دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - 28 Sep 2020
 
۰
بیراهه فدراسیون فوتبال با قانون نانوشته "دو سوم"

چه کسانی به دنبال تعویق انتخابات هستند؟

دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۷
کد مطلب: 488719
یک بام و دوهوای فدراسیون فوتبال تمامی ندارد. در شرایطی که علی کفاشیان سال 90 با استناد به قانون 1+50 به عنوان رییس فدراسیون فوتبال انتخاب شد، امروز هیات رییسه فدراسیون تصویب کرد که رییس جدید باید با کسب دو سوم آرای اعضای مجمع به کرسی ریاست برسد!
به گزارش جهان به نقل از ایسنا، خلاءهای اساسنامه فدراسیون فوتبال راه را برای انجام تعابیر مختلف و متناقض اعضای تصمیم‌گیر فدراسیون باز کرده است. اساسنامه‌ی فدراسیون فوتبال درباره روند انتخاب رییس فدراسیون فوتبال در صورت عدم کسب دو سوم آرای اعضای مجمع در مرحله اول سکوت کرده و همین مسئله باعث شده که قرائت‌های مختلفی از این خلاء صورت گیرد.

در حالی که در سال 1390 و با استناد به اساسنامه اصلاح شده در دی‌ماه همان سال، علی کفاشیان در دور دوم انتخابات فدراسیون فوتبال با قانون 1+50 بر کرسی ریاست فدراسیون فوتبال نشست، اکنون با نزدیک شدن به انتخابات 18 اردیبهشت، هیات رییسه فدراسیون فوتبال بنا به استناد به اظهارات امروز شهرام دبیری، تصمیم گرفته تا در مرحله دوم انتخابات فدراسیون فوتبال قانون دو سوم آرا را لحاظ کند!

این قرائت جدید از سوی اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال شائبه‌های مختلفی را ایجاد کرده و مشخص نیست هدف از تغییرات ناگهانی قوانین از سوی فدراسیون فوتبال چیست و معلوم نیست پشت پرده این خواسته که با منافع فوتبال در تضاد است، چه دستاوردی پنهان است.

البته این تلاش تنها به این موضوع خلاصه نمی‌شود چرا که در چند روز گذشته اصطلاح "رای سفید" در فوتبال ایران از سوی برخی از اعضای مجمع باب شده که نشانگر تحرکاتی است که احتمالا از ا تجدید فرایند ثبت‌نام و برگزاری دوباره انتخابات را نشانه گرفته است.

بلاتکلیفی مدیریت فدراسیون فوتبال و ادامه این روند قطعا مشکلات فراوانی را برای فوتبال ایران به همراه خواهد داشت. تیم ملی در شرایطی که رقبا خود را آماده می‌کنند، در حال از دست دادن زمان طلایی برای تصمیم‌گیری و ادامه کار کارلوس کی‌روش در فاصله چهار ماه مانده تا شروع رقابت‌های سرنوشت‌ساز انتخابی جام جهانی است. با این بلاتکلیفی جایی که بیشتر از همه متضرر می‌شود "فوتبال" است که گویا این موضوع اهمیت چندانی برای افراد تصمیم‌گیر ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *