شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 11 Jul 2020
 
۰
۲۷
حسن روحانی در پیام نوروزی سال ۱۳۹۵:

«برجام دو» با آشتی و همدلی؛ قبل از اقتصاد با اخلاق آغاز می‌شود/ ایرانی بسازیم شایسته این ملت بزرگ

يکشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹
کد مطلب: 480626
رییس‌جمهوری در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال ۱۳۹۵ هجری شمسی با تشریح بخشی از دستاوردهای بزرگ ملت ایران در سالی که گذشت، تاکید کرد که سال ۹۵، سال «امید و تلاش» است تا ایرانی شایسته این ملت بزرگ بسازیم.
«برجام دو» با آشتی و همدلی؛ قبل از اقتصاد با اخلاق آغاز می‌شود/ ایرانی بسازیم شایسته این ملت بزرگ
گروه سیاست چهان نیوزـ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی طی پیام نوروزی به مناسبت شروع سال جدید اظهار داشت:ملت ما با همدلی برجام را به فرجام مطلوب رساند، زنجیرهای تحریم را پاره کرد و زمینه را برای فعالیت در زمینه‌های اقتصادی آماده کرد.

به گزارش فارس متن پیام نوروزی رئیس جمهور بدین شرح است:

«متن پیام نوروزی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

السلام علیک یا مولای یا علی بن موسی الرضا المرتضی

زکوی یـار می‌آیـد نسیـم بـاد نـوروزی

خجسته باد عید سعید نوروز بر همه ملت بزرگ ایران و به‌ویژه خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و همه ایثارگران. به فال نیک می‌گیرم که تحویل سال جدید، ساعت هشتم بود و توسل می‌جوییم به امام هشتم برای سعادت امسال و هر سال‌مان و پیروزی‌ ملت‌مان در همه صحنه‌ها.

تبریک می‌گویم به همه ایرانیان خارج از کشور و همه ملت‌هایی که نوروز را به عنوان یک روز آیینی، پاس می‌دارند.

نوروز به معنای نو شدن و پایان کهنگی‌هاست، نوروز به معنای شستن دل از کینه‌ها است، نوروز به معنای آغاز شکوفایی‌ها است و ما همه در این ساعت از خداوند بزرگ می‌خواهیم که همه روزهای میهن ما، نوروزی و همه فصول حیات ما، بهاری باشد.

از او می‌خواهیم که ذهن و زبان ما را با دوستی و آشتی که آیین نوروزی است، آشناتر نماید. خشم را از نگاه ما، ستیز را از کلام ما و تندی را از رفتار ما، دور کند و از او بخواهیم که همه ما با هر اعتقاد و مذهبی که داریم، سرود وحدت علیه تفرقه و تنازع و خشونت سر دهیم.

سالی که گذشت سالی پرافتخار، با خاطرات ماندگار برای ملت ما بود. از همان آغاز سال که رهبری معظم انقلاب فرمودند سال همدلی و همزبانی، همان همدلی و همزبانی و وحدت و انسجام بود که پیروزی‌های بزرگی را برای ما به ارمغان آورد. آنچه در سال‌های گذشته از دید جهانیان، بهانه‌ای برای تهدید علیه ملت ایران بود، یعنی فعالیت هسته‌ای، تبدیل شد به نمادی برای همکاری ملت‌های جهان با ایران عزیز. همان که از دید جهانیان، دیروز به عنوان منطقه ممنوعه بود، امروز تبدیل شد به یک فعالیت ارزشمندی که همه در برابر آن فناوری تواضع می‌کنند و آن را به رسمیت می‌شناسند.

ملت ما با همدلی برجام را به فرجام مطلوب رساند، زنجیرهای تحریم را پاره کرد و زمینه را برای فعالیت در زمینه‌های اقتصادی مهیا نمود. تحریم‌های بانکی، مالی، پولی، نفتی، پتروشیمی، بیمه، حمل و نقل و همه تحریم‌های هسته‌ای برداشته شد و شرایط برای فعالیت اقتصادی مردم ما آماده‌تر شد.

در این سال، مردم بزرگ ما حماسه بزرگی را آفریدند و هفتم اسفند را به عنوان روز قدرت ملی، آرامش و ثبات ایران به جهانیان نشان دادند. سالی که بر ما گذشت، سال مشارکت، فعالیت، موفقیت در برابر قدرت‌های بزرگ و سال هموار کردن زمینه برای شکوفایی کشور در همه بخش ها بود.

گرچه سال گذشته با سختی‌ها و مشکلاتی نیز توأم بود. من در زمینه مشکلات سال گذشته کمتر با مردم عزیزمان صحبت کردم و بیشتر با همکارانمان تلاش کردیم تا بتوانیم از سختی‌ها عبور کنیم. شاید بتوانیم ادعا کنیم که بهترین شرایط را در میان صادرکنندگان نفت داشتیم؛ هم از لحاظ آرامش، هم از لحاظ کاهش تورم و هم از لحاظ بازار بورس. بحمدالله با همه سختی‌ها دست ما به سمت بانک مرکزی دراز نشد و دست ما همواره به سوی مردم و بالاتر به سمت آسمان و به سوی خداوند دراز بود و با لطف او و همت مردم، با همه پیچ‌و‌خم‌ها، سال را با افتخار و موفقیت به پایان رساندیم و هم‌اکنون در سال 95 که سال امید و تلاش ما است، بی‌تردید همه ما می‌توانیم ایرانی را بسازیم که شایسته این ملت بزرگ است.

من باز هم دستم را به سوی ملت بزرگ ایران دراز می‌کنم؛ امیدوارم و مطمئنم که با همکاری یکدیگر و با تلاش و کوشش داخلی و با تعامل سازنده با جهان می‌توانیم در مسیر رونق، تلاش و رشد و فعالیت اقتصادی قرار بگیریم. ان‌شاءالله خواهیم توانست با کمک یکدیگر به رشد دو برابری متوسط 10 ساله گذشته برسیم.

ما می‌توانیم با تلاش و کوشش همگانی به رشد 5 درصدی برسیم؛ رشدی که نسبت به همه کشورهای همسایه‌مان، ان‌شاءالله بیشتر باشد، رشدی که بتواند رونق اقتصادی را بسازد و کارگران بیکار ما را به کارخانه‌ها و مزارع برگرداند و رشدی که بتواند جوانان عزیز فارغ التحصیل ما را به بنگاه‌های اقتصادی بکشاند. آنچه برای همه ملت ما مهم است اشتغال پایدار است و این کار در سال آینده با «برجام دو» ان‌شاءالله شروع خواهد شد.

گرچه ملت بزرگ ما که همیشه پیشگام بودند، «برجام دو» را در 7 اسفند سال گذشته کلیـد زدند. «برجام دو» همان اقدام مشترک ملی در داخل کشور است که با وحدت، آشتی و با همدلی شروع خواهد شد؛ برجامی که قبل از اقتصاد از اخلاق آغاز می‌شود. انقلاب ما برای اسلام و اخلاق بود، بعثت پیامبران ما برای اخلاق بود. پیامبر ما فرمود بعثت من فقط برای تکمیل مکارم اخلاقی بود. در جامعه انقلابی ما نباید اثری از دروغ، اتهام، بدگمانی، بدزبانی و تندخویی باقی بماند. در جامعه ما نباید اثری از فساد باقی بماند. ما باید از پیشگاه خداوند بزرگ بخواهیم که سال ما را سال اخلاق، سال شادی و نشاط و سال همراهی و همدلی برای ساختن ایران اسلامی عزیزمان قرار دهد.

پروردگارا، شادی این روزها را مایه ماندگاری امیدمان کن و امیدمان را پشتیبان تدبیرمان ساز تا همه با هم ایران را از میان تنگناهایی که مایه رنج ملت و سختی معیشت مردم است، برهانیم.

خدایا مدد کن تا اعتدال، میانه روی و نشاط را از بهار بیاموزیم.

خدایا به دولت ما توان ده که همچنان پاسدار خون شهیدان بماند و میثاق ملی یعنی قانون اساسی را بنای خدمت به خلق قرار دهد.

من در پایان می‌خواهم از همه آنهایی که اکنون به خاطر خدمت به هموطنان عزیزشان کنار سفره نوروزی خانواده خود نیستند و کسانی که برای حفظ مرزها و آرامش جامعه ما تلاش می‌کنند، همه نیروهای امدادی، نیروهای انتظامی و همه نیروهای خدماتی که به مردم و مسافران نوروزی ما خدمت می‌رسانند، صمیمانه سپاسگزاری کنم و به‌ویژه به آنها عید سال 1395 را تبریک بگویم. و با یاد و نام فاطمه اطهر(س) سخن را به پایان ببرم که امسال با میلاد او آغاز و با میلاد آن بانوی بزرگ پایان می‌یابد.

اللّهمّ صلّ علی فاطمه و أبیها و بعلها و بنیها بعدد ما أحاط به علمک

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته»

 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
سلا م آقاي رئيس جمهور
نكنه از نظر شما انتقاد يعني تند خويي...
مردم مگه تا قبل هفت اسفند قهر بودن كه بعدش آشتي كردن...
سال 94سالي پر از افتخار بود مخصوصا باديپلماسي ضعيف لبخند كه از جده تا مناو آخرش AFCاوج غرور و واسه ملت به ارمغان آورد...
از فرمايشات شما مشخصه كه امسال هم خبري از اقتصاد مقاومتي ودرون زانيست كه نيست...
در عمل اخلاق را نشون بدهید
فقط سخنرانی بلدند
...
majid
Iran, Islamic Republic of
خواهشا همون برجام اولی رو بزرگ کن ،بعد بفکر دسته گلهای بعدی باش
مقام معظم رهبری هم تکلیف برجام های بعدی رو بعداز ظهر اول فروردین در مشهد مقدس روشن کرده و غیر مستقیم فرمودند فعلا اولی را بزرگش کنند
Germany
وقتی که دولت تدبیر و امید وظیفه به بهشت بردن مردم را ندارد ، اما بجای اقتصاد، اول از اخلاق باید شروع کند. آیا هنوز هم باید دنبال علت اصلی وضع کنونی اقتصاد کشورمان باشیم؟
United Kingdom
پيام ايشان از نظر محتوي شبيه پيام نوروزي باراك اوباماست
ارزوهايي كه شما براي ملت ايران داريد باراك اوباما هم دارد
شما یال 93 را یال رونق اقتصادی اعلام کرده بودید


پدر مردم درامده هنوز نه رونقی است و نه شغلی
درود بر روحانی
تشکر= تچکر اون هم خیلی مچکریم
علی
چشمم اب نمی خورد.فعلا که روز به روز اوضاع کارگران بدتر میشودوسرمایه داران کلفت تر
فقط بازی با الفاظ
کاظم
Iran, Islamic Republic of
اقاى روحانى خواهش ميکنم اين يکسال باقيمانده از رياست جمهورى را بيخيال شو
وبا تدبير خود اميد مارا به ياس تبديل نکن!
آقای رییس جمهور با دستاویز قراردادن بر جامه‌ای یک دو سه چهار مردم را منتظر میگذارید وعده شما 100روز رود الان 1200روز گذشته
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
با این تفاسیر حتما برجام 3 انتخابات ریاست جمهوری 96 هستش!!
France
آقای روحانی صبح عالی بخیر ۳ سال گذشت. فقط و فقط وعــــده!!!
احمدرضا
برجام ۲ و ۳ و غیره باید به وجود بیاید تا بتوانیم راحت زندگی کنیم. این منطقی است که سعی می کنند در میان نخبگان جامعه و از سوی نخبگان جامعه به افکار عمومی جامعه منتقل کنند.

معنای این حرف چیست؟ معنای این حرف این است که جمهوری اسلامی از مسائل اساسی که به حکم اسلام و برجستگی‌های نظام جمهوری اسلامی به ان پایبند است صرف نظر کند.
از سار کاشان
ان شاء با اجرام برجام دو کشور مملو از صمیمیت و رفاقت گذشت و اخلاق شود.
با این کار به اصل قرآنی رحماء بینهم عمل می شود.
که با افزایش وحدت ملی ، قدرتهای استکباری را ناامیدتر کرده ایم
شما بسیار اشتباه کردی....
اگر درست متوجه شده باشم ...
برجام ۲ و ۳ و غیره؟!!! ...
شما برجام یک رو بزرگ کن، دو و سه پیشکشت.....
سید
جناب روحانی شما که خودت اخلاق و همدلی با ملت رو مراعات نمیکنی...
سید
ما رشد و رونق اقتصادی با مدل اقتصاد غربی و لیبرالی که جناب رییس جمهور و حواریونشون دنبالش هستند رو نمیخوایم. ما اقتصاد اسلامی و مقاومتی میخوایم. ما خواهان عدالت اجتماعی و مساوات اقتصادی هستیم نه سرمایه داری نه اقتصاد لیبرالی که له کننده مستضعفین و قشر فقیر جامعه است
و اما اخلاق به راویت ...
ای بیسوادهای ترسوی جهمنی !
ای بی اخلاقها
ای کسانیکه مربی بزرگ وقتی می گوید کف بزنید ، نمی زنید!
ای آنها وقتی پیروزی سه بر دو !! توسط مربی بزرگ به سه بریک تبدیل می شود متوجه نمیشوید!
ای ملت بزرگ ایران
اینک اخلاق و برجامهای بی پایان تا انتخابات 96
ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان !!!
توافقی با خسارات محض
برجام یعنی هوای نفس یعنی ترس یعنی عقب نشینی یعنی ذلت یعنی خفت یعنی هشت سال جنگ و آخر هیچ