پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 6 Aug 2020
 
۱۴
۶۴
باز هم یک اظهار نظر شاذ؛

امام(ره): مهمترین ثمره جنگ، استمرار روح «اسلام انقلابی» بود

روحانی: «اسلام انقلابی» خطری بزرگ برای انقلاب است!
چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب: 489228
به رییس دولت یازدهم توصیه می شود به بازخوانی دقیق صحیفه امام خمینی(ره) و وصیتنامه آن بزرگوار و نیز مطالعه مجدد بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی بپردازد و از هرگونه تئوری پردازی انحرافی اجتناب نماید.
امام(ره): مهمترین ثمره جنگ، استمرار روح «اسلام انقلابی» بود
گروه سیاست جهان نيوز ـ  سخنرانی حسن روحانی این بار هم در نوبت صبح حاشیه ساز شد به نحوی که اظهارات وی تعجب افکار عمومی و جریانات انقلابی را برانگیخت.

روحانی طی سخنانی که به مناسبت گرامیداشت مقام معلم مطرح شد و متن آن در خبرگزاری حامی دولت ایسنا انتشار یافت، ادعا کرد: "انقلاب اسلامی به معنای ایجاد تحرکی بزرگ در جامعه در عرصه‌های مختلف با هدف اسلام و ارزش‌های اسلامی است اما اسلام انقلابی بدان معناست که ما اصل را بر انقلاب مبارزه قرار دهیم و صرفاً بخشی از اسلام را که ما را به جهاد و مبارزه دعوت می‌کند، قبول کنیم. یکی از مشکلات ما در زمان‌های پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در برابر برخی از گروهک‌ها این بود که آنها انقلاب اسلامی را نپذیرفته‌ بودند بلکه اسلام انقلابی را قبول داشتند! امروز باید کتب مطهری را بازخوانی کنیم و معلمان ما باید برای جوانان تشریح کنند که ما انقلابی اسلامی داریم و به دنبال اسلام انقلابی نیستیم."

در ادامه 2 عبارت از امام خمینی(ره) و 3 عبارت از رهبر انقلاب را بازنشر می دهیم و قضاوت درباره سخنان امروز حسن روحانی به مخاطبان فهیم واگذار می کنیم.

* امام خمینی: اهمیت استمرار روح اسلام انقلابی

 - مگر شهدای بزرگوار هفتم تیر در مجاهدات سرسختانۀ خود و فداکاری بی دریغ در راه هدف چه می‏خواستند جز پیروزی انقلاب و سرنگونی پرچم شیطانی کفر و نفاق، و جز افتادن ماسک ریا و تزویر چهره ‏های کریه و ددمنشانه به صورت خلقی و اسلامی؟ چه بسا اگر این شهادتهای دلخراش واقع نمی‏شد، آنان با همان خوی شیطانی و با ظاهری فریبنده در صحنۀ بازیهای سیاسی باقی می‏ماندند و بی‏امان ضربه‏ های خویش را به انقلاب و فرزندان راستین آن وارد می‏کردند و برای اسلام و مسلمانان مظلوم سنگِ راه می‏شدند و با ضربۀ نهایی امریکا و دیگر ابرقدرتها جمهوری را شکست می‏دادند، یا لااقل پیروزی را به عقب رانده و راه را طولانی می‏کردند، ولی این فاجعۀ غمناک و شهادتهای پی ‏درپی به پیروزی اسلام انقلابی سرعت بخشید. (پیام به ملت ایران به مناسبت تجلیل از شهدای هفتم تیر 1361/4/6)

- هر روز ما در جنگ برکتی داشته‏ ایم که در همۀ صحنه‏ ها از آن بهره جسته ‏ایم. ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نموده‏ ایم، ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نموده ‏ایم، ما در جنگ، پرده از چهرۀ تزویر جهانخواران کنار زدیم، ما در جنگ، دوستان و دشمنانمان را شناخته ‏ایم، ما در جنگ به این نتیجه  رسیده ایم که باید روی پای خودمان بایستیم، ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم، ما در جنگ ریشه‏ های انقلاب پر بار اسلامی‏مان را محکم کردیم، ما در جنگ حس برادری و وطن دوستی را در نهاد یکایک مردمان بارور کردیم، ما در جنگ به مردم جهان و خصوصاً مردم منطقه نشان دادیم که علیه تمامی قدرتها و ابرقدرتها سالیان سال می‏توان مبارزه کرد، جنگ ما کمک به افغانستان را به دنبال داشت، جنگ ما فتح فلسطین را به دنبال خواهد داشت، جنگ ما موجب شد که تمامی سردمداران نظامهای فاسد در مقابل اسلام احساس ذلت کنند، جنگ ما بیداری پاکستان و هندوستان را به دنبال داشت، تنها در جنگ بود که صنایع نظامی ما از رشد آنچنانی برخوردار شد و از همۀ اینها مهمتر استمرار روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ تحقق یافت. (سخنرانی در دیدار با  روحانیون، مراجع، مدرسین، طلاب و ائمۀ جمعه و جماعات 1367/12/3)

* رهبر انقلاب: هرچه داریم به برکت اسلام انقلابی است

- مردم نباید فراموش بکنند که ما هرچه داریم، به برکت اسلام ناب و اسلام انقلابی است؛ اسلامی که به فکر طبقات مستضعف و محروم است، نه اسلامی که در خدمت قدرتمندان و اغنیاست. بله، در دنیا کسان دیگری هستند که ادعای اسلام میکنند؛ اما اسلام آنها اسلام محمّد نیست؛ اسلام ابوجهل و ابولهب است؛ اسلام امریکاست. کسانی هستند که ادعای اسلام و اسم اسلام را وسیله‌یی برای چاپیدن و سوءاستفاده و تحمیق بیشتر قرار داده‌اند. آن اسلام، اسلامی است که به نفع سرمایه‌داران و زراندوزان و صاحبان میلیاردها دلار در بانکهای خارجی است. ما آن اسلام را قبول نداریم. (سخنرانی در جوار حرم رضوی ۱۳۶۹/۰۱/۰۲)

- دشمنی با اسلام انقلابی، اسلام امام، اسلام زندگی‌بخش، اسلامی که وقتی پرچمش برافراشته می‌شود، همه‌ی دنیا را به خود متوجّه می‌کند؛ همچنانی که امروز هم همین‌طور است. دشمنی با این اسلام به‌خاطر این است که اسلام، دست بیگانگان را از اینجا کوتاه کرد و منابع این کشور را از دست بیگانگان نجات داد. لذا امروز خدمت به ایران و خدمت به ملت ایران، عبارت از خدمت به اسلام است. هرکس که امروز اسلام انقلابی، اسلام امام، اسلام زندگی‌بخش و اسلام مبارزه با ظلم و ستم را گرامی بدارد نه آن چیزی که به نام اسلام در مقابل ظلم و ستم، تعظیم می‌کند! آن اسلام نیست، فریب است هرکس که امروز اسلام حقیقی و به تعبیر امام بزرگوار ما اسلام ناب محمّدی را تأیید و حمایت کند، اوست که برای ایران و ملت ایران، برای تاریخ ایران و آینده‌ی ایران و یکایک آحاد این ملت خدمت می‌کند. (سخنرانی در جمع بسیجیان ۱۳۷۸/۰۹/۰۳)

- اسلامِ فقط عمل شخصی، اسلامِ سکولار، اسلام «یؤمن ببعض و یکفر ببعض»، اسلامی که جهاد را از آن خط بزنند، نهی‌ازمنکر را از آن خط بزنند و بردارند، شهادت فی‌سبیل‌الله را از آن بردارند، اسلامِ انقلاب نیست. اسلامِ انقلاب، همانی است که انسان در قرآن کریم -در آیات متعدّد الهیِ قرآنی- مشاهده میکند؛ به زبان خود ما هم [مشاهده میشود]؛ این وصیّت‌نامه‌ی امام است، این یادگارهای منطوق و مکتوب امام است. این اسلام ما است. (سخنان در دیدار فرماندهان سپاه ۱۳۹۴/۰۶/۲۵)
منبع:خبرگزاری بسیج
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سید حسین فاطمی
... توقعی بیش از این نیست
Iran, Islamic Republic of
یعنی چی؟
ایشون حقوق دان هستند باید بیشتر از من بدونه
اتفاقا میدونه ...
یعنی پیچ پیچی
...
سلام
جنابعالی برادر/خواهر گرامی که نظرات رو تائید میکنی، کجای نظر بنده مشکل داشت که سانسورش کردی؟؟
مگه روحانی از رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) بیشتر میدونن که زدی این قسمت نظر منو که این مطلبو گفته بودم حذف کردی؟؟؟؟ بصیرت بصیرت
Iran, Islamic Republic of
برای انحراف افکار عمومی از این حرف ها نزنید رئیس جمهور محترم
اقتصاد چه شد؟!
دوست عزیز اقتصاد که...
Iran, Islamic Republic of
اقتصاد ایران باید درست بشه
اقتصاد پکید. ترکید.
اسمشو نبر
Iran, Islamic Republic of
برادر روحانی نظریه پردازی برای انقلاب را رها کنید
ما هنوز منتظر رسیده وعده صد روزه شما هستیم
Iran, Islamic Republic of
هزار روز شد شما منتظر باش
رضا
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد هم از مکتب ایرانی گفت به جای اسلام ناب، عاقبتش را دید.
برای شما درس عبرت نشد؟!
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
................الان مثلا شما با این حرفتون موید آقای روحانی هستی؟!؟!؟!؟!؟!
Iran, Islamic Republic of
از کجای این حرف تأید حرف روحانی درمیاد؟
اتفاقا میگه شما هم داری ریشه اسلام انقلابی رو میزنی که اسلام رحمانی رو مطرح کنی.
داره میگه اصطلاحاتی که احمدی نژاد میخواست جایگزین کنه شما این کار رو نکن. عبرت بگیر
مهدی
Australia
سلام
خواهش مان این است اسم آقای دکتر احمدی نژاد
را بدون صلوات نیارید .
...
Iran, Islamic Republic of
تکذیب یا تایید؟
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
واقعا براتون متاسم جهان
همش کامنت هایی به نفعتون هست رو نشر میدید
شما به ما ه ازادی بیان نمیدید...
اتفاقا مشکل شما ازادی بیان بیش از اندازست
مشکل اقای روحانی اینه که جهاد ومبارزه رو فقط از جهت نظامی گری میبینه نه در اقتصاد فرهنگ مسائل اجتماعی وغیره
Iran, Islamic Republic of
چی بگیم به این رئیس جمهور؟
Iran, Islamic Republic of
سکوت تا سال 96
سکوت اشتباه است.
باید روشنگری کرد.
تاسف تاسف تاسف
هرک بقدر فهمش فهمیده مدعا را
...ماهی خود را بگیرند .
Iran, Islamic Republic of
دیگه داره تبدیل به نهنگ می شه
از یانکی های نامرد دریای وحشی یافت می شه
Iran, Islamic Republic of
آقاما با انقلاب اسلامی یااسلام انقلابی مشکلی نداریم...برجام چی شد..؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
من مشکل دارم تازه تکلیف برجام هم باید معلوم بهش
انقلاب اسم رمزی برای فریب؟
چند ماه پیش حضرات میگفتند دوران انقلاب دوران احساسات بوده دیگه بعد از 37سال احساسات بسه!!!!!!!حالا چه خبره باز چه نقشه ای برای انقلاب اسلامی و آرمانهای اسلام انقلابی کشیده اند که نظیر این تناقض گویی ها با حرفهای گذشته را کلید زده اند؟
آقایون روز دانشجو گفتن درود بر بازرگان! در حالیکه امام ره در اوایل انقلاب قریب به مضمون نظرشان درباره بازرگان این بود که سیلی که بازرگان به اسلام زد تابحال کسی نزده ، یکی بگه حمله به اسلام انقلابی همان سیلی بازرگان نیست؟!
میلاد
United Kingdom
.. اما منبع حرفشون اینجاس و کاملا درست هم هست...


...
Iran, Islamic Republic of
پس روحانی مچکریم!
Iran, Islamic Republic of
خوب شما بگید تعارض سخنان شهید مطهری با سخنان امام چجوری حل میکنید؟
به نظر بد نیست یه مقدار توی حوزه اندیشه دست از سیاسی کاری بردارید
البته تعارضی وجود نداره بلکه آنچه که امام و آقا گفته اند ناظر به بحثی غیر از آن است که شهید مطهری مطرح کردند.
درود به شرافت و خوش فهمى شما خواننده ناشناس. ....
اشتباه منفی دادم
Iran, Islamic Republic of
مثل دولتی ها اشتباه نکن
زنده باد روحانی ...
زنده باد احمدی نژاد
... در مورد انقلاب و اسلام فتوا صادر میکنی؟!
اصغر
آیا شهیدمطهری که ثمره عمرامام بوده واقعا این نظریه راداشته؟وآیااعضای گروهک مرتجع فرقان را مسلمانان انقلابی می دانست این هم ازآن دست خاطره گویی های بی اصل ونسب ومدرک وسند است ایشان بهتر است سند ویا مدرک نوشتاری ویا گفتاری وتصویری این اندیشمندشهید را ارایه کند
خب این کلام را شهید مطهری گفته است و روی آن هم تأکید کرده است . حالا شماها حرف مطهری را قبول ندارید اینرا همه می فهمند
شهيد مطهری اين اصطلاح را که منافقين و فرقانی ها به کار می بردند مورد مناقشه قرار داده و منظور آنها اين بود که اسلام را بايد با ملاک های انقلابی گری در آن زمان تفسير نمود از جمله می گفتند: ايدئولوژی انقلاب مارکسيسم است پس اسلام انقلابی اسلامی است با آميزه و التقاطی از مارکسيسم.
اتفاقا نظريه پردازانی که از روحانی حمايت می کنند قرائت جديدی از اسلام التقاطی را به عرصه آورده اند و آن اسلام رحمانی يعنی اسلام ليیرال است و خطر اسلام ليبرال کمتر از آن اسلام انقلابی که شهيد مطهری به آن حساسيت نشان داد نيست.
و اين که امام تعبير اسلام انقلابی را به کار برده اند منظورشان زدودن خمودی و رکود و سکون از مسلمانی ما مسلمانان بود اسلامی که سر سازش با کفر ندارد اسلام انقلابی است و اين را شهيد مطهری نيز قبول داشت و برای آن شهيد شد.
Iran, Islamic Republic of
شما قبول داردی؟
م.
Iran, Islamic Republic of
جهان جان!
بنده از مخالفین آقای روحانی هستم....
امیر
Iran, Islamic Republic of
چشم بسته غیب گفتی؟
shiraz
Iran, Islamic Republic of
چیزی جز تاسف نمیتونم بیان کنم ....

هدفشون چیه؟!!!!!

آقای زی باکلام منتظریم تا توجیه شما رو بشنویم؟!!!
این استاد دانشگاه کلا کارش تفسیر صحبت‌های رییس جمهور و هاشمی هستش ؟؟؟؟
امیدی
باید خدا را شاکر باشیم که نعمت ولایت فقیه را به حرمت خون شهیدان به این ملت ارزانی نموده...
روحانی متاسفم
علی
آقا هرچی می خواستین باشه ...
Romania
آقای روحانی اسلام انقلابی در مقابل اسلام راکد آمریکاییست. این تذهبون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
United States
برادر روحانی!یک مقام امریکایی گفته که نمی توانند به بانک ها دستور ارتباط با ایران را بدهند.یعنی حرف های چند روز جان کری و خوشحالی عراقچی در تلوزیون کشک بوده، اجالتا ببین سوئیفت و ارتباطات بانکی و برجام و اینها چه شد. فرمایش امام و نظرات شهید مطهری را خودمان می دانیم چیه. مثلا شما دنبال برجام های بعدی و قرار دادن ایران در نظام سلطه جهانی هستید.خیلی کار دارید. 96نزدیکه
طلبه
افرین به این میگن مطلب بنیانی افرین به جا و به موقع لطفا دوباره در این مورد مطلب و تحلیل بزارید
حرف ها و رفتار آقای روحانی در مورد زبان انگلیسی در مورد اسلام انقلابی ...
از کسی که برای مقاصد سیاسی به راحتی حقایق عاشورا را وارونه میکنه چه انتظاری دارید
سلام
خلاصه ما الان کدام حرف روحانی رو باور کنیم !..
هرچه داریم به برکت اسلام انقلابی ست..
یوسف
کسی که انگلیس دکترا گرفته باشد...
علی
از کجا معلوم...
محمدعلی
...
از کوزه همان برون تراود که در اوست.
خدا عاقبت همه مارو ختم به خیر کنه
Iran, Islamic Republic of
چرا جو الکی می دین؟
...
کامي
Iran, Islamic Republic of
به آقاي روحاني عرض مي کنم:
شد زمين لبريز مسکين و يتيم ما گرفتار کدامين هيأتيم؟
جناب رییس جمهور شما خوب میدانید آنچه شهید مطهری گفتند در نقد برداشت مارکسیستی از اسلام است و نه تایید اسلام غیر انقلابی
Iran, Islamic Republic of
منظور اقای رییس جمهور این است افرادی که بنام اسلام انقلابی سفارت خانه اتش می زنند...
سرور
عده ای هم می روند جلوی سفارت فرانسه منت کشی شمع روشن می کنند کسی هم تحویل شان نمی گیرد.
عده ای هم جلو امیر کویت زانو می زنند.