يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - 17 Jan 2021
 
۰

بهبود کارایی تزریق گاز با همکاری یک‌دانشگاه

دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 479773
نخستین قرارداد راهبردی توسعه فناوریها و انتقال فناوری در شرکت ملی نفت ایران به منظور بهینه‌سازی فرآیندهای تولید در میدان نفتی دارخوین میان شرکت نفت و گاز اروندان ودانشگاه امیرکبیر منعقد شد.
به گزارش جهان به نقل از مهر، قرارداد «پروژه پژوهشی کاربردی بهبود کارایی تزریق گاز در سازند فهلیان میدان دارخوین» بین، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان و رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر منعقد شد.

هدف از اجرای این پروژه پژوهشی مطالعه و بررسی داده‌های تولید، به روز رسانی مدل شبیه‌سازی و ارائه یک برنامه جامع جمع آوری و آنالیز داده با استفاده از فناوریهای روز دنیا برای انتقال فناوریها به داخل کشور و بومی سازی آنهاست.

بهبود کارایی و تلاش برای همگن کردن حرکت جبهه گاز تزریقی در همه لایه‌ها و نقاط مخزن، بهبود شرائط Voidage replacement در مخزن و سعی در همگن کردن voidage replacement ratio در لایه‌ها و نقاط مخزن و تعیین لایه‌ها و و زونهایی که سبب میان شکنی گاز در چاههای تولیدی شده‌اند از دیگر اهداف امضای این قرارداد پژوهشی است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *