پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - 28 May 2020
 
۰
معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار همتای ایرانی مطرح کرد؛

بشار اسد رئیس جمهور قانونی سوریه

جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۵
کد مطلب: 489439
معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار همتای ایرانی خود بشار اسد را رئیس جمهور قانونی سوریه خواند و گفت: تصمیم گیری در باره آینده سوریه توسط خود مردم سوریه در چارچوب راه حل سیاسی و گفتگوهای ملی رقم خواهد خورد.
به گزارش جهان به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان که به مسکو سفر کرده بود با میخائیل باگدانوف معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا ، دیدار و گفتگو کرد.
 
در این دیدار پیرامون مسائل مهم خاورمیانه شامل سوریه ،یمن ، عراق ، لبنان ،فلسطین بحث و تبادل نظر کرد.
 
امیرعبداللهیان در این دیدار بر لزوم استمرار روند سیاسی تحولات سوریه ، برقراری آتش بس در کنار مبارزه با گروه های تروریستی تاکید کرد.
 
وی در خصوص موضوعات یمن و عراق بر ضرورت استمرار گفتگوهای سیاسی و توافق ملی پافشاری و خاطر نشان کرد که تنها رژیم صهیونیستی است که از استمرار تنش و درگیری در منطقه ، بهره مند شده و بر تجاوزات خود به حقوق مردم فلسطین و شهرک سازی ادامه می دهد.
 
باگدانوف نیز با اشاره به فضای پیچیده تحولات منطقه و اوضاع سوریه ، تصریح کرد که استمرار و گسترش آتش بس در مناطق مختلف سوریه ، ضرورت دارد.
 
وی ضمن انتقاد از تلاشهای برخی گروه های معارضه مسلح و کشورهای منطقه در تضعیف و متزلزل ساختن مذاکرات اخیر سوری – سوری در ژنو ، تاکید کرد که بشار اسد ، رئیس جمهور قانونی سوریه است و تصمیم گیری در باره آینده سوریه توسط خود مردم سوریه در چارچوب راه حل سیاسی و گفتگوهای ملی رقم خواهد خورد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *