دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - 28 Sep 2020
 
۲
۲۴
نگاهی دیگر به یک موج آفرینی؛

هدف نهایی در ماجرای اعتراض به قصاص «نوید افکاری» چه بود؟/ ضدانقلاب در آرزوی تحقق چیست؟

چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۸
کد مطلب: 724078
ضدانقلاب به هر صورت به دنبال ایجاد تشنج در میان افکارعمومی است و مانند غریقی به هر شاخه خشکیده‌ای چنگ می زند که خود را زنده نگاه دارد.
هدف نهایی در ماجرای اعتراض به قصاص «نوید افکاری» چه بود؟/ ضدانقلاب در آرزوی تحقق چیست؟
گروه سیاسی جهان نيوز: ضدانقلاب در راستای هدف براندازانه خود از هر چیزی ولو موضوع غیرمنطقی و دروغین برای بهم ریختن و ایجاد تشنج استفاده می کند. آخرین موضوعی که در این راستا با موج سازی ضدانقلاب، ترامپ و حتی سفیر آلمان در ایران انجام شد، اعدام یک مجرم بود که به طور کاملا آشکارا قتلی انجام داده بود. «نوید افکاری» که اعتراف کرده بود یکی از پرسنل آب و فاضلاب را با دو ضربه چاقو به قتل رسانده است، اخیرا  قصاص شد. ضدانقلاب حتی سلبریتی‌هایی که همواره نشان داده اند اغلب در امور اجتماعی و سیاسی کارکردی منفی داشته اند را یا از سر ناآگاهی یا شیطنت به میدان آورد. درصورتی که ماجرای قتلی که افکاری انجام داده بود موضوع بسیار غیرپیچیده و روشنی بود. 

حتی قاتل در صحنه سازی جرم نیز نشان داد که چطور مقتول را با ضربات چاقو کشته است. بسیاری حتی برخی از اصحاب رسانه اصلاح طلب یا خبرنگاران دولتی هم به این موضوع اضافه شدند و همراستا با ضدانقلاب بدون توجه به قتلی که صورت گرفته با پررنگ کردن اینکه این فرد ورزشکار است، سعی کردند وی را بی گناه جلوه دهند. این در صورتی است که نه تنها ورزشکار بودن فرد دلیل بر بی گناهی او نیست بلکه ورزشکاران بایستی در این حوزه رفتار حرفه ای تری از خود به نمایش بگذارند.

آنچه مشخص است هیچ کدام از این افراد از ضدانقلاب گرفته تا سلبریتی‌های ساده لوح که تشنه دیده شدن به هر نحوی هستند، دغدغه جان یک فرد را نداشتند. چه اینکه این رفتارشان بیشتر از اینکه در نجات دادن جان یک فرد که جرمی انجام داده و قاتل شناخته می شود تاثیرگذار باشد بدتر باعث جریحه دار شدن احساسات خانواده مقتول شد و بیشتر همین افراد افکاری را به سمت چوبه دار هل داند. این درحالی است که دستکم سلبریتی‌ها می توانستند نقشی مثبت در گرفتن رضایت خانواده مقتول و داغ دیده انجام دهند که با بی گناه جلوه دادن آن بیشتر باعث حاد شدن ماجرا شدند. 

ضدانقلاب با این موضوع نشان داد که به هر صورت به دنبال ایجاد تشنج در میان افکارعمومی است و مانند غریقی به هر شاخه خشکیده‌ای چنگ می زند که خود را زنده نگاه دارد. ضدانقلاب با استفاده از سوژه ای سعی دارد تا به امنیت و آرامش در داخل کشور ضربه بزند و در این راه از رئیس کاخ سفید تا «جو بایدن» کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا تا سلبریتی های ایرانی را پای کار می آورد تا در این زمینه به اهداف خود برسد اما جالب اینجاست که همیشه در این حوزه با تمام لشکرکشی های مجازی که انجام می دهد، شکست خورده و ناکام می ماند.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز چندی پیش مطرح کرده بود که اعتراضات در ایران از بین نمی رود، تا به زعم خود کمکی به ضدانقلاب برای رسیدن به اهدافش کند. دست های ضدانقلاب در این حوزه بسیار خالی است و از هر طریقی حتی ماجرای «استراماچونی» سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال که صحبت هایی برای حضور مجدد در این تیم صورت گرفته است نیز برای این فشار علیه کشورمان استفاده کرده است. 

ضدانقلاب در این حوزه پروژه های مختلفی در حوزه زنان، مسائل حقوقی و کیفری مخصوصا حوادث قتل، مسائل ورزشی و فوتبالی و ... برای ضربه زدن به امنیت ایران اسلامی بهره برداری کرده است. اما در همه این موارد چیزی عاید اپوزیسیون خارج نشین نشده است. هر چند که بسیاری از عناصر ضدانقلاب یا از سوی ماموران امنیتی دستگیر شدند و یا اینکه این افراد نشان داده اند دغدغه های شخصی و مالی دارند و با کاسبی برای خود مال و دارایی در خارج از ایران دست و پا کرده اند و یا توانسته اند اقامت گرفته و زندگی خود را در خارج از کشور ادامه دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حسانه
United States
....
....
United States
این خانم توی عکس فرناز قاضی زاده است!!! مجری وطن فروش بی بی سی !!! .
Iran, Islamic Republic of
بزرگترین ابهام را اعترافات تلویزیونی ایجاد کرد
Iran, Islamic Republic of
تست زدن قوه قضائیه که ببینن با فشار کوتاه می آید یا نه اگه کوتاه می آمد از خودشون بود و حالا که کوتاه نیامد حجمه را به قوه قضائیه وارد کنند
طاهر
Iran, Islamic Republic of
حجمه رو خوب اومدی دکتر !!!!
India
سلبریتیها این بنده خدا رو به کشتن دادند وگرنه امکان داشت ازخ انواده مقتول رضایت بگیره
Greece
اشتباه می کنی زندانی که فرار نکرده بود مدتی صبر می کردیم شاید رضایت می گرفت مانند بقیه موارد.
Iran, Islamic Republic of
معمولا وقتی قتلی صورت میگیرد حداقل ۵ سال طول میکشد تا حکم اجرا شود تا شاید خانواده مقتول عفو کنند یا دیه بگیرند ولی اینکه این فرد چند هفته پیش اعتراف کرد و اعدام شد و چرا باید شبانه و تحت تدابیر امنیتی دفن شود و چرا قاضی حق اخرین دیدار متهم با خانواده را نداد
Iran, Islamic Republic of
5 سال مدت زیادی است قاتل باید 5 ماه بعد از صدور حکم قطعی اعدام شود.
United States
اگر قاتل از بستگان خودت باشه باز هم ۵ ماه کافیه؟کمی اندیشه لازمه.
United States
کلا این اتفاقات که چرا مردم بجان هم میافتند باید توسط حکومت ریشه یابی شود وضعیت بد اقتصادی خانوار،بیکاری،سلب حقوق مدنی از موارد محرک جوانان به پرخاشگری و ناملایمات است. لطفا با جوانان مدارا کنید تا وقایع تلخ تکرار نشود.
Iran, Islamic Republic of
مثل ضد انقلاب نوشتی مطالعه خبری نداری
متین
United States
قاتل روح الله داداشی قبل از چهلم مرحوم قصاص شد
ندانسته حرفی نزنیم!
یاسین
Iran, Islamic Republic of
خیر این چیز یک بی قانونی است و قانون میتواند اگر مدارک کافی برای آن فرد وجود داشته باشد قصاصش کند به درخواست متشاکی و این دادرسی نزدیک دو سال به طول انجامید
Iran, Islamic Republic of
ممنون میشم از دوستانی که براشون قاتل بودن آقای افکاری محرز شده بفرمایند که انگیزه ایشون واسه قتل چی بوده، چون من بعد این همه مدت هنوز از انگیزه قاتل خبری نخوندم
یاسین
Iran, Islamic Republic of
عزیز هر قتلی دلیلی داره و دلیل ایشون شخصی بوده و همچنین ایشون سابقه داشتن و مشخصه که از قبل خود سری بوده و حال به دلیل جوانی و ابلهی مرتکب گناه و جوابش را هم گرفت من نمی‌دونم یه عده احمق میگن شکنجه اصلا اینا شکنجه لازم ندارن خودشون بعد از یه مدت عذاب وژدانشون همه چیز رو لو میده
Iran, Islamic Republic of
پرونده ای که به این شکل رسانه ای شده و مورد توجه دنیا قرار گرفته بنظرتون انگیزه شخصی واسه قتل توجیه قابل قبولیه؟چه انگیزه شخصی بوده؟مگه مهمتر از مسائل ناموسی داریم که کامل رسانه ای میشن؟.
United Arab Emirates
اگه دادش تو میکشت پشت سر انگیزه بودی یا خودت دارش میزدی
Greece
تا زمانی که ملت متحد و یکپارچه باشنددشمن نمیتواند کوچکترین ضربه ای به کشور بزند چون مدعی اعتقاد به جمهوری ان هم اسلامی هستیم . کاستی ها و خطا ها را باید کاهش دهیم.
علی از رشت
Iran, Islamic Republic of
کشته سازی و مظلوم نمایی،بهانه داشتن برای عملیات تروریستی بر علیه ایرانیا
Iran, Islamic Republic of
ولی متاسفانه روی بعضی از مردم این تشنج های اجتماعی اثر میگذارد.
اصلاحات اساسی
Iran, Islamic Republic of
کاری به هجمه های رسانه های ضدانقلاب ندارم که لجن پراکنی هاشون اظهر من الشمس است اما ما خودمون هم دچار یک خودزنی شدیم و تا به این اعتقاد نرسیم در پازل همان ضدانقلاب داریم حرکت می کنیم و هیچ چیز درست شدنی نیست بلکه شرایطمون بدتر هم خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
ایشون قصاص شدونه اعدامودرقصاص طبق فرموده قران حیات برای جامعه نهفته است البته این سررا فقطدارندندگان عقل سلیم(اولالباب)خواهندفهمید
Iran, Islamic Republic of
این ها توی رسانه هاشون تمامی اعدامی های ایران را اعدامی سیاسی می نامند ازشون چه انتظاری دارید.