يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 31 May 2020
 
۱
۱۲
آیا حسن خمینی از پدرش دفاع می‌کند؟

«کم سواد» خواندن سید احمد آقا از سوی اصلاح طلب تندرو

دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۵
کد مطلب: 482675
در شرایط جدید سیاست کشور، نوبت به همگرایی با گروهک نهضت آزادی و حامیان آقای منتظری برای انتقام از حجت‌الاسلام سید احمد خمینی با تابلوی اعتراض به عدم حضور حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در انتخابات مجلس خبرگان فرارسیده است.
«کم سواد» خواندن سید احمد آقا از سوی اصلاح طلب تندرو
به گزارش جهان به نقل از مشرق، در شرایط جدید سیاست کشور، پروژه جدید «تحریف امام» واکنش اصلاح‌طلبان به شکست پروژه «امام‌زدایی» در دوران اصلاحات است و حالا نوبت به همگرایی با گروهک نهضت آزادی و حامیان آقای منتظری برای انتقام از حجت‌الاسلام سید احمد خمینی با تابلوی اعتراض به عدم حضور حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در انتخابات مجلس خبرگان فرارسیده است. جریان اصلاحات با تردید در جایگاه حوزوی و علمی یادگار امام فصل جدید انتقام‌گیری را آغاز کرده‌اند.

حمیدرضا جلایی‌پور از اعضای برجسته شورای مرکزی حزب منحله مشارکت در بخشی از گفت‌وگوی پیرامون راهبرد اصلاح‌طلبان پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: «اتفاقی در بررسی صلاحیت‌ها افتاد که بسیاری از شخصیت‌های کشور و مراجع را هم گله‌مند کرد. پدر سید حسن آقا که به خاطر مشغله زیاد در بیت امام، فرصت تحصیل حوزوی چندانی پیدا نکرد، در انتخابات خبرگان تأیید شد؛ اما فرزند ایشان که یک مجتهد شناخته‌شده در حوزه علمیه است، درس خارج می‌دهد، مواضع سیاسی پخته و متینی دارد، با مباحث روز اجتماعی و ورزشی و فرهنگی آشنا است و 25 سال درس حوزوی خوانده، برای انتخابات خبرگان رد صلاحیت شد! خب این‌ها کارهای پرهزینه‌ای است»[1]

پیش‌ازاین گروهک نهضت آزادی و جریان حامی آقای منتظری انتقام خود را با نسبت دروغ و تهمت‌آمیز «جعل» نامه‌های امام خمینی (ره) از یادگار امام می‌گرفتند. پس از رحلت حضرت امام (ره) گروهک نهضت آزادی مدعی شد نامه تاریخی امام خمینی (ره) به محتشمی پور مبنی بر عدم فعالیت سیاسی این گروهک سندیت نداشته بلکه توسط حجت‌الاسلام سید احمد خمینی جعل و به اسم امام خمینی (ره) ارسال شده است؛ همچنین جریان حامی آقای منتظری نیز بارها در دوران اصلاحات، یادگار امام را متهم به «جعل» نامه معروف امام خمینی (ره) به آقای منتظری کردند و حتی در چند سال اخیر این روند ادامه داشته است؛ به‌نحوی‌که در مراسم چهارمین سالگرد درگذشت آقای منتظری در حسینیه اعظم نجف‌آباد؛ احمد منتظری تلاش کرد با ایراد تهمت به حاج احمد خمینی نامه مشهور شش فروردین 1368 را جعلی معرفی کرد و تنظیم آن را به یادگار مرحوم امام نسبت داد.

هرچند پیش‌ازاین مرحوم حجت‌الاسلام سید احمد خمینی در رنج‌نامه خود از موج تهمت‌ها و توهین‌ها نسبت به خود برای بیان حقیقت سخن به میان آورده بودند و در همین راستا نوشته بودند: «ملاک نوشته من رضایت حق است و روشن شدن حقیقت و قدر مسلم این است که پس‌ازاین نوشته حرف‌وحدیث‌ها و تهمت‌ها از طرف همان طیفی که در این نامه از آن سخن رفته است آسوده‌ام نگذارند ولی چه باک، هر چه درباره من بگویند پذیرایم ولی ناسزا مطالب این نامه را تغییر نخواهد داد.»[2]

اکنون سؤال این است آیا حجت‌الاسلام سید حسن خمینی و موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی (ره) در برابر این توهین‌های اصلاح‌طلبان موضع می‌گیرند؟ سؤال دیگر این است که جریان عقده‌گشا نسبت به امام خمینی (ره) و یادگار ایشان، با چه هدفی تظاهر به ارادت و حمایت نسبت به سید حسن خمینی می‌کند و از آینده درخشان وی می‌گوید؟

[1] http://www.sharghdaily.ir/News/88725

[2] http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931218000483
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حماقت این طیف فکری از سیاست زدگان شنیدنی بوده و هست و...
حقگو
Iran, Islamic Republic of
اين مقاله به اين سوال پاسخ نداده كه آيا مرحوم حاج احمدآقا سواد حوزوي در حد اجتهاد داشت يا خير؟
موضع سیدحسن با پدر مرحومش 300 درجه فرق دارد مرحوم سید احمد آقا از کسی باکی نداشت و حرف حق را بر زبان می آورد هر چند به مزاق عده ای سازگار نبود ولی سیدحسن موضع اش با پدرش 300 درجه فرق می کند حتی اگر کسی به پدرش علنا در حضورش توهین کند مهم برایش این است کسی به هاشمی توهین نکند.
فرهاد
حالا من که طرفدار هیچ کس نیستم....نه ایشان نه پدرشان نه... اما شما میدونی 300 درجه چقدر میشه؟
معلم ریاضی
300 درجه یعنی فقط 60 درجه اختلاف اگر منظور شما دو نظر کاملا مخالف است باید بگویید. 180 درجه اختلاف.
Germany
دايره رو كه ٣٦٠ درجه هست از ٣٠٠ كم كن
باز هم ٦٠ درجه اختلاف داره!!!!
كم نيست!
فرهاد خان! اينكه 300 درجه چه قدر مي شود,مهم نيست,مهم اينه كه لين فرزند مرحوم سيداحمدآقا در مسيري قدم گذاشته و مي گذارد كه هيچ سنخيت و همخواني با مرام و خط و ربط معمار كبير انقلاب حضرت روح الله (ره)و فرزند با وفا و با بصيرتش مرحوم آسيداحمدآقا نداشته و ندارد. نوع رفتار و گفتار سيدحسن خميني در طول 15-10 سال اخير ثابت كرده كه به شدت تحت تأثير افكار و تعليمات افرادي مثل هاشمي رفسنجاني است نه راه و خط امام و فرزند امام.
حقيقت را گفته اند چرا مصادره به مطلوب ميكنيد ؟
"مواضع سیاسی پخته و متین"؟؟!!
آنهم در مورد سید حسن؟!
Germany
از قديم گفتن دروغ را هرچه ميتواني بزرگ تر بگو
ح
این موجودات چه نفاقی دارند!!
Iran, Islamic Republic of
...