يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - 19 Jan 2020
 
۰

چرا حکم مدیرعامل‌بانک‌ملی‌امضا نمی‌شود؟

يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب: 494326
با وجود گذشت دو هفته از انتقال عبدالناصر همتی از بانک ملی به بیمه مرکزی، هنوز وزیر اقتصاد حکمی برای مدیرعامل جدید این بانک امضا نکرده است.
به گزارش جهان به نقل از مهر، با کوچ عبدالناصر همتی از بانک ملی به ساختمان قدیم بیمه مرکزی، در دو هفته اخیر بانک ملی بدون داشتن مدیرعامل همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد، این در حالی است که با انتقال همتی رئیس شورای عالی بانک‌ها هم بدون متولی شد.  

طی دو هفته اخیر سرپرستی بانک ملی به محمدرضا حسین زاده سپرده شده، از سوی دیگر جمال دامغانیان که یکی از اعضای اصلی هیات مدیره بانک ملی بود، چندی پیش به دلیل بازنشستگی از این بانک رفته و در حال حاضر بانک دولتی ملی تنها با ۳ عضو هیات مدیره و یک سرپرست اداره می شود.

با توجه به این شرایط و تعداد کم اعضای هیات مدیره، برگزاری جلسه توسط هیات مدیره بانک امکان‌پذیر نیست. در عین حال علی طیب نیا وزیر اقتصاد به عنوان رئیس مجمع عمومی بانک ملی ایران باید حکم مدیرعامل جدید بانک ملی را امضا کند.

با این وجود و با گذشت دو هفته از بلاتکلیفی بانک ملی، هنوز طیب نیا حکمی برای مدیرعاملی بانک ملی امضا نکرده است. البته طی این مدت گزینه های مختلفی در محافل اقتصادی و بانکی برای مدیرعاملی بانک ملی مطرح شده اما هنوز هیچیک از آنها مورد موافقت نهایی و قطعی قرار نگرفته است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *