جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - 26 Feb 2021
 
۲۰
۱۲

چرا برادرانه از شما می خواهم لیستی رای دهید؟

چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۸
کد مطلب: 476261
"هیچ‌چیز به‌اندازه الگوی رأی‌دهی و مشخصاً این مسئله که رأی‌دهندگان لیستی رأی خواهند داد یا نه، مهم نیست".
چرا برادرانه از شما می خواهم لیستی رای دهید؟
به گزارش جهان، مهدی محمدی نوشت:

پارامترهای زیادی وجود دارد که نتیجه انتخابات روز 7 اسفند را معین خواهد کرد. می‌توان فهرست بلندی در این زمینه تهیه کرد: نحوه حمایت برندها و چهره‌های محبوب سیاسی، دینی و اجتماعی از کاندیداها، شهرت، تبلیغات انبوه در فضای واقعی و مجازی، تولید شوک، مداخله عوامل پیش‌بینی نشده و نهایتاً الگوی رأی‌دهی.

از این میان من تصور می‌کنم هیچ چیز به‌اندازه الگوی ر‌أی‌دهی و مشخصاً این مسئله که رأی دهندگان لیستی رأی خواهند داد یا نه، مهم نیست.

در هفته‌های گذشته، به‌ویژه در محافل انقلابی و میان جوانان دوستدار و علاقمند به جریان اصولگرا، بحثهای جدی وجود داشته است در این باره که آیا باید لیستی رأی داد یا نه. من تصور می‌کنم در این حدود 48 ساعت باقی‌مانده تا انتخابات، انقلابیون تکلیفی مهمتر از این ندارند که موضع خود را در قبال این پرسش روشن کنند. این تعیین تکلیف به‌قدری مهم است که می‌تواند نتیجه این انتخابات را کاملاً دگرگون کند.

من در این روزها، مکرراً در معرض این پرسش بوده‌ام که چه باید کرد. آنچه در اینجا می‌نویسم صرفاً یک روایت برادرانه است از استدلال‌هایی که مرا متقاعد کرده باید در انتخابات روز 7 اسفند با فرمول 30+16-1+1 رأی داد؛ برای مجموعه دوستانی که شاید شنیدن این روایت مختصر کمکی به آنها بکند.

ابتدا اجازه بدهید مقصود از آن عبارت عددی را روشن کنم. این اعداد بدان معناست که من به فهرست کامل 30نفره ائتلاف بزرگ اصولگرایان در تهران به‌اضافه فهرست کامل جامعه مدرسین برای انتخابات خبرگان در تهران منهای آقای حسن روحانی و به‌اضافه یک فرد دیگر ــ که باید از میان 3ــ2 گزینه انتخاب شود ــ رأی خواهم داد.

اصلی‌ترین استدلال‌های پشتیبان این ترکیب‌بندی چنین است:

1 ــ من فکر می‌کنم باید عبارت کاندیدای اصلح را از این به بعد با احتیاط به کار برد. تئوری سیاسی رهبر معظم انقلاب اسلامی به ما می‌گوید بهتر آن است که از لیست اصلح سخن بگوییم. علت هم این است که اصلحیت از دید من یک مفهوم پیچیده است که آن را صرفاً از انطباق با اصول نمی‌توان نتیجه گرفت. همان‌قدر که انطباق با اصول لازم است و نمی‌توان از یک کف معین عدول کرد، برای کسانی که بالاتر از آن کف معین قرار می‌گیرند، دو متغیر رأی‌آوری و اجماع مؤمنین را هم باید لحاظ کرد تا روشن شود که واقعاً چه‌کسی اصلح است. تصریح رهبر معظم انقلاب اسلامی به اینکه در انتخابات شورای شهر چهارم به «سی و یک نفر یکی از همین لیست‌های موجود» رأی داده‌اند، دقیقاً به این معناست که اجماع مؤمنین می‌تواند تولید حجت کند ولو در جزئیات قلت و ان‌قلتی وجود داشته باشد که البته همیشه وجود دارد.

2 ــ لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان در تهران بدون شک با لحاظ این 3 معیار، لیست اصلح است. درست است که ممکن است به طور فردی یک نفر از بیرون از این لیست بتوان یافت که از یک فرد دیگر که نام او درون فهرست نهاده شده صالح تر باشد، اما من به جد عقیده دارم ایجاد یک ترکیب، بهتر از این که اکنون هست مشروط به اینکه دو ملاک دیگر یعنی اجماع جریان اصولگرا و انقلابی و همچنین رای آوری حفظ شده باشد، با لحاظ جمیع محدودیت ها، مقدور نبوده است. به عبارت دیگر از حیث فردی شاید بتوان بهتر از اینها که اکنون در لیست هستند پیدا کرد، ایجاد یک ترکیب به گونه ای که همچنان انسجام لیست برقرار بماند، مقدور نبوده است. بنابراین، من تصور می کنم، رای دهی به این لیست، نه یک امر اضطراری و مصلحتی، بلکه اقدامی کاملا از سر دلبستگی سفت و سخت به اصول سیاست ورزی انقلابی است.

3- به شیوه های مختلف می توان استدلال کرد شکستن فهرست اصولگرایان در تهران، می تواند به عواقبی بسیار فاجعه بارتر از آنکه برخی تصور می کنند ختم شود، همچنانکه رای دهی لیستی می تواند پیروزی شگفت آوری خلق کند. بهترین شکل استدلال، استفاده از الگوهای تحلیل آماری است. خلاصه استدلالی که من همه برادران و خواهران انقلابی خود را به تامل در آن دعوت می کنم این است که اگر لیست به هر نحوی شکسته شود، یعنی کسانی تصمیم بگیرند یک یا چند نفر را از فهرست حذف کرده و نام افرادی خارج از لیست را به جای آن بگذارند، از آنجا که الگوی شکستن لیست بین همه آنها که لیست را می شکنند یکسان نخواهد بود، یعنی من به روشی لیست را اصلاح می کنم، شما به روشی دیگر، نفر سوم به روشی غیر از ما دو نفر و ... ، اتفاقی که می تواند بیفتد این است که اگر درصدی از رای دهندگان طرف مقابل تصمیم گرفته باشند لیستی رای بدهند، آن وقت این احتمال به طور جدی وجود دارد که حتی کسانی که همه درباره آنها اجماع دارند هم رای نیاورند. همچنانکه اگر عکس این عمل شود، یعنی همه اصولگرایان در تهران لیستی رای بدهند، این احتمال هست که حتی یک نفر هم از فهرست مقابل انتخاب نشود. در واقع الگوی رای دهی لیستی الگویی است که وضعیت های میانه را حذف می کند و احتمال پیروزی –والبته شکست- را بسیار بالا می برد. بر این اساس است که با احترام به همه دوستانی که با نیات خیر توصیه به شکستن لیست می کنند عرض می کنم که حذف هر یک نفر از این لیست، مستقیما به معنای رای دادن به یک نفر از فهرست مقابل است.

4- این انتخابات فرصتی است برای گذار جریان اصولگرا از اختلافات گاه بسیار نگران کننده ای که در سال های گذشته اسیر آن شده و همین اختلافات فرصت های بزرگی مانند انتخابات 92 را از آن ستانده است. اکنون نیمی از این راه پیموده شده و بزرگان جریان انقلابی اختلافات خود را تا حد زیادی کنار گذاشته و به یک لیست واحد رسیده اند. پیمودن نیمه دیگر راه وظیفه بدنه جریان انقلابی است که از قضا همیشه از بزرگان خود مطالبه وحدت و پرهیز از تفرقه داشته است. حال که راس به اجماع رسیده، روا نیست که بدنه اجماع را بشکند بویژه که انقلابیون برای مبارزه دشوار سال 96 سخت به این همدلی و همکاری نیازمندند.

5- قصد قربت و عمل به حجت ملاک اصلی است که باید همواره آن را پیش چشم داشت. دشمنان انقلاب اسلامی طمع کرده اند که در این انتخابات توفیقی به دست خواهند آورد. خنثی کردن پروژه دشمن بسیار مهم تر از آن است که خود و دوستانمان راضی نگه داریم. فردای انتخابات فرصتی برای جبران وجود نخواهد داشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حسین
فقط 30+16-1+1
Iran, Islamic Republic of
با سلام خدمت همه مومنین و انقلابیون و قطب انقلابی جمهوری اسلامی ایران در برابر قطب استکباری آن.
حالا که دیگه زمان تبلیغات تمام شده به نظرم بهترین کار دعا برا پیروز شدن جبهه انقلاب اسلامی در انتخابات هست.به خاطر همین بیاید امشب راس ساعت 10 همه با هم دعاهای ""یستشیر"" و"" حدیث شریف کساء"" رو بخونیم تا ان شاالله هر چی صلاح این مردم و این انقلاب هست رقم بخوره./
برا ظهور دعا کنید./یاحق

اگه موافق هستید تا میتونید این پیام رو انتشار بدید.دست حق نگهدارتون
Iran, Islamic Republic of
با سلام خدمت همه مومنین و انقلابیون و قطب انقلابی جمهوری اسلامی ایران در برابر قطب استکباری آن.
حالا که دیگه زمان تبلیغات تمام شده به نظرم بهترین کار دعا برا پیروز شدن جبهه انقلاب اسلامی در انتخابات هست.به خاطر همین بیاید امشب راس ساعت 10 همه با هم دعاهای ""یستشیر"" و"" حدیث شریف کساء"" رو بخونیم تا ان شاالله هر چی صلاح این مردم و این انقلاب هست رقم بخوره./
برا ظهور دعا کنید./یاحق

اگه موافق هستید تا میتونید این پیام رو انتشار بدید.دست حق نگهدارتون
درود بر مهدی محمدی عزیز .
Iran, Islamic Republic of
برا رضای خدا منتشر کنید.

سلام بچه ها
ی چندتا نکته میگم خدایی بهش عمل کنین.

امروز و امشب رو از خواب و خوراکتون بزنید و برا جبهه انقلاب اسلامی و به عنوان ی نذر برا ظهور حضرت حجت تا میتونید تبلیغ کنید.
هرجا ، هروقت و به هر شیوه مثلا: از طریق شبکه های اجتماعی،سایتها و به خصوص چهره به چهره(تو اقوام،دوستان-تو اتوبوس،تاکسی یا هر جای دیگه که بودید) .
شاید مهمترین کار که برا تبلیغ باید انجام بدید توزیع لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان که هم اسم داوطلبها و هم کدشون داخلش باشه هست.برا این کار هم از موبایل و هم از طریق چاپ یا تهیه برشورهای کوچک از جاهای معتبر استفاده کنید.حتی اگه امکانش براتون هست از جیب خودتون هم خرج کنید.(اینا تا ساعت 8 صبح پنجشنبه)
یا مثلا کلیپ ها و مطالب اساتید و بزرگان مثل استاد عباسی ،استاد رائفی پور،استاد پناهیان،استاد رحیم پور،دکترسراج و... رو تا میتونید منتشر کنید .البتاتوجه کنیدکه دقیق و به جا عمل کنید.

- اصلی ترین موضوع هم این هست که به کل لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان بدون گزینش رای داده بشه وبه هیچ وجه سلیقه ای عمل نشه .دقت کنید که حضرت آقا فرمودند لیستی رای بدید ،حالا تکلیف شما که ولایی هستید چیه؟!

توی سایتها بحث کنید و جواب افرادی که علیه اصولگراها مطلب مینویسند رو بادقت و با صلابت بدید.
در مورد طرفهای دیگه تا میتونید برا مردم روشنگری کنید.اصلی ترین چیزی که میتونید روش تمرکز کنید دخیل بودن یه مفسد و مجرم اقتصادی تو بستن لیست اصلاحطلبها(کرباسچی) و همچنین نبودن اقتصاددان در اون لیست هست و حمایت انگلیس..این کار هم اسمش تخریب نیست بلکه روشنگری هست.
از طرفی توضیح بدید همین افرادی که تو لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان هستن جلو مفسدان اقتصادی دولتها چه هاشمی چه خاتمی و چه احمدی نژاد و چه روحانی وایسادن(مثل آقای توکلی،زاکانی،نادران،مصباحی مقدم و...).{قضیه کرباسچی-کرسنت-رحیمی معاون احمدی نژاد-رانت 650 میلیون یورویی دولت فعلی}.

-نکته بعد همراه داشتن لیست هست.که خیلی مهم هست.پس لیست اسامی همراه با کد نامزدها رو با خودتون ببرید.
-با خانواده یا دوستان برید.
-اول وقت برید و نذارید برا آخر وقت.
-هر مشکلی هم که داشتید یا خدایی نکرده پیش اومد،هر جور شده رای بدید.
دقت کنید که هر برگه رای رو تو صندوق خودش بندازید.چون دوتا انتخابات هست ممکنه به خاطر عجله کردن اشتباه بشه.
-صبور باشید.

ان شاالله همه مون موفق باشیم! برا ظهور دعا کنید...یا حق/
Iran, Islamic Republic of
تهمت دیگه ای نموند بزنی؟
Iran, Islamic Republic of
انشالله به لیست کامل اصولگرایان رای خواهیم داد
خودم و خانواده ام .
انشالله باشد که مورد قبول قرار گیرد.
gorganmoshaver
ایشالله 7 اسفند مشخص میشه لیست اصلاح طلبان یا نعتدل ها یا یاران حداد کدام رای میارن
احسنت
بسیار منطقی و به جا
حمید
از جهان نیوز صمیمانه خواهش میکنم لیست کامل ائتلاف اصولگرایان برای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری رو به همراه کد افراد به صورت عکس کامل و با کیفیت قرار بده تا بتونیم برای افراد و شبکه های مختلف انتشار بدیم. ممنون
مهدی
بزرگترین خطری که الان اصولگرایان و آینده کشور رو تهدید میکنه لیستی رای ندادن افراد اصولگراست! من خودم هم از چند نفر این لیست دلخورم ولی باید و باید و باید لیستی رای بدیم و خودم هم لیستی رای میدم. از همه عزیزان هم میخوام نه تنها خودشون به کل لیست بدون تغییر رای بدن، بلکه اطرافیان خودشون رو هم به لیستی رای دادن مجاب کنن.
علی
لیستی رای خواهم داد