پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - 22 Aug 2019
 
۰
۱

میرحسین و جاسبی اعضای جدید هیات موسس دانشگاه آزاد

سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب: 64135
وقف اموال دانشگاه آزاد باعث می شود در صورت انحلال اموالش در اختیار هیچ نهادی قرار نگیرد. 

مهر: عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد دلایل مصوبه هیئت موسس این دانشگاه برای وقف اموال دانشگاه را اعلام کرد و گفت: وقف دارایی‌ها و اموال دانشگاه آزاد اسلامی با موافقت مقام معظم رهبری صورت گرفته تا در صورت انحلال این دانشگاه دارایی آن در اختیار نهادهای دیگر قرار نگیرد.

کریم زارع درباره دلایل مصوبه هیئت موسس دانشگاه آزاد برای وقف اموال این دانشگاه گفت: من به عنوان کسی که مسئول اولین واحد دانشگاه آزاد اسلامی بوده و از سال 1361 با مبلغ ده هزار تومان از بودجه یک میلیون تومانی مد نظر امام (ره) این دانشگاه را در مصلی تبریز با 14 رشته به نیت چهارده معصوم راه اندازی کرده ام اعتقاد دارم که دانشگاه آزاد اسلامی در کشتی نوح بوده و هیچ خطری به آن آسیب نمی رساند.

تکلیف بیش از 40 هزار میلیارد تومان ثروت دانشگاه آزاد روشن شد

وی درباره هدف مسئولین از وقف دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امروز دانشگاه آزاد با بیش از 40 هزار میلیارد تومان ثروت سرمایه بزرگی برای کشور است که برای تداوم و پایداری هر چه بیشتر این دانشگاه تصمیم به وقف آن گرفته شد.

وقف اموال دانشگاه آزاد باعث می شود در صورت انحلال اموالش در اختیار هیچ نهادی قرار نگیرد

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد تصریح کرد: گرچه ما تا کنون با دولتهای مختلف مسئله خاصی نداشتیم و در حال حاضر نیز مشکلی نداریم و اقدامات دولتهای مختلف در کار ما مشکلی ایجاد نمی کند تنها برای اطمینان خاطر از آینده دانشگاه آزاد اسلامی و اینکه اگر روزی به هر دلیل این دانشگاه منحل شد ثروت آن در اختیار جاهای دیگر قرار نگیرد دانشگاه آزاد اسلامی را وقف کردیم.

وی افزود: در نقاط دیگر جهان هم این کار را به سبک خودشان انجام می دهند که کار شایسته و ارزنده ای است و باعث شفاف سازی بیشتر و شادی و امنیت خاطر مردم می شود. دانشگاه آزاد اسلامی نیز همین کار را کار تا شفاف سازی قابل توجهی صورت گیرد.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: مدتهاست که در برخی محافل گفته می شود که درآمد این دانشگاه به اعضای هیئت موسس می رسد در صورتی که این خلاف واقع بود و حال با وقف اموال این دانشگاه این شائبه نیز برطرف شده است و مردم اطمینان خاطر دارند که اموال این دانشگاه به شخص خاصی تعلق ندارد.

زارع در پاسخ به این سئوال که مطرح می شود وقف دانشگاه آزاد تلاشی برای پوشش تخلفات مسئولین این دانشگاه است آیا این موضوع صحت دارد به مهر گفت: وقف دانشگاه آزاد اسلامی با استعانت از الطاف الهی و پس از استیذان از مقام معظم رهبری و دریافت نظر موافق معظم له و با مشورت با حقوقدانان و صاحبنظران طی یکسال گذشته به تصویب رسیده و اقدامی شیرین و شایسته است.

برخی منتقدان شیرینی وقف اموال دانشگاه آزاد را با برخی موضع گیریها تلخ نکنند

وی وقف دانشگاه آزاد اسلامی را با حضور حداکثری مردم در انتخابات مقایسه کرد و گفت: کسانی که پیشنهادات و ایراداتی به این دانشگاه دارند نباید آن را به این شکل مطرح کنند و شیرینی این واقعه فرخنده را بر مردم تلخ کنند.

تغییر اساسنامه در دستور کار

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی درباره تغییر اساسنامه این دانشگاه خاطرنشان کرد: تغییر اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار هیئت موسس دانشگاه قرار دارد.

وی درباره اعضای جدید هیئت موسس این دانشگاه نیز به مهر گفت: آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، دکتر عبدالله جاسبی، مهندس میرحسین موسوی، آیت الله عبدالکریم موسوی اردبیلی، حجت الاسلام سیدحسن خمینی، دکتر ابراهیم حسن حبیبی، حجت الاسلام دکتر محسن قمی، دکتر علی اکبر ولایتی و دکتر حمید میرزاده اعضای جدید هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


خيلي مسخره است بازهم هاشمي وميرحسين موسوي؟
ماكه سردرنياورديم