چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - 21 Oct 2020
 
۸
۳
علیرغم نظر وزیر آموزش و پرورش؛

یکی از مدارس پیشرو کشور تعطیل شد!

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب: 497317
مدرسه حکمت از مشهورترین مدارس پیشرو کشور، با ابلاغ رئیس سازمان آموزش و پرورش مازنداران، تعطیل شد.
یکی از مدارس پیشرو کشور تعطیل شد!
گروه جامعه جهان نيوز ـ مدرسه حکمت بابلسر به دستور رئیس آموزش و پرورش استان مازندران تعطیل شد.

در هفته جاری، نامه تعطیلی مدرسه حکمت، توسط رئیس سازمان آموزش و پرورش مازنداران ابلاغ شده است.

مدرسه حکمت از مشهورترین مدارس پیشرو کشور است که رویکرد نوینی را در عرصه تعلیم و تربیت ایجاد نموده است؛ تا جایی که مدارس زیادی در کشور از الگوی جذاب و مؤثر این مدرسه تقلید کرده و مسیر حرکت آن را دنبال کرده اند. اما درکمال ناباوری، با تلاش سیستم رسمی آموزش و پرورش، این مدرسه در شرف تعطیلی قرار گرفته است.

دفاع وزیر، از مدرسه تعطیل شده

پیشتر از این وزیر آموزش و پرورش، در یک برنامه تلویزیونی به صورت مستقیم از این مدرسه دفاع کرده بود و ضمن اظهار تأسف بابت برخوردها و محدودیت های اداره استانی آموزش و پرورش برای مدرسه حکمت، این تحرکات را ناشی از نافهمی مسئولین پائین دست در فهم رویکرد مدرسه مذکور، عنوان کرده بود.

پخش چند مستند تلویزیونی از ابتکارات مدرسه حکمت

به گواه کارشناسان، مدرسه حکمت، خروجی عملی یک فرایند چندین ساله علمی و پژوهشی در نظام تعلیم و تربیت بوده که توانسته با شکستن قالب های مرسوم و ناکارآمد مدارس، طرح جدیدی را وضع نماید. اثربخشی این طرح تا آنجا بوده که تاکنون چندین مجموعه مستند از این مدرسه تولید و در شبکه های تلویزیونی پخش شده است.

ظاهراً ظرف چند سال گذشته مجموعه سازمان آموزش و پرورش مازندران، تلاش زیادی برای توقف و تعطیلی این مدرسه صورت داده که نهایتا در هفته جاری ابلاغیه نهایی برای تعطیلی این مدرسه ابلاغ شده است.

بهانه تعطیلی این مدرسه، حذف کتب درسی از فرآیند آموزش است، این در حالی است که در این مدرسه علاوه بر کتب درسی آموزش های عملی مربوط به مهارت های زندگی ارائه می شود و حذف کتب درسی صحت ندارد.

تعطیلی این مدرسه لطمات جبران ناپذیری از خود به جای خواهد گذاشت و فارغ از ایجاد ناامنی تربیتی و عدم اطمینان میان عوامل با انگیزه آموزشی کشور، آسیب های اجتماعی فراوان و غیر قابل محاسبه ای برای دانش آموزان و والدین مدرسه حکمت، ایجاد خواهد کرد.

در شرایط موجود به نظر می رسد بهترین راه برای برون رفت از این مسأله ورود مستقیم حوزه وزارت به ماجرا و حل و فصل این اختلاف و تدبیر ماجرا است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حالا دولت جواب می ده؟
با سلام
مدرسه حکمت رویکردی را در نظام تعلیم و تربیت کشور در حال پیگیری است که عملیاتی بوده و بجای حافظه محوری ، مسئله محور و پژوهش محور است و فراتر از ساختار و قالب های سنتی نظام فعالی آموزش و پرورش است که متاسفانه عده ای که فهم درستی از این مدل ندارند و یا به دلایل دیگری که منطق و استدلالی بر آن بار نیست از سال ها قبل صورت مسئله ای را برای انحلال این نوع از مدرسه پیشرو درست کردند و سپس برای آن دلایل زیادی را بافتندو این شد که شد!
متاسفانه نظام فشل آموزشی ما بجای حمایت از تحول و پیشروی در این عرصه مهم تنها در صدد حفظ غیر منطقی چهارچوبها و ساختار خودساخته معیوب خود می باشد.
ناصر
United States
به این آقای مدیر کل بگوییذ چطور ایشان 50 نفر از نیروهای مشاور بازنشسته را از محل درآمد باشگاه و و پلاژ خزر آباذ و اردوگاه دانش آموزی پرداجت می کنذ اصلا مشاوران کاری انجام نمی دهند ولی مذرسه پیشرو حکمت را تغطیل می کند برای این مدیر باید افسئس خورد