سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 19 Feb 2019
 
۰
بدنبال پرسش وپاسخهای تامل برانگیز؛

حاشیه های توقف برنامه های دو مجری مشهور در تلویزیون

دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۰۸
پخش دو برنامه با اجرای دو مجری مشهور تلویزیونی از تلویزیون متوقف شده است .

 به گزارش جهان ،از ادامه پخش برنامه های  زنده رضا رشید پور و محمود شهریاری در تهران و اصفهان به دلایل عنوان نشده از سوی مسئولان شبکه های مذکور جلوگیری شد. 
برنامه تلويزيوني «شب از خورشيد پر ميشه»  که با اجراي محمود شهرياري ضبط و پخش مي‌شد و قرار بود در فاصله دو عید قربان و غدیر ادامه داشته باشد به علت طرح یک سوال خاص از سوی مجری دچار توقف شد . همچنین برنامه زنده رشیدپور به علت مشابه قطع شد.


روزنامه بانی فیلم دراین باره گزارش داد برنامه هفتگي «زنده رود» است كه با اجراي رضا رشيدپور به صورت هفتگي در اصفهان توليد و به شكل زنده روي آنتن مي‌رفت، به خاطر پرسش مجري و پاسخ يكي از مهمانانش، دچار مشكل شده و تا اطلاع ثانوي پخش نخواهد شد!
اين برنامه كه علاوه بر مجري، بيشتر مهمانانش نيز از تهران و به صورت پروازي به اصفهان مي‌رفتند، در شرايطي متوقف شد كه مسؤولان برنامه علاوه بر تأمين هزينه‌هاي رفت و برگشت به مهمانانش نيزمبالغي را هم به عنوان هديه پرداخت کردند.
علت توقف پخش «زنده رود» به خاطر پرسش رشيدپور از يكي از مهمانان زن برنامه درباره داشتن يا نداشتن «عرق ملي» بود كه پاسخ مهمان برنامه و دليل توقف برنامه، نياز چنداني به توضيح ندارد!
گفتني است،‌ مهمانان برنامه ياد شده، چند تن از بازيگران مجموعه «شمس‌العماره» بودند.
از سویی دیگر برنامه تلويزيوني «شب از خورشيد پر ميشه» نیز که با اجراي محمود شهرياري ضبط و پخش مي‌شد دچار مشکل و توليد آن متوقف شده است . 
اين برنامه که در برج آزادي و به شکل زنده پخش مي‌شد، بنا به گفته دست‌اندرکاران شبکه پنج، به دليل برخي مشکلات پخش نمي‌شود، اما براساس شنيده‌هاي منتشر شده در«باني‌فيلم»، دليل اصلي توقف اين برنامه هم مانند برنامه «زنده رود» پرسش مجري از مهمان برنامه – که از قضا او نيز يکي از بازيگران زن سريال شمس‌العماره بود- و پاسخ مهمان به سؤال شهرياري باعث شد مسؤولان شبکه پنج صلاح را در توقف برنامه «شب از خورشيد پر ميشه» ببينند.
سؤال شهرياري از بازيگر مهمان درباره فعاليتش در حوزه موسيقي بود و ... .
اين برنامه که از عيدسعيد قربان روي آنتن رفته بود قرار بود تا عيدغدير ادامه پيدا کند که بروز مشکل مذکور ،مانع از ادامه پخش آن شد. 
 
 /رشید پور عاقل تر شده ام /
  این در حالیست که رشيدپور در صحبتهایی در نخستين برنامه از اينكه دوباره به شهر دوم خود يعني اصفهان بازگشته ابراز خوشحالي كرده  و گفته بود : نسبت به سال قبل تغييرات جديدي را در خود احساس مي‌كنم و اين نشان‌دهنده رشد فكري و عقلاني من است و من نسبت به گذشته عاقل‌تر شده‌ام. 

 
 /سومین برنامه رشید پور که تعطیل شد/
 
"زنده رود " سومین برنامه با جرای " رضا رشید پور " است که به تعطیلی کشیده می شود . "مثلث" و " مثلث شیشه ای " دیگر برنامه هایی بودند که بااجرای رشید پور پخش می شد ولی به دلیل حواشی هایی ،پخش آنها متوقف شد .
 برنامه "مثلث " برنامه ای بود که تنها یک قسمت از آن پخش شد وتهمینه میلانی و مسعود ده نمکی مهمانان این برنامه پرحاشیه بودند .
رشید پور آبان سال 86 پس از توقف برنامه "مثلث" در گفت وگویی بااشاره به اینکه توقيف يك شبه مثلث حاصل فشارهاي بيروني بودگفته است :شبي كه برنامه پخش شد تمام عوامل برنامه به علا‌وه مدير مستقيم ما در استوديو حضورداشتند. ‌آقاي مهندس حميدي، مدير گروه اجتماعي شبكه و آقاي ميرهاشمي، قائم مقام ايشان در استوديو بودند و تمام اتفاقاتي كه قرار بود در ‌برنامه بيفتد از قبل و به صورت مكتوب با مدير گروه اجتماعي و مدير شبكه هماهنگ شده بود. بعد از اتمام برنامه هم همه ‌با رضايت استوديو را ترك كردند.اما فردا ‌كه براي اجراي شب دوم برنامه آماده شده بوديم، ساعت هفت بعدازظهرگفته شد كه برنامه ديگر روي آنتن نمي‌رود و صبح روز بعد هم من در روزنامه‌ها خواندم كه برنامه ‌توقيف شده ! اول فكر نمي‌كردم اين خبر صحت داشته باشد اما بعد ديدم كه پيش‌بيني خبرنگارها درست بوده است. 
  
/تعطیلی مثلث شیشه ای درتیرماه/

 تیرماه سال گذشته بود که پخش برنامه «مثلث شيشه‌اي» با اجراي «رضا رشيدپور» گذشته متوقف شد
 برنامه «مثلث شيشه‌اي» كه هر شب ساعت 22 به صورت زنده روي آنتن شبكه تهران مي‌رفت، ميزبان چهره‌هاي مختلفي در عرصه‌هاي گوناگون فرهنگي، سياسي، ورزشي، پزشكي و ... بود و يكي از برنامه هاي چالشي و گفت‌وگو محور شبكه تهران محسوب مي‌شد. 
بنابر اين گزارش، آخرين مهمان اين برنامه، «محمد رضا حسيني بهشتي» فرزند شهيد بهشتي بود كه در آستانه واقعه هفتم تيرماه به اين برنامه دعوت شده بود و پيش از اين نيز افراد ديگري نظير مهدي كروبي، مهران مديري، داوود دانش جعفري، سردار رادان، علي عبدالعلي‌زاده، محمد هاشمي و علي دايي به اين برنامه آمده بودند. 

  
 /شعار علیه رشید پور/
 
 اما رضا رشید پور همراه مجری پر حاشیه ای بوده است . مهرماه سال جاری بود که تماشاگران بازي سپاهان و تراكتور‌سازي‌ عليه مجري برنامه زنده‌رود شعار سر دادند.تماشاگران تيم سپاهان با شعار‌هاي خود برضد مجري برنامه زنده‌رود شبكه استاني اصفهان خواستار برخورد با اين مجري سيما شده بودند.
به گزارش خبر گزاری فارس در آن زمان ،رشید پور دریکی از برنامه های  زنده رود به جانبداري از تيم پيروزي تهران پرداخته بود.
اين اجراي رضا رشيدپور موجب شد تا مدير‌عامل باشگاه سپاهان نيز در مصاحبه‌اي به انتقاد از وي بپردازد. 
 
 /پیروانی : از لویزیون نمی گذرم /
  
دیگر برنامه ای که بااجرای رشید پور تبدیل به برنامه ای حاشیه ساز شد برنامه ای بود که در شبکه تهران به مناسبت عید سعید فطر به نام "روی ماه"به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا رشید پور پخش شد .

در بخش های پایانی این برنامه یک جوان حدودا 25 ساله به تقلید صدای تعدادی از چهره های شناخته شده فوتبال ایران از جمله غلام پیروانی،علی دایی،عادل فردوسی پور و علی پروین پرداخت.این آیتم به اندازه ای با استقبال بینندگان مواجه شد که رشید پور به عنوان حسن ختام برنامه اش بار دیگر آن را روی آنتن فرستاد.

اما غلام پیروانی،سرمربی تیم ملی امید ایران با ابراز ناراحتی از این اتفاق گفته بود:"من آن برنامه را ندیدم اما از دوستانم وصفش را شنیدم.انتظار داشتم حداقل قبل از پخش از من اجازه بگیرند اما آقایان اول کار خودشان را می کنند و بعد عذرخواهی می کنند.این حرکت پسندیده ای نیست.آنها گناه من را شسته اند و از این حرکت صدا و سیما نمی گذرم.آنها به جای اینکه برنامه های مفرحی را برای روز عید در نظر بگیرند به دلقک بازی روی می آورند و با این رویه شعار فرهنگ سازی هم می دهند." 

 
 
/ماجرای پرت کردن کت یک میلیون تومانی /
 جالب است بدانید که رشيدپور در یکی از برنامه های خود  با يك كت و شلوار جديد به جلوي دوربين رفت كه به دليل جنس و رنگ و وجود خطوط در طراحي كت تصوير تلويزيوني موجب تداخل رنگ مي‌شد كه با نظر كارگردان مجبور شد تا بدون كت به اجراي اين برنامه بپردازد.
رشيدپور در واكنش به عدم استفاده از كت بارها با گفتن اينكه « يك ميليون براي اين كت هزينه كرده‌ام» سعي در راضي كردن خود براي ادامه برنامه داشت و در جايي از برنامه هم كت خود را به نشانه اعتراض و البته با حفظ اجراي خود به گوشه‌اي مبل پرتاب كرد. 

 
کد مطلب: 80927
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *