کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عارف: طرح موضوع ریاست مجلس مهم اما زودهنگام است

30 فروردين 1395 ساعت 16:27

منتخب مردم تهران در مجلس دهم گفت: بعد از دور دوم انتخابات می‌توان درباره ریاست مجلس اظهارنظر کرد.


به گزارش جهان به نقل از تسنیم، محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در مجلس دهم در پاسخ به سوالی در مورد اهمیت انتخابات دور دوم مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه مردم در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور خیلی خوبی داشتند و ما امیدوار هستیم که با ادامه همان حضور پرشور بتوانیم مجلسی را که برنامه ریزی کرده بودیم با کارایی حداکثری و اولویت بخشی به مطالبات مردم شکل دهیم که طبعاً در رأس مطالبات مردم مسائل اقتصادی، معیشتی، اشتغال و آسیب‌های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه در این مجلس باید شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» را در دستور کار خود قرار دهیم، افزود: برای شکل گیری چنین مجلسی انتظار ما از مردم حضو حداکثری در انتخابات دور دوم است که انشاء الله در این مجلس به پشتوانه آنها برنامه ها و راهبردهایی که مدنظر است و برنامه 126 بندی در این زمینه را بتوانیم اجرایی کنیم.

منتخب مردم تهران در مجلس دهم در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اهمیت دور دوم انتخابات برای لیست امید و تعیین کننده بودن آن در آرایش سیاسی مجلس آینده، گفت: ما در دور اول نتیجه خیلی خوبی گرفتیم و برای اجرای برنامه‌هایمان این نتیجه باید ادامه یاید، لذا انتظارمان از همه مردم حضور در دور دوم انتخابات است که در صورت تحقق یک مشارکت چشمگیر، پیش بینی مان کسب حداقل 40 کرسی است.

عارف ادامه داد: خواهش ما از همه مردم حضور در میدان است و خصوصا از جوانان می‌خواهیم با همان شادابی و نشاط دور اول، در دور دوم هم حاضر شده و مردم را به حضور تشویق کنند، زیرا تجربه دوره‌های گذشته این است که در دورم دوم مردم حضور پررنگ تری دارند و بنابراین باید بتوانند کار خوبی که در مرحله اول آغاز کردند را ادامه دهند و برای تمام کردن این کار ارزشمند از آنها می خواهیم در این دور حضور پیدا کنند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص گمانه زنی‌ها در خصوص رقابت وی و لاریجانی برای کرسی ریاست مجلس دهم، با تأکید بر اینکه بحث ریاست مجلس یک بحث داخلی مجلس است، تصریح کرد: این بحث مهم است، اما باید در داخل مجلس و توسط خود نمایندگان مردم صورت گیرد، در عین حال زمانی می‌توان آن را دنبال کرد که فراکسیون‌های داخلی مجلس شکل گرفته باشد و وضعیت فراکسیون اکثریت تقریباً روشن باشد که تشکیل این فراکسیون منوط به انتخابات دور دوم است.

منتخب مردم تهران در مجلس دهم افزود: فکر می‌کنم طرح این موضوع یعنی ریاست مجلس در شرایط فعلی زودهنگام است و قاعدتاً پس از انتخابات دور دوم می‌توان به این بحث در فضای رسانه ای و میان مردم پرداخت.

عارف با اشاره به تلاش رقبا برای ایجاد اختلاف میان ائتلاف اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل، تأکید کرد: ما ائتلاف امید را حتما حفظ می‌کنیم و این یک تعهد اخلاقی بوده و میثاقی است که با کاندیداها داشتیم که حضور جدی در این فراکسیون داشه باشند و طبیعتاً مبانی فراکسیون اکثریت هم رأی گیری است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همان همدلی و همبستگی که افراد در لیست امید قرار گرفتند در مجلس هم بتوانیم تأثیرگذار باشیم و انشاء الله بتوانیم در خدمت مردم باشیم.


کد مطلب: 485827

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/analysis/485827/عارف-طرح-موضوع-ریاست-مجلس-مهم-اما-زودهنگام

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com