يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - 21 Jul 2019
 
۰

مددجویان نهادهای‌حمایتی‌محروم ازسبدکالا

سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب: 496078
با شروع ماه مبارک رمضان، مددجویان نهادهای حمایتی هنوز بسته حمایت غذایی خود را تحویل نگرفته اند.
به گزارش جهان به نقل از میزان، با وجود وعده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر توزیع بسته حمایت غذایی در میان مددجویان نهادهای حمایتی اما تا امروز که نخستین روز ماه مبارک رمضان است هنوز بسته ای در میان نیازمندان توزیع نشده است.

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این وعده داده بود که بسته امنیت غذایی ویژه ماه مبارک رمضان به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اختصاص خواهد یافت و این بسته پیش از آغاز ماه مبارک توزیع می شود.

همچنین ارزش ریالی این بسته بین 80 تا 120 هزار تومان اعلام شده بود.

بسته امنیت غذایی که قرار بود ویژه ماه مبارک رمضان در میان خانواده های نیازمند توزیع شود شامل گوشت قرمز، گوشت مرغ، حبوبات، رب، روغن مایع، تخم مرغ، برنج، ماکارونی، لبنیات و خرما است.

این بسته ها به منظور کاهش فقر در جامعه و افزایش سلامت افراد کم برخوردار توزیع می شود.

در توزیع بسته های حمایت غذایی، نهادهای حمایتی نقشی نداشته و صرفا این وظیفه بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

با شروع دولت یازدهم، توزیع بسته های غذایی به منظور کمک به اقشار ضعیف جامعه در دستور کار قرار گرفت.

بر این اساس مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) مشمول این طرح شدند.

در حال حاضر هر یک از سرپرستان خانوار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی کارت های اعتباری ویژه ای را در اختیار دارند که با این کارت ها می توانند پس از اعلام زمان توزیع بسته امنیت غذایی به فروشگاه های زنجیره ای طرف قرار داد وزرات تعاون مراجعه کنند.
در این رابطه اما سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور توزیع بسته های جداگانه از سوی این نهادها در میان مددجویان را رد کرده اند و تاکید کرده اند که قرار نیست بسته خاصی از سوی این نهادها در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

گفتنی است، در صورت ارائه بسته ویژه ماه مبارک رمضان، این نخستین بسته ای خواهد بود که در سال 95 در میان اقشار کم برخوردار جامعه توزیع شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *