دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 21 May 2018
 
۱
۸
محمد رضا خاتمی:

در موضوع حصر آقای لاریجانی با ما همراهی دارد

دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸
نائب رئیس مجلس ششم با بیان این که این کابینه، کابینه ایدآلی نیست و شاید حتی با همین وضعیت سیاسی ایران می شد کابینه بهتری را تشکیل داد، گفت: تجربه ما در انتخابات شوراهای شهر رو روستا اخیر و انتخابات 7 اسفند، لزوم بازنگری در جبهه اصلاحات و شورای سیاست گذاری را به ما گوشزد می کند.
در موضوع حصر آقای لاریجانی با ما همراهی دارد
گروه سیاسی جهان نيوز؛ محمد رضا خاتمی معتقد است کابینه روحانی کابینه ایدالی نیست و با همین وضعیت می شد نیروهای بهتری را به مجلس معرفی کرد. وی می گوید نقد اصلاح طلبان به دولت از منظر توانایی وزرا برای تحقق وعده های آقای روحانی است نه از سر سهم خواهی خاتمی همچنین لاریجانی را بازیگر مهمی در عرصه سیاسی ایران می داند و بهره گیری وی از قدرت را طبیعی می داند.
 
نائب رئیس مجلس ششم با بیان این که این کابینه، کابینه ایدآلی نیست و شاید حتی با همین وضعیت سیاسی ایران می شد کابینه بهتری را تشکیل داد، گفت: تجربه ما در انتخابات شوراهای شهر رو روستا اخیر و انتخابات 7 اسفند، لزوم  بازنگری در جبهه اصلاحات و شورای سیاست گذاری را به ما گوشزد می کند.

محمد رضا خاتمی در گفت و گو با خبرنگار جماران، در خصوص تحلیل خود از کابینه پیشنهادی حسن روحانی گفت: ما شرایط و آرایش خاص سیاسی ایران را می دانیم و از جایگاه ها اطلاع داریم. بنابراین باید با واقع نگری به این موضوع نگاه کنیم.

وی ادامه داد: طبعاً این کابینه کابینه ایدآلی نیست و شاید حتی با همین وضعیت سیاسی ایران می شد کابینه بهتری را تشکیل داد. اما این همه موضوع نیست، مسئله این است که ما باید به گونه ای حرکت کنیم که آرمان ها و مطالبات مردم تحقق پیدا کند.

محمد رضا خاتمی در ادامه در پاسخ به این سوال که«برخی افراد فکر می کنند هزینه اجتماعی انتخاب آقای روحانی را اصلاح طلبان متحمل شدند اما بهره آن را کسان دیگری بردند؟ نظر شما درباره این گزاره چیست؟» گفت: فکر نمی کنم شخص خاصی بخواهد بهره این موضوع را ببرد. به هر حال سیاست رقابت های خاص خودش را دارد. هر کسی هم به میزان توان و نیروی خود از قدرت بهره می برد. بخش قابل توجه از مجلس با آقای لاریجانی است، این آرایش سیاسی کشور را باید در نظر گرفت.

وی اضافه کرد: ضمن این که ما وقتی آقای لاریجانی را با اصولگراهای تندروی دیگر مقایسه می کنیم احساس می کنیم که می شود با همدیگر کار کرد چون در حال حاضر مسائلی که در کشور وجود دارد لزوما مسائل جناحی نیست بلکه بیشتر مشکلات ما مشکلات ملی است.

در موضوع حصر آقای لاریجانی با اصلاح طلب ها همراهی دارد
نائب رئیس مجلس ششم تاکید کرد: به عنوان مثال در حال حاضر در مسئله مهمی مانند رفع حصر ما می بینیم که آقای لاریجانی با اصلاح طلب ها همدلی و همراهی  دارد. بنابراین، به این جنبه ها باید توجه کرد. سیاست هم به معنای واقعی کلمه یعنی بده- بستان، هیچ ایرادی ندارد اگر بخشی از نیروهای سیاسی که با قدرت همراهی می کنند بهره آن را هم ببرند.

انتظار این بود که وزیر کشور اصلاح طلب باشد
 خاتمی در مورد معرفی مجدد رحمانی فضلی به عنوان وزیر کشور به مجلس از طرف رئیس جمهور روحانی گفت: وزارت کشور برای اصلاح طلب ها بسیار مهم است و شاید انتظار اصلی همه این بود که برای این وزارت خانه یک فرد کاملاً اصلاح طلب به مجلس معرفی شود. اما به هر حال عملکرد آقای رحمانی فضلی در این انتخابات و انتخابات های قبلی عملکرد قابل قبولی بوده. امیدواریم با امکانی که ایشان در زمینه ارتباط گیری  با جناح اصولگرا و بخشی از هسته قدرت دارد، بتواند به نفع برنامه های آقای روحانی عمل کند.

لزوم بازنگری در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان
وی همچنین در ادامه نظر خود را در مورد عملکرد شورای عالی سیاست گذاری و سازوکار این شورا این گونه بیان کرد: ببینید همه اقدامات ما که  در این چند سال اخیر در قالب شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان صورت گرفته است در شرایط خاص، ضرب الاجلی و وضعیت جدید بوده است. به نظر من عملکرد شورای عالی سیاست گذاری قابل تقدیر است اما این به معنای بی عیب بودن آن نیست.

محمد رضا خاتمی ادامه داد: تجربه ای که ما در انتخابات شوراهای شهر رو روستا اخیر و کمتر از آن در انتخابات 7 اسفند داشتیم، لزوم یک بازنگری در جبهه اصلاحات شورای سیاست گذاری را به ما گوشزد می کند. آیا این تشکیلات برای انتخابات آینده و ادامه راه اصلاح طلبان راه گشا خواهد بود؟ اگر مناسب است نقاط ضعف آن را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنیم. و اگر هم می بینیم که شرایط جدید به ما این را حکم می کند که ما باید یک سازماندهی جدید جبهه ای داشته باشیم با بهره گیری از تجربیات گذشته به آن بپردازیم.

وی در پایان گفت: من موافق باز شدن باب گفت و گو و عمل در این زمینه در میان جناح اصلاح طلب هستم هر چند خوشبختانه این گفت و گو و هم اندیشی در حال حاضر در حال انجام است.
کد مطلب: 548638
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مجید
Iran, Islamic Republic of
دوره ی بعد مجلس، علی لاریجانی سر لیست اصلاحات در تهران خواهد بود.
این پیش بینی من است که انشاء الله محقق نشود.
خدا عاقبت همه ی ما را ختم بخیر کند.
باقر رضایی
Iran, Islamic Republic of
اگر این ادعای محمدرضا خاتمی در ست باشد باید برای علی لاریجانی نگران شد . لاریجانی ها باید نگران شوند.
محسن
Iran, Islamic Republic of
اين فتنه گران دوباره زبون دراوردند تو واربابت بريد با جورج سورس ملاقات ومذاكره كنيد تا سرمشق جديد فتنه گرى برايتان تجويز بفرمايند واقعا اين ادم و كرباسچى و اين قبيله غارتگران بيت المال با چه روئى طلبكارانه صحبت ميكنند دست برداريد ازتعريف اين جوكهاى خنده دار
Iran, Islamic Republic of
قبيله غارتگران بيت المال ؟! خخخخخخخ ! وجداناً اگر همه لفت و ليس ها و بقول تو غارت گريهاى زمان اصلاحات رو جمع بزنى و ضربدر هزار بكنى به يك مليونيوم دوره داش محموت ميرسه ؟! يه قلم بابك خان ! يه قلم ديگه سه هزار ميليارد ! يه قلم معاون اول رئيس جمهورى و ...... چرا طوطى وار هر خزعبلى رو كه افراطى ها و مال حرام خورها ميگن امثال شما باورتون ميشه ؟! تا كى بايد نعل وارونه زد ؟! حيف نيست از اون مغز آكبندت استفاده نكنى ؟!
یزدی
Iran, Islamic Republic of
اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی به شما ها ترحم نمی کرد الان چنین سرکش می شدید
مرگ بر انگلیس خبیث
مرگ بر امریکای جنایتکار
مرگ بر نوکران اجانب
خیلی دوس دارم بدونم امثال شماها از آزادی خائنین در حصر چه سودی می بردید!!!!
نگید که کار انسان دوستانه است که اصلا باور نمیکنم!!!
اگر کور شوم لال شوم کر شوم لیک محال است که من... شوم
Iran, Islamic Republic of
فتنه گران بایست طبق قانون محاکمه شودند و همراهی هیچ کس نمی تواند مسیر رفتار قانونی با متخلف را عوض کند.
سیروس خدادوست
Iran, Islamic Republic of
کاربری که با لودگی هی قلم قلم کرده و اسامی بابک و شهرام و داش فلان با کلمات لاتی بیان کرده گوش بده :
1- فضای مجازی جای لات ها و اراذل و اوباش سیاسی و اقتصادی و اجتماعی نیست.
2- بابک و شهرام محصول دولت های هاشمی و اصلاحات است اگر تو لاتی پس معلومه یک بیسواد به تمام معنا هستی چون اطلاعات تو آنقدر ضعیف و نادررسته که آدم از وجود کسانی مثل تو در این فضا تعجب می کنه / این فضا محل حضور افراد با شعور از هر قشری هست و بیسواد ها بهتره فقط مطالب را بخوانند ولی نظر ندهند.
3- در اختلاس و حرام خواری این دولت و آن دولت ندارد در تمام دولت ها بوده است اگر بخواهی که می دانم حوصله اش را هم نداری برایت شمارش می کردم که دولت های مختلف چه هنرهایی داشتند . سکوت برای تو بهتر است.
4- افراطی ها چه کسانی هستند فکر نمی کنم بفهمی کیا هستند اگر آنهایی هستند که در صف اول دفاع از ناموست برای اینکه در خیابانهای تهران به داعش امضا ندهند جان می دهند اما دین و خاک را هرگز پس باید در ناموست پرستی ایرانی تو شک کرد و اگر حرف من درسته که درسته حداقل شاخه ای را که روی آن نشسته ای اره نکن .خزعبلات گوها آنهایی هستند که فرزندانشان در خارج درس می خوانند و خودشان در خانه های آنچنانی زندگی می کنند و مثل تویی هم مانند آن مرد که به پادشاه گفت قربان تعداد نفرات را زیاد کنید تا کارما زودتر تمام شود و رد شویم از دروازه، قربانی کسانی امثال سیاست بازیهای محمدرضا خاتمی و برادر فتنه گرش هستید
5- مال حرام خورها را هم گفتی اما بدان که می دانم نمی دانی این واژه در دولت اعتدال روحانی وارد فرهنگ سیاسی ایران شد و اصولا به سیاست بازان دوران دولت یازدهم و دوازدهم که حقوق ها ی نجومی می گیرند و سهم خود را از سفره انقلاب بر می دارند اطلاق شد و تو همچنان در گیجی هستی که نمی دانی کدام کلمه را در کجا بکار ببری