پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - 20 Feb 2020
 
۱۵
۱۰۹
نامه سرگشاده دکتر منوچهر محمدی به ظریف؛

به جای عذرخواهی طلبکار شده‌اید؟/ چه ادعای مضحکی؛ دیپلماسی التماسی شما نفتکش ایرانی را آزاد کرد؟/ کتاب قطوری از وادادگی‌های شما منتشر خواهم کرد/ در تنهایی وجدان خود را به محاکمه بکشید

سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب: 699861
شما که معتقد بودید ما باید بجای این که قدرت برتر منطقه باشیم بلکه باید به دنبال منطقه قدرتمند باشیم و قدرت را از سایر دولتهای بعضا متخاصم منطقه التماس کنیم و امروز پوچ بودن نظریه شما به اثبات رسید.
به جای عذرخواهی طلبکار شده‌اید؟/ چه ادعای مضحکی؛ دیپلماسی التماسی شما نفتکش ایرانی را آزاد کرد؟/ کتاب قطوری از وادادگی‌های شما منتشر خواهم کرد/ در تنهایی وجدان خود را به محاکمه بکشید
گروه سیاسی جهان نيوز: دکتر منوچهر محمدی، معاون اسبق وزیر خارجه، عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی و مدیر گروه روابط بین الملل دانشگاه تهران با تنظیم نامه سرگشاده‌ای خطاب به دکتر ظریف، به محتوای گفتگوی اخیر وزیر امور خارجه با روزنامه ایران انتقاد کرده است. محمدی خطاب به ظریف گفته است: «این چه استدلال مضحکی است که آزادی کشتی آدریان محصول دیپلماسی خود میدانید. اگر فرزندان انقلابی این مرز و بوم کشتی انگلیسی را که اسکورت هم داشت آنچنان شجاعانه توقیف نمیکردند، شما با دیپلماسی التماسی میتوانستید کشتی نفتکش ایرانی را آزاد کنید؟»

به گزارش جهان نيوز، متن کامل این نامه سرگشاده به شرح ذیل است:

بسمه تعالی
جناب آقای دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه

مصاحبه جنابعالی را با خبرنگار روزنامه دولتی ایران مطالعه کردم مطالب مطروحه شگفت آور و هم غیر قابل باور بود، جنابعالی بعد از آن همه ناکامی و شکست در اجرای سیاست خارجی برجامی خود بجای اینکه از ملت شریف ایران عذرخواهی نموده و به عدم تحقق همه وعده هائی که آقای رئیس جمهور و جنابعالی به مردم داده بودید اعتراف نمائید بالعکس طلبکار مردم هم شده اید؟

آیا شما وعده ندادید تمام تحریم ها در روز اجرای برجام لغو می شود. آیا رئیس دولتی که شما وزیر خارجه اش میباشید وعده نداده بود که با توافق با امریکا هم چرخ سانتریفیوژها می چرخد و هم چرخ اقتصاد کشور؟ چگونه به ناگهان تغییر عقیده دادید و فرمودید هدف برجام اصلا اقتصادی نبود! آیا شما همه خطوط قرمز رهبری را عینا رعایت کردید؟ و آیا علیرغم توصیه صریح رهبری که با منتقدین جلسه بگذارید و استدلالهای آنها را هم بشنوید هرگز حاضر به برگزاری چنین جلسه ای نشدید آیا علیرغم پیشنهادهای مکرر صدا و سیما حاضر شدید با یکی از منتقدین خود در محضر ملت و در صدا و سیما مناظره ای برگزار و از مواضع خود دفاع و جواب انتقادات آنها را بدهید؟! آیا هیچگاه حاضر شدید با رسانه های منتقد مصاحبه نمائید بلکه همواره سعی گردید تنها به قاضی بروید و آنهم به قاضی که در خط و جناح شما باشد.

خوشبختانه امروز رسانه ها مخصوصا در فضای مجازی به خوانندگان و بینندگان خود اجازه اظهار نظر میدهند. لطفا مروری بر نظرات ارسالی مردم در همین مصاحبه اخیر و در همین رسانه بنمائید و بدانید که جامعه ایرانی نه جاهل و بیسواد است بلکه با بصریتی بی نظیر که در این انقلاب یافته است خیلی خوب هم گفتار و نوشتار و حتی رفتار مسئولین را رصد میکند و هم بهتر از من و شما به اصطلاح دانشگاهی قدرت تجزیه و تحلیل هم بخوبی دارد.

لطفا سعی نکنید به بعضی از تعاریف مسئولین از خودتان و یا نقد دشمنان غره شوید چرا که آنهم دلایل و موجبات خود را دارد و لزوما مؤید سیاستهای اعمالی شما نمی باشد. بدانید که تاریخ در زمان خود قضاوت درستی از عملکرد من و شما خواهد داشت و آنرا برای همیشه در سینه خود ثبت خواهد کرد و مهمتر از آن هر چقدر هم بتوانید مردم را چند روزی با فرافکنی و قلب واقعیت مجاب کنید دیگر در محضر عدل الهی چنین ترفندهائی کارگر نخواهد بود. چرا که این دنیا دار امتحان ما هم میباشد لذا در تنهائی وجدان خود را قاضی نموده و خود را به محاکمه بکشید. راستی این چه استدلال مضحکی است که آزادی کشتی آدریان محصول دیپلماسی خود میدانید. آیا اگر فرزندان انقلابی این مرز و بوم کشتی انگلیسی را که اسکورت هم داشت آنچنان شجاعانه توقیف نمیکردند، شما آیا با این دیپلماسی التماسی میتوانستید کشتی نفتکش ایرانی را آزاد کنید؟ آیا تئوریها و اظهار نظرهای شما که به آنها باور داشتید و اعلام میکردید کشور ما در مقابل امریکا دو راه بیشتر ندارد یا جنگ و یا مذاکره! غلط از آب در نیامد؟

آیا شما که باورداشتید امریکا میتواند با یک بمب سیستم دفاعی ما را نابود کند و امروزه به عینه ملاحظه میکنید فرزندان شجاع ایران پهپاد گران قیمت امریکائی را ساقط میکنند و امریکا نه تنها عکس العملی نشان نمیدهد بلکه بخاطر این که هواپیمای حامل امریکائی ها را ساقط نکرده اند تشکر هم میکند؟! آیا زمان آن فرا نرسیده است که به اشتباهات و غلط بودن ادعاها و اظهارات بی پایه و اساس خود اعتراف کنید؟

شما که معتقد بودید ما باید بجای این که قدرت برتر منطقه باشیم بلکه باید به دنبال منطقه قدرتمند باشیم و قدرت را از سایر دولتهای بعضا متخاصم منطقه التماس کنیم و امروز پوچ بودن نظریه شما به اثبات رسید. آیا وقت آن نرسیده است که به بی پایه بودن تئوریهای خود اعتراف کنید؟

اگر بخواهم اقدامات و سیاستهای انفعالی و واداده دولت تدبیر و امید و جنابعالی را در دوره شش ساله گذشته شماره بکنم خود کتابی قطور خواهد شد و در این نامه سرگشاده نمی گنجد و از حوصله دیگران نیز خارج خواهد بود. ولی به شما مژده میدهم که بزودی این کتاب از طبع و انتشار خارج خواهد شد و البته نسخه ای از آنرا برای جنابعالی ارسال خواهم کرد.

در عین حال و با یقین به شما عرض میکنم که سیاست خارجی انفعالی این دولت و جنابعالی که فرسنگها با سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی فاصله دارد و اگرچه تاکنون برای نظام و ملت خسارات و هزینه های هنگفتی در برداشته است ولی نتوانسته و نمی تواند در مسیر اقتدار گونه ای که مقام عظمای ولایت برای آن ترسیم کرده اند کمترین خللی بوجود آورد. این دولت هم همچون دولتهای گذشته عمر کوتاهی خواهد داشت و نظام جمهوری اسلامی تحت امر ولایت باقی خواهد ماند و در گذشت زمان بر اقتدار آن در صحنه جهانی افزوده خواهد گردید و مستکبرین عالم بویژه امریکای جنایتکار را به روز سیاه خواهد نشاند و لیبرالها و غرب زده ها را هم سر افکنده خواهد کرد. ان شاء الله

دکتر منوچهر محمدی
10شهریور 1398
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
حرف دل مردم ای کا ش میشد همون روزهای اول جلوی خسارتهای بزرگ را گرفت.آب به جوی رفته باز نگردد هرگز ..
Iran, Islamic Republic of
حقیقتا باید از جناب آقای دکتر منوچهر محمدی با این سطح از استدلال تقدیر و تشکر کرد نامه ایشان بسیار عالی بود!
Iran, Islamic Republic of
,,,...
Iran, Islamic Republic of
برخیزید ای مردان حقیقت جو تا ناکارآمدان را از صحنه سیاست کنار زنیم!
Iran, Islamic Republic of
مرحله اول آخر امسال هست که اقدام خواهیم کرد و کارامدان ذرا سرکار خواهیم آورد
Iran, Islamic Republic of
اسم یکنفراز انهارا بفرمائید!
من من
Iran, Islamic Republic of
بیخیال!
کدوم استدلال؟ همین الان هم امریکا بمب هایی داره ک با زدن اونها کل سیستم دفاعی که هیچ.. کل حیات رو روی هر سرزمینی از بین میبره..
حرف ظریف در اون سال هم مشخصه! گفته بود امریکا از موشک ما نمی ترسه از همبستگی مردم در برابر خودش می ترسه.. والا با یه بمب می تونه بزنه نابود کنه......!!!!
Iran, Islamic Republic of
کاش ایشون دردوره 8ساله احمدی نژاد هم کتاب منتشر میکردند مردم بدونن این دولت وارث اون معجزه قرن بوده
حامی دکتر
Iran, Islamic Republic of
دولت احمدی نژاد 50 میلیارد دلار بدهی های خارجی بجای مانده از دولت های هاشمی و خاتمی را پرداخت کرد.
Iran, Islamic Republic of
دولت احمدي نژاد ميليونها ايراني را كه سالهاي سال در آرزوي داشتن مسكن اختصاصي بودند,صاحبخانه كرد. دولت احمدي راه دزدي و چپاول بسياري از صاحبان زر و زور و تزوير و ثروت و قدرت را مسدود نمود. دولت احمدي نژاد با حمايت همه جانيه از جامعه علمي و دانشگاهها و. نخبگان كشور باعث پيشرفتهاي چشمگير و ارتقاء جايگاه ايران در علوم گوناگون از هسته اي و نانو گرفته تا پزشكي و نظامي و ...گرديد....
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
دکتر احمدی نژاد باعث عزت و اقتدار ایران بود.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس محترم 13:54 سلام
شما مطمئن هستيد كه "دولت احمدي راه دزدي و چپاول بسياري از صاحبان زر و زور و تزوير و ثروت و قدرت را مسدود نمود."؟ ..
Iran, Islamic Republic of
بله ,مسیر جناح مقابلو مسدود نمود که مسیر جناح خودشون بازشه
Iran, Islamic Republic of
دولت احمدي نژاد ٨٠٠ ميليارد دلار ناشي از فروش نفت و پتروشيمي را بر باد داد ، دريغ از يك طرح ملي ، دريغ از يك فرودگاه ، دريغ از ساخت يك بيمارستان بزرگ و ....
همه را بر باد داد البته ايشان بيشتر مديريت جهاني مي كرد.
صبور
Iran, Islamic Republic of
...
محمد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز من به خدا احمدی نژاد خوشم نمیاد ولی وقتی چشم باز کنید. ببینید احمدی نژادی که 6سال تمام در تمام سخنرانی ها اوراکوبیدید وتمام کمی وکاستیها. وحتی شکست برجامو گردنداو انداختید الان هرجا میرود استقبال مردمو ببینید ... مجوز تجمع به اوبدهید....!
سرور
Romania
اما بنده از احمدی نژاد خوشم می آد با همه کاستی هایش ولیکن احسنت درست گفته اید.
Iran, Islamic Republic of
تمام عبارات ذيل تهمت هايي است كه در اين مقاله عنوان شده است:
1- "به جاي عذرخواهي طلبکار مردم هم شده اید"
پاسخ: به متن مصاحبه مراجعه كنيد اگر يك جمله وجود داشت كه معني آن طلبكاري از مردم بود. حق با شما
2- "این چه استدلال مضحکی است که آزادی کشتی آدریان محصول دیپلماسی خود میدانید؟"
پاسخ: جمله كامل آقاي ظريف اين است: "اگر دیپلماسی و تلاش های شبانه روزی همکاران من نبود حتماً کشتی ایرانی آزاد نمی‌شد کما اینکه اگر مقاومت مردم ایران هم نبود دیپلماسی هیچ پشتوانه‌ای نداشت." پس آقاي ظريف معتقد است تركيب مقاومت و ديپلماسي راهگشا است و ديپلماسي بدون قدرت و اقدام در راستاي مقاومت، هيچ كارايي ندارد.
3- "آیا تئوریها و اظهار نظرهای شما که به آنها باور داشتید و اعلام میکردید کشور ما در مقابل امریکا دو راه بیشتر ندارد یا جنگ و یا مذاکره! غلط از آب در نیامد؟"
پاسخ: دكتر ظريف هرگز چنين جمله نگفته است.
Iran, Islamic Republic of
آنهمه تهمتها و توهينهايي كه در طول اين 7-6 سال گذشته تاكنون .... نثار منتقدان دلسوزان نظام شده به چشم شما جماعت نمياد اما نظرات به حق يك مسئول سابق و استاد دانشگاه كه پشت هركدام از جملاتش دهها دليل و مدرك و سند قرار دارد را توهين به اين جناب مي خواني؟!!!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس محترم 13:59
سلام
1- توهين و تهمت از هيچ كسي پذيرفتني نيست.
2- من صحبت هاي آقاي دكتر منوچهر محمدي (معاون وزير آقاي دكتر احمدي نژاد) را «توهين» نخواندم. نامه ايشان سرشار از تهمت و افترا است.
يا علي
Iran, Islamic Republic of
پس چطور توهین جناب ظریف به منتقدان را که زیر کولر نشین خطاب کرد ندیدید؟!!!!!
صبور
Iran, Islamic Republic of
این دولت کم وکیل الدوله نداره، شما هم روش! ...
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
از اینکه سعی نمودید بر خلاف آقایان روحانی و ظریف بدون فحاشی و تهمت پاسخ دهید جای تشکر دارد . ولی دقت کنید که استاد محمدی پاسخشان خطاب هم به دکتر ظریف بوده و هم به هم طیفی های ایشان و نیز شخص آقای روحانی و آقای ظریف هم مدافع تام و تمام این طیف است .
البته می دانم که می دانید و میدانم که چاره ای ندارید .
Iran, Islamic Republic of
آقا مصطفي سلام
1- آقاي ظريف فحاشي نكرده است.
2- آقاي ظريف پاسخگوي فحاشي، توهين يا هر سخن ديگري كه توسط افراد طيف دولتي (يا مدافع دولت) زده شده نيست.
3- من فقط سه فقره از تهمت هايي كه در نامه آقاي دكتر محمدي ذكر شده را منعكس كردم، لذا منظورتان را از عبارت «چاره اي نداريد» متوجه نشدم.
ممنون
Iran, Islamic Republic of
تا ببینیم فحاشی از منظر شما چیست؟ تهمت چیست؟...
Iran, Islamic Republic of
ظریف و روحانی باید پاسخگو باشند که چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد ؟!
Iran, Islamic Republic of
اینها هر کس برجام را نقد کند ان را فحش به خودشان حساب می کنند ...
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
طلبکاری از این بالاتر مه فرجام نافرجام را معکوس نشان دهی و بگویی آن چه منقدان پیش بینی کردند برعکس شد!!!!...
برجامچای
Iran, Islamic Republic of
با برجام صنعت 30 میلیارد دلاری هسته ای را تخریب و بتن ریزی کرده اند و تحریم های دوبله و سوبله آیسا و کاتسا را تحویل گرفتن و طلبکار هم هستن !
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا ترکیب دیپلماسی و مقاومت کار را سخت کرد اگر این دیپلماسی اصلا نبود مقاومت خیلی سریع تر جواب می داد...
Iran, Islamic Republic of
جناب هاشمي سلام
با فرض اينكه نظر شما (مضر بودن همراهي ديپلماسي با مقاومت) صحيح باشد باز هم اين اشكال به آقاي دكتر محمدي وارد است كه سخن آقاي ظريف را تحريف كرده است. مسئله فعلاً اين است كه آنچه از قول آقاي ظريف نقل شده (صرفنظر از صحت و سقم آن) سخن وي نبوده و نقل ناقص و تحريف شده از سخنان وزير امورخارجه، زمينه سوءتفاهم مخاطبين را فراهم كرده است.
Iran, Islamic Republic of
جناب شما فقط به یک سخنرانی جناب ظریف بسنده نکنید ،لطفا کل بیانات جناب ظریف در طول این شش سال را ببینید بعد خواهید دید همه سخنان آقای محمدی عین صحبتهای ظریف هست
Iran, Islamic Republic of
اگر دیپلماسی ظریف کار ساز بود در قضیه شهدای منا وزیرش را راه می دادند جنازه شهدا را پس می دادن اگر نهیب رهبری نبود سعودی ها برای دیپلماسی زانو زدن ظریف تره هم خرد نمی کردند
Iran, Islamic Republic of
جناب اقای منوچهر محمدی اخه ظریف وزیر روحانی است روحانی هم ادعا داشت که اصلا پهباد امریکایی را. من با موشک زدم موشک ها هم ساخت مرحوم هاشمی بوده
Iran, Islamic Republic of
بله درسته اما هر وقت ماهی رو از آب بگیری تازه هست
Iran, Islamic Republic of
درود و صد آفرین بر آقای منوچهر محمدی که حرف دل ملت را با صراحت بیان کردند ای کاش ما خواص خاموش کمتر داشتیم و سکوت نمیکردند که ما امروز مجبور نبودیم شاهد طلبکاری از ملت باشیم.
Iran, Islamic Republic of
ديگه اين شگرد كي بود كي بود من نبودم براي تبرئه خود بيفايده است...
ب
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای ظریف به گفته خودشان 40سال واندی . آمریکا زندگی کرده ایشان بیشتر آن طرفی هست تا. ایرانی ..!!!
ن
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
درود خدا بر این مرد بزرگ ...
Iran, Islamic Republic of
آفرین و صد آفرین و دست مریزاد
درود
Iran, Islamic Republic of
درود بر آقای منوچهر محمدی عالی بود.
Iran, Islamic Republic of
...
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
آزادی نفتکش ایرانی و ساقط کردن پهپاد گلوبال هاوک دستاورد سپاه بود وگرنه از وزارت خارجه بجز لبخند و انفعال چیزی مشاهده نکردیم !
شاکی
Iran, Islamic Republic of
ظریف باید از مردم ایران عذرخواهی نماید و طلبکار نباشد.
Iran, Islamic Republic of
جديدا مسئولان جديد و قديم فكر ميكنند هرچي بيشتر فساد طرف مقابل را لو دهند خود معاف و تبرئه ميشوند غافل ازاينكه اخر قصه است
Iran, Islamic Republic of
احسنت همه مانند هم هستندو فقط نحوه گفتارشون متفاوت است
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of

اگر دليل و مدرك درست و محكمي در دفاع از خراب کردنهای متعدد اين دولت داريد ,بيان نماييد. وگرنه با آسمون ريسمون بافتن و جمع بستن بين اين دولت و اون دولت و اين مسئول و آن مسئول نمي توانيد خرابكاريهای این اصلاح طلبها راكه بيش از 30 سال از عمر چهل ساله انقلاب ,قدرت را در دست داشته و حالا هم به شدت طلبكار انقلاب و نظام و رهبري نظام شده اند را ماله كشي كنيد ...
Iran, Islamic Republic of
افرین
حسین
Iran, Islamic Republic of
احسنت بر دکتر محمدی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
خدا حفظت کند که حرف دل ملت ایران را زدید
ناشناساف
Iran, Islamic Republic of
افرین براستدلال زیبایتان کاش گوش شنوایی بود وخودشیفتگی وجود نداشت
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه پرو روئی و خلاف واقع را به خورد جامعه هدف دادن از هنر های دیپلماسی غربی است که بعضا دنبال میشود ..
خیلی نامه بجا و عالی ای بود.
رضا
Iran, Islamic Republic of
اتفاقاً اين نامه سرشار از تهمت و دروغ و اشتباه بود. از اين استاد محترم دانشگاه كه پاشون لب گوره انتظار نمى رفت به دروغ متوسل شود.
Iran, Islamic Republic of
مردم عزیز ما همین قدر باید از آقای ظریف تشکر کنیم که جلوی حرکت مقترائه و شجاعانه فرزندان دلاور را در توقیف کشتی را نگرفته ،و الا ....
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
...
سلام
Iran, Islamic Republic of
از ظريف و روحاني و دولت بي تدبير هيچ اميدي در حل مشكلات كشور و بهبود معيشت مردم نيست ...!!
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
خیلی جالب است ،که در عصر ارتباطات نوری و دورانی که هیچ چیز ، قابل پنهان کردن نیست ؛ ؛ دولت مردان ما ؛ حقایق را وارونه جلوه می دهند !!!
کلاه گشاد برجام
Iran, Islamic Republic of
همه میدانند تحریم ظریف گلابی برجام است .
M.sh
Romania
و جالب تر اینکه یه عده هم این وارونه ها رو باور میکنند
Iran, Islamic Republic of
اصولا قرار نبود وعده های برجام هسته ای تحقق یابد و همه می دانستند که طرف مذاکره خواهان گرفتن تک،تک موقعیت های ایران است...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
احسنت جگرم حال آمد جانا سخن از زبا ن ما می گویی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سلام / خیلی ممننونم و متشکر حرف دل ملت شجاع و بزرگ همه ایران رازده اید تشکر و متشکرم . باز ممنمونم
Iran, Islamic Republic of
ممنون . ممنون و ممنون و سپاسگزاریم از بیان زیبا و کامل شما / اقای ظریف جواب بده ..... اقای ریئس جمهور محترم جواب بده .....
اقتدار
Denmark
کشتی آدریان به جهت اقتدارسپاهیان ولایت آزاد شد.
تاقدرتمند نباشیم دردنیا کسی به حرف ولبخند ما ارزشی قایل نمیشود .درود برسپاهیان مخلص امام سیدعلی.
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
مستکبرین عالم بویژه امریکای جنایتکار را به روز سیاه خواهد نشاند و لیبرالها و غرب زده ها را هم سر افکنده خواهد کرد. ان شاء الله.............درود بر شما.دلمون خنک شد.
Iran, Islamic Republic of
بسیار عالی بود لذت بردم..
Iran, Islamic Republic of
نیروهای مومن انقلابی برخیزید. انقلاب به یک حجامت لازم دارد. تا اقلاب را از لوث این لیبرال های خود فروخته پاک کند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
همین اقای محمدی زمان مذاکرات 1+5 از دکتر جلیلی انتقاد می کرد .انشاء لله فهمیده حق با کی بوده جهان نیوز خواهشا منتشر کن
Iran, Islamic Republic of
شاید ده ها سال بگذره تا مردم بزرگانی همچون جلیلی رو بشناسن ...
محمدیوسفی
Iran, Islamic Republic of
بسم الله الرحمن الرحیم
خدمت استادجناب آقای دکترمحمدی عزیز
سلام علیکم:
بخاطرنامه بسیارزیبا ومستدل شما به جناب آقای دکترظریف کمال تشکروسپاس خویش راابرازنموده ودستان شما را می بوسم
خداوندیارونگهدارتان باشد
Iran, Islamic Republic of
اقای به اصطلاح دکتر! بیرون گود وایسادی میگی لنگش کن؟ فرزند ملت را عشق است که یک تنه با جاهلان داخلی و دشمنان عاقل خارجی میجنگد. ابالفضل نگهدارت
Iran, Islamic Republic of
میجنگه یا لبخند میزنه؟
Iran, Islamic Republic of
...
رضا
Iran, Islamic Republic of
اين اقاى دكتر بيشتر از اين ناراحتند كه در اين دولت بكار گرفته نشده اند !
M.sh
Romania
میتونی برای این ادعات قسم بخوری!؟ تهمت جزء گناهان کبیره هست.
علی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
احسنت احسنت احسنت
چرا کشتی یک ونیم ماه قبل توقیف کشتی انگلیس ازاد نشد اقای ظریف؟
Iran, Islamic Republic of
افرین یکی پیدا شد بگوید وطن را فروختید مفت!!!
United Kingdom
وقتی همه دنیا با ما دشمن هستند از وزیر امور خارجه انتظار معجزه داشتن خطا است .
دلسوز
Iran, Islamic Republic of
خداشاهد است که جنین نامه هایی دل ادم را خنک میکند . ...
Iran, Islamic Republic of
احسنت واقعیت را بیان فرموده اند..
امیر
Netherlands
واقعا درد آور هست اگر به چندسال اول انقلاب نکاه بکنیم که زحماتی کشی و شده توسط امام و مردم و جوانانی مثل ما و چه خون ها ریخته شده در جبهه های جنگ که ما حضور داشتیم .جناب آقای دکتر که در علوم سیاسی می دهید و در وزارت خارجه کار کرده اید .آیا توجه به وضع امروز جامعه ندارید چه خبر هست و مردم در چه شرایطی زندگی می کنند ....!!?
نباتی
Iran, Islamic Republic of
سلام خیلی هم عالی . به قول آقای قالیباف این جماعت و هم حزبی هایشان آنقدر پر رو هستند که روبروی دوربین (پخش مسقیم )دروغ می گویند ..
رضا کوهستاني
Iran, Islamic Republic of
سلام جناب محمدي من با نظراتتون موافقم....
United States
بالاخره یک نفر انسان وارسته پیدا شد که جواب خنده های بدون کنتور این وزیر رو بده.
Iran, Islamic Republic of
شمانگاه کنید دریک جلسه ده بیست نفره با مقامات خارجی فقط وفقط وزیر کشور ایران است روی صندلی لم داده وخنده های بیش از حد میزنه ، آدم نگاه میکنه خداوکیلی اون غیرمسلمونه سنگین تر وجدی تره !...
Iran, Islamic Republic of
بابا جمع کنید این دیپلماسی نوع را ، دیپلماسی باکی وکجا ؟...
Iran, Islamic Republic of
...
اصغر
Iran, Islamic Republic of
سلام آقای دکتر دستتان درد نکند دل مردم را گفتید خدا به شما عمر با عزت بدهد وموفق باشید
Iran, Islamic Republic of
خدا رحمت کند شما را دکتر محمدی
Iran, Islamic Republic of
...ض
Iran, Islamic Republic of
...
امیر
Netherlands
نظرات را اگر وحشت دارید نگذارید و اگر می گذارید سانسور نکنید که مطلب را بی سر ته نشان دهید ...!!
Iran, Islamic Republic of
احسن برشما
Iran, Islamic Republic of
احسن برشما
صابر
Iran, Islamic Republic of
آقاي تندرو كوتاه بيا ، وضعيت اقتصادي مردم به خاطر تحريم ها به حالت فلج كننده رسيده ، دنيا دنياي مذاكره و گفتگو هست . هنوز ملت ما از اشغال سفارت امريكا و تندروي هاي شما درحال آسيب ديدن است .