پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - 21 Jan 2021
 
۸
۱۳
گزارش ویژه؛

نقدی بر عملیات روانی ناقص بازداشت یک منافق/ چه شد که پای "فهیمه اروانی" به ایران نرسید؟!

تلاش "شرق" برای انحراف اذهان از "زهره عطریانفر"
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۱
کد مطلب: 492523
خبر این گونه دستگیری ها تا قبل از رسیدن این نوع متهمان به مرزهای آبی و خاکی کشور، نباید رسانه ای شود ولی برای چه موضوع، آن هم توسط یک مقام انتظامی اطلاع رسانی شده و چند روز بعد از اعلام، خبر آزاد شدن وی اعلام می شود؟
نقدی بر عملیات روانی ناقص بازداشت یک منافق/ چه شد که پای "فهیمه اروانی" به ایران نرسید؟!
گروه سیاست جهان نيوز ـ علی قلهکی: بیش از یک هفته از رسانه ای شدن بازداشت یکی از کادرهای ارشد سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) گذشته است. بعد از اعلام این خبر توسط سخنگوی نیروی انتظامی، هنوز جزئیات دقیقی از کم و کیف این دستگیری و ابعاد مبهم آن منتشر نشده است.

منتظر المهدی در نشست خبری گفت:"با تلاش‌ها و پیگیری‌های نیروی انتظامی در شناسایی عوامل این حادثه و همکاری با پلیس اینترپل، این عضو گروهک منافقین بازداشت شده و به زودی به ایران منتقل خواهد شد."

بعد از مصاحبه مطبوعاتی سردار منتظر المهدی مبنی بر بازداشت یکی از عوامل انفجار حزب جمهوری اسلامی اخبار متعدی در مورد فرد بازداشت شده و گمانه زنی های خیالی از این دستگیری منتشر گردید.

جنجال ها بر سر یک خبر؛ از تعیین جنسیت تا نام فرد بازداشتی

حجم گمانه زنی ها آن قدر زیاد بود تا آنجا که عاملان اصلی انفجارهای مهیب تاریخ انقلاب ـ "انفجار نخست وزیری" و "حزب جمهوری" ـ یعنی "کلاهی" و کشمیری" را نیز شامل می شد و هر فردی بنا بر بضاعت دسترسی خود، از رسانه های مجازی رسمی گرفته تا شبکه های تعاملی موبایلی فرد مورد نظر را به نقل از منبع آگاه! حدس می زد.

پس از اعلام خبر مبهم سخنگوی ناجا، فرماندهی این نیرو فرد بازداشتی را یک زن عنوان کرد.

سردار حسین اشتری در حاشیه مراسم اختتامیه مسابقات بین المللی قرآن کریم در جمع خبرنگاران گفت:" فرد شناسایی شده در کشور آلبانی نه کشمیری و نه عطریانفر است. این متهم خانمی است که در جریان بمب گذاری شرکت داشته و در تحقیقات پلیسی شناسایی شده اما در حال حاضر کشور آلبانی از استرداد وی به ایران سرباز می زند."

 اعلام خبر قطره چکانی در مورد این بازداشت موجب شد یکی از روزنامه های شاخص اصلاح طلب نیز در صفحه نخست خود، خبر بازداشت کشمیری را منتشر نماید. روزنامه شرق یک روز پس از اعلام رسمی دستگیری یکی از اعضای ارشد و تاثیرگذار در انفجار حزب جمهوری اسلامی، با نام آوردن از "کشمیری" متهم فراری و اصلی انفجار "دفتر نخست وزیری"! خبر از دستگیری وی داد و سعی کرد اذهان را از رفتن به سمت "زهره عطریانفر" که از قضا خواهر یکی از اصلی ترین سیاست گذاران سال های قبل روزنامه شرق یعنی "محمد عطریانفر" بود، دور کند. البته این گمانه زنی هم، اشتباه از آب در آمد.

روزنامه شرق در بخشی از گزارش خود که با تیتر "کشمیری دستگیر شد" در صفحه نخست این روزنامه نقش بسته بود می آورد :"سردار منتظرالمهدی، سخنگوي نيروي انتظامي، در ميان مباحث مختلفي كه در كنفرانس خبري خود مطرح كرد، از دستگیری عامل انفجار دفتر نخست‌وزیری جمهوری اسلامی ایران در کشور آلبانی خبر داد."

این در حالی بود که سخنگوی ناجا به صراحت در دو روز متوالی اعلام کرده بود، این متهم مربوط به انفجار حزب جمهوری اسلامی بوده است. معلوم نیست این روزنامه اصلاح طلب با چه قصدی از کشمیری که متهم نخست انفجار دفتر نخست وزیری بوده نام می برد.

البته شاید بتوان راز آن را در خبرهای روز بعد و در جابجایی محل اختفای کشمیری در آلمان به خوبی درک کرد.

http://cdn.jahannews.com/images/docs/files/000492/nf00492523-1.jpg
 
وقتی هیچ دلیل منطقی مبنی رسانه ای شدن این دستگیری نبود

وقتی دستگیری یک متهم در کشور اروپایی که جولان آمد و شد منافقین بدون هیچ گونه دردسر و منع قانونی است، اعلام عمومی می شود آیا دیگر امیدی به بازگرداندن مجرمی آن هم در حد تراز اول دخالت در انفجارهای مهلک ابتدای انقلاب وجود دارد؟

بارها قدرت رایزنی منافقین در آزاد نمودن متهمان این گروهک از دست پلیس اینترپل و همچنین اسکان نیروهای خود در کشورهای اروپایی دیده شده است. حتی این همکاری ها صرفا در حوزه آزادی فعالیت نیروهای منافق در این کشورها خلاصه نشده و حتی به کمک های مالی سنگین به این گروهک نیز رسیده است.

فهمیه اروانی کیست؟

بعد از چند روز نام متهم به صورت غیر رسمی اعلام شد. این فرد کسی نبود جز فهيمه ارواني، تروريستي كه در آلباني دستگير شد اما ظاهرا آزاد گردید و به ايران عودت داده نخواهد شد.

او از كادرهاي ارشد منافقين است و در ماجراي انفجار حزب جمهوري اسلامي دخيل بوده و اطلاعاتی که به سختی از او در فضای مجازی به دست آمده است تنها به چند عکس خلاصه می شود که یکی از آنها نیز در کنار مریم رجوی است. فهیمه اروانی بعد از مریم رجوی نفر دوم سازمان منافقین بود. این فرد بعد از انقلاب ایدئولوژیك بالا آمد و به حرمسرای مسعود رجوی رفت. بعد از مصاحبه سردار منتظرالمهدی، این گروهک تروریستی با رایزنی های خود مانع از رسیدن "اروانی" به ایران شده اند. این فرد بالای 62 سال سن دارد.

این نکته از ابتدا به خوبی قابل فهم است که خبر این گونه دستگیری ها تا قبل از رسیدن این نوع متهمان به مرزهای آبی و خاکی کشور، نباید رسانه ای شود ولی برای چه موضوع، آن هم توسط یک مقام انتظامی اطلاع رسانی شده و چند روز بعد از اعلام، خبر آزاد شدن وی اعلام می شود؟

آیا جز این است که صرفا یک عملیات روانی ناقص در جریان بوده که اهداف پشت پرده آن چندان معلوم نیست؟ آیا نباید به فکر آرامش روانی مردم و همچنین خانواده شهدای انفجار حزب جمهوری اسلامی و نخست وزیری بود که پس از این شیوه اطلاع رسانی ناقص، به نوعی مورد بازیچه قرار گرفته است؟
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


کرمانی
Romania
من نمی دونم اصلا این موضوع چه ربطی به ناجا داشت.
حوزه این مسائل به نهادهای دیگه مربوطه حتی اگر پای اینترپل وسط باشه
این آقای سخنگو یا خودسرانه یک اطلاعاتی داشته و حرفی زده یا یک طراحی از قبل شده بوده که ناقص و معیوب اجرا شده است.
واقعاً جاي تاسف دار كه يک مقام انتظامي اينقدر توجيه نباشه كه اين خبر رو با هيجان رسانه اي كنه. خدا بداد اين ملت برسه با اين دست مقامات انتظامي و امنيتي!!!! البته برخی از آنها تاسف تاسف تاسف.
Iran, Islamic Republic of
خوب گفتین تو مطلب
آیا جز این است که صرفا یک عملیات روانی ناقص در جریان بوده که اهداف پشت پرده آن چندان معلوم نیست؟ آیا نباید به فکر آرامش روانی مردم و همچنین خانواده شهدای انفجار حزب جمهوری اسلامی و نخست وزیری بود که پس از این شیوه اطلاع رسانی ناقص، به نوعی مورد بازیچه قرار گرفته است؟
چهار سال پیش وزارت اطلاعات ازدستگیری یک شبکه 20 نفره عامل ترور دانشمندان هسته ای خبر داد و از طریق رسانه ملی نیز مصاحبه آنان را پخش نمود . اکنون پس از 4 سال هیچ خبری از دادگاه رفتن آنان و یا اجرای حکم مجازاتشان نیست و از آخرین اظهار نظر سخنگوی قوه قضائیه نسبت به این پرونده حدود سه سال میگذرد. آیا صحیح است که آن متهمین امروز در خارج از زندان هستند اگر نیستند کمترین حق مردمی که مصاحبه آنان رادیدهاند دانستن میزان و نحوه مجازات آن جنایتکاران است.
روزنامه ی شرق و اقایون حفاظت سپاه نمیگم وزارت! دریابیدددد
اینا همه رو ول کنید به تیتر روزنامه اصلاح طلب بچسبید! خخخ
واقعا این ها روزنامه هستند یا روزی نامه؟!
مجید
دوست عزیز این روزنامه اگاهانه این تیتر زده.خواست با این تیتر یک مطلب مهمی به دوستان اون طرف اب برسونه که رسونده.چرا بعد دستگیری این فرد و تیتر این روزنامه تحرک منافقین به البانی بیشترازقبل شده؟وچرا محل اختفای کشمیری تو این چندروز دوبارعوض شد؟درمجموع این روزنامه با این تیترش کمک بزرگی به منافقین کردکه بعدا معلوم میشه.
این اقای سخنگو هم بدترین ضربه با رسانه ای کردن این خبر به کشور زد.
Iran, Islamic Republic of
وزارت اطلاعات کجایی که یادت بخیر ؟!!!
سید محمد علی
Iran, Islamic Republic of
کدام دولت اروپای برای شما تره خورد میکند
محسن
بنظر میاد این آقای سخنگو خیلی ساده تشریف دارن!! همین عدم استرداد فرد مذکور در مقطع کنونی ، سرداران امنیت کشور با یک علامت سوال بزرگ مواجه میکند!! براتی این آقایان میدانند چکاری کردند!! البته این بدان معنا نیست که قدردان شب بیداری و حراست آنان نیستیم....
احتمالا یک عملیات فریب بوده نباید تا این حد ساده بود مطمىنن درک و اطلاعات نیروهای اطلاعاتی و نظامی بیشتر عموم مردمه که به این نتیجه رسیدن اعلام زود هنگام این خبر درست نبوده
Netherlands
اینهم جالب استکه قدرت چانه زنی یک سازمان به این دولت می چربد.
باب لورد
مجاهدین خلق پست ترین انسانهای تاریخ ایران انسانهایی که به هیچ کس و هیچ چیز به جز قدرت فکر نمیکنن و وفادار نیستن