سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - 15 Jun 2021
 
۰
خطیب نماز جمعه تهران:

اقتصاد مقاومتی یعنی نه تسلیم و نه تحریم

جمعه ۱۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۵
کد مطلب: 482127
خطیب نماز جمعه تهران با بیان این که رهبر معظم انقلاب به کمک صاحب نظران و افراد پخته شعار امسال را 'اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل' بیان فرمودند،گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی نه تسلیم و نه تحریم بلکه توان و مدیریت زندگی است.
به گزارش جهان به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی درخطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره شعار سال 95 افزود: ما خودمان توانمندی، استعداد، لیاقت و طرح های اقتصادی داریم. ما وابسته به شرق و غرب نیستیم.

وی با بیان این که ما نمی خواهیم با دنیا قطع رابطه کنیم، یادآور شد: فقط این دولت نیست که می خواهد با دنیا پیمان جدیدی ببندد. امام (ره) از اول انقلاب با هیچ جا جنگ نداشت و ما راه مستقیم خودمان را می رویم.

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: منهای رژیم جعلی اسراییل ما با هیچ کشوری حاضر نبودیم قطع رابطه کنیم و آمریکا خودش شیطنت، ددمنشی و حرکت تهاجمی دارد و حرکت مستقل ما را بر نمی تابد.

صدیقی با بیان این که ما با همه کشورها ارتباط سیاسی واقتصادیمان برقرار بوده است، گفت: ولی دشمن آمده است با مساله اقتصاد می خواهد این کشور را تحت فشار قرار دهد و چه بسا بعضی از مسئولینی هم که با آنها هم فکرند و این باور را دارند که باید زیر یوغ کافر زندگی کرد به آیات قرآن توجه ندارند و در مساله دفاعی آیات را نخوانده اند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان این که 'ما سردوراهی تسلیم یا تحریم هستیم'، القاء شیطان بزرگ است، گفت:شیطان های کوچک هم در داخل کشور به آن دامن می زنند.

وی ادامه داد: دشمنان ما به حد کم قانع نمی شوند. اگر تسلیم شوید تا آخر باید تسلیم شوید و هرچه دارید باید بدهید. آنها همه چیز را می گیرند و چیزی نمی خواهند برای شما باقی بگذارند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان این که بعضی ها که می گویند فردا، فردای گفتمان است نه فردای موشک یادآور شد: دشمنان می خواهند ما را در مسایلی متوقف کنند که خودشان در آن توقف ندارند و به سرعت برق در حال پیشرفت هستند.

صدیقی ادامه داد: ما در مساله هسته ای وقتی محدودیت را پذیرفتیم مگر آنها خودشان در مساله هسته ای شان محدودیت قبول کردند. آنها با سرعت برق می روند و ما را جا می گذارند ودر مساله سلاح های دفاعی هم همینطور است.

خطیب نماز جمعه تهران به آیات قرآن در مسایل دفاعی اشاره کرد و گفت: امکانات شما باید زیاد باشد، نه یک ذره و دو ذره. شما باید نیرومند شوید و امکانات دفاعی تان در حدی باشد و چنان قوی باشید که نه تنها در جنگ پیروز شوید که آنها جرات جنگ با شما را نداشته باشند.

وی گفت: اسلام و قرآن مسلمان را می خواهد آنقدر مقتدر و قوی به بار بیاورد که ریشه جنگ را بخشکاند.

صدیقی ادامه داد: وقتی کسی خدا ندارد هیچ چیزی ندارد ملاحظه هیچ چیز را نمی کند. این قراردادها برای آنها اعتباری ندارد. بنابراین باید آماده و سنگر نشین باشید.

وی با ابراز تاسف که چرا بعضی ها آیات قرآن را نخوانده و به آن توجه نمی کنند، گفت: آنها با حرف هایی که می زنند باعث تشویش افکار عمومی می شوند و نمی دانم که چه موجی را می خواهند ایجاد کنند.

خطیب نماز جمعه تهران یادآور شد: ما در مسایل دفاعی به حکم قرآن باید در حدی باشیم که دشمن قدرت و جرات حمله و جنگ را نداشته باشد و از نظر اقتصادی که بخواهیم دشمن به ما مسلط نشود باید روی پای خودمان بایستیم.

وی تاکید کرد: همه تریبون ها و روزنامه ها روی مساله اقتصاد مقاومتی کارکنند و باید فرهنگ عمومی شود. باید یک انقلاب اقتصادی ایجاد شود همانگونه که در مسایل اداری و اخلاقی یک انقلاب نیاز داریم.

صدیقی افزود: در مساله اقتصادی کار دولت و ملت نیست این کار همه است و همه باید دست به دست هم بدهند و یک اقتصادی را که در تکانه های جهانی ما را مجبور به تسلیم نکند را سامان دهیم.

وی در ادامه به مسایل فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در مسایل فرهنگی فرمودند من بعضی شب ها خوابم نمی برد. ای کاش این غیرت به همه داده می شد.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: اگر می دانستیم در این دبیرستانها چه می گذرد و در بعضی دانشگاه ها چه خبرها است؟ اگر می دانستیم چه وضعی برای بعضی جوانانمان است و چه برنامه های خطرناکی دشمن برای جوانان ما طرح کرده است؟

صدیقی با بیان این که شبکه های اجتماعی چه تزریق هایی دارند و خبرهایی که بعضی خواص دارند که نمی شود از پشت تریبون این حرفها را زد، یادآور شد: خدا را شکر که ما امام حسین (ع) و حضرت زهرا (س) را داریم. ما عتبات عالیه را داریم که آنها نمی گذارند ما در ورطه های لجن خفه شویم.

وی با بیان این که ماه محرم و رمضان و اعتکافات احیاگر است، ولی کافی نیست، گفت: باید بنیان فرهنگی دانشگاه ها، مدارس و کودکستان ها یک تحول انقلابی در آن بوجود بیاید. دشمن در حال موشک و بمباران فرهنگی ما است باید به داد خودمان و اسلام برسیم.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه به مسولان و کسانی که توانایی کمک به ازدواج جوانان دارند خواست که این کار را انجام دهند تا جوانان به گناه نیفتند چرا که در این صورت همه در این گناه سهیم هستند.

صدیقی به زندگی طیبه با اشاره به آیات قرآن گفت: خدا وعده حیات طیبه به کسانی که ایمان دارند و خلاف نمی کنند داده است. این ترافیک ها، دود گازوئیل خوردن ها، آشفتگی ها ، تو سروکله هم زدن ها، قشون کشی ها و مغرور شدن به این که شما رای کم آوردید و ما رای زیاد آوردیم زندگی طیبه نیست. اینها نشانه خوبی برای یک جامعه ای که ادعای اسلامیت و معنویت دارد نیست.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *