به رخ همگان کشید! در آن صورت، تکلیف چیست؟ تکلیف «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» چیست؟ آمدیم و مثل همین روزها آقای اوباما مدعی شد «بعد از توافق هسته‌ای، گزینه‌های فشار علیه ملت ایران را به صورت مضاعف برای جانشین خودم تضمین می‌کنم!» ناظر بر «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» چه باید باشد واکنش دکتر ظریف و الباقی همکاران؟ این جمله «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» را همین‌طور گفته‌ایم که گفته باشیم یا نه، تعهدی هم در مقام عمل بدان داریم؟

بگذار کتمان نکنم! بعضی بر این باورند «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» بیشتر یک «شوی تبلیغاتی» بود تا معیار و و ملاکی برای حرکت عزت‌مندانه وزارت امور خارجه! من اما بنای داوری ندارم که این قضاوت، تا چه حد منطبق بر واقعیت است! فقط یک چیز می‌دانم!

اخیرا «وزیر خارجه شیطان بزرگ» در جلسه شورای روابط خارجی، سخنان بسیار قابل تاملی بیان داشت: «چند ماه پیش یک محموله حاوی کمک‌های انسان‌دوستانه از سوی ایران رهسپار یمن شد. خیلی زود با ظریف تماس گرفتم و هشدار دادم این کار می‌تواند برهم زننده خیلی چیزها و باعث یک نبرد جدی شود و ما هرگز آن را تحمل نمی‌کنیم. وزیر خارجه ایران، اندکی بعد خودش با من تماس گرفت و گفت قرار نیست این محموله به ساحل یمن برسد یا حتی از آب‌های بین‌المللی خارج شود! چند روز بعد هم این کشتی تغییر مسیر داد و راهی کشور خودشان یعنی ایران شد»! نگارنده بعد از بستن گیومه‌، تنها و تنها اکتفا به یک «علامت تعجب» کردم ولی ای‌کاش می‌شد جلوی این اظهارنظر «جان کری»، هزاران علامت تعجب گذاشت! «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» خطاب به خانم موگرینی بیان شد که برسیم به این سخنان آقای کری؟ حقا که خسته نباشید! از قرار تهدید یک ایرانی که جای خودش را دارد، حتی می‌توان محموله حاوی کمک‌های بشردوستانه ملت و دولت ایران را هم با یک تماس تلفنی، کأن لم‌یکن تلقی کرد!

به‌راستی این بود آخر و عاقبت «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید»؟! گیرم جمهوری اسلامی عزم کرده به ملتی از ملل دنیا که تحت ستم و ظلم، روزگار را آزگار سپری می‌کنند، کمکی خیرخواهانه کند شامل مقادیری لباس، دارو، غذا و چند بطری آب معدنی! یعنی برای این بدوی‌ترین و بدیهی‌ترین عمل ممکن هم، اذن باید از آمریکا بگیریم؟ چه می‌کنند آقایان با آبرو و حیثیت نظام مقدس جمهوری اسلامی؟ چه می‌کنند؟ «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» که درجه آخر، خودش را در این ۲ تماس تلفنی نشان داد لیکن عالیجنابان! با این دست فرمان‌تان اگر «هرگز یک انقلاب را تهدید نکنید» لطف کرده‌اید به برند خمینی و خامنه‌ای و شهدای‌شان.

در ضمن یک انقلابی را هم هرگز تهدید نکنید! سخن به زبان تکریم باید گفت با بچه‌های انقلاب! بچه‌های انقلاب، زبان انگلیسی را خوب می‌فهمند اما خوابش را ببینید که زبان زور را تحمل کنند! این را، هم به دشمن گفتم، هم به بعضی از این داخلی‌ها که سال ۸۸ نه «حق‌الناس» را رعایت کردند، نه امروزه‌روز «حق سخن» را! آری! آدابی دارد بیان برای خود. مبادی این آداب نباشیم به سرنوشت جمله «هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید» مبتلا خواهیم شد!
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
به نکته درستی اشاره کردید. به نظر میرسد ما در قضایای منطقه منفعل شده ایم. دولت پروژه خودش را فقط هسته ای تعریف کرده است و در باقی موارد به حد کافی فعال نیست...
کاشکی منفعل بودیم.یه بوهائی میاد از اینکه در توافقات محرمانه .....
متاسفانه در بحث هسته ای هم موفق نبودند و امتیازات بسیاری دادند و بحث موشکی و تسلیحاتی را هم باز کردند که در تضاد با امنیت ملی است .
Iran, Islamic Republic of
تهدید که هیچ!
جوانان این مرز بود در غربستان مورد اذیت و آزار ..... واکنش وزات خارجه تعامل و ارسال پیام تبریک
مردم ایران دردمند بیماران آلوده به ویروس مرگ ....واکنش وزات خارجه پذیرایی گرم و درآغوش کشیدن سفیر مرگ ایرانیان
توهین و تحقیر کدخدا و اعوان و انصارش هب ملت ایران .... واکنش وزات خارجه این حرفها برای مصرف داخلی است
و .....
آخه جیبوتی رو دیگه کجای دلمون بگذاریم ؟!!!دولت تدبیر! وامید! و اعتدالگرای! دارای عقلانیت!!!
جواد
Iran, Islamic Republic of
حفظ هویت اسلامی یک ملت شیعه هم ضامن دنیای اون ملته و هم ضامن آخرتش...
وابستگی این ملت به کفر و استکبار نه دنیا داره نه آخرت! مگر اینکه این ملت از مسلمانی برگشته باشند! ...
احسنت به این بیان زیبا،
و خوا قوت به حسین قدیانی
اصل انقلاب مورد تهدید قرار گرفته.فرزندان انقلاب که جای خود دارند.
بابا با حرف که چیزی درست نمیشه ،نمیشه توافقی رو که قلب طرف امضا کرده با منطق بهش حالی کرد که غلطه.
سیاح
Iran, Islamic Republic of
شور بختی این است که جریانی شکل گرفته با مشخصات ذیل :
۱_ ذوق زده از مذاکرات و رابطه با آمریکا
۲_ اعتماد و خوشبینی مفرط به غرب
۳_ ساده انگاری مسائل امنیتی
۴_ عدم توجه منابع قدرت مادی و معنوی جمهوری اسلامی
۰۰۰
عملا باید پاسخ مقامات آمریکایی را داد
آرش کمانگیر
Iran, Islamic Republic of
هرگز این ایرانی را تهدید نکنید، چون همیشه ....!
ادم میمونه چی بگه!
رضا
جان كري در كنگره خطاب به نمايندگان كه از او بخاطر توافق انتقاد مي كردند گفت خب شما كه اينهمه انتقاد مي كنيد چه گزينه اي را پيشنهاد مي كنيد ؟
اونها دستشون خالیه.ما گزینه مقاومت واقتصاد مقاومتی درون زا وایستادن روی زانوان خودمان را داریم.
البته دست دشمن رو خوب پر کردیم .
فقط یه ژست بود بابا.جدی نگیرید....همونطور که ما جدی نگرفتیم اونا هم جدی نگرفتن....
عالی بود البته بی انصافی نکنید آقای قدیانی آقای ظریف با اقتدار پایش روی پایش انداخت جلوبی فابیو س آدمکش اینو یادتون رفت بنویسید
ایرانی
بعد اونقدر دوستانه دستش رو فشرد که نزدیک بود........ما به ژست نیاز نداریم به سند مکتوب نیاز داریم که عزتمون توش حفظ بشه.
خاتمی
Romania
من بعید میدانم که آقای. .. چنین جمله به جان گفته باشه. چون با جان خیلی دوسته.
که اینطور. پس یمن رو اینجوری ...! متاسفم برای ... آقای ظریف
مجید
جمله یک ایرانی را هرگزتهدید نکنید خطاب به موگرنی بود نه جان کری ....انهم برای مصرف داخلی بود وگر نه ظریف و این حرف ها
سعادتی
Belgium
و .....دوباره بچه بسیجی ها و پاسداران عزیز باید از جان بگذرند جلو دشمن رو سد کنند تا آقایون دوباره برمسند ریاست جلوس کنند.
س
خدا حفظت کنه قدیانی عزییییز!!!!
Iran, Islamic Republic of
زرشک
Iran, Islamic Republic of
ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی ام پی تی