دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - 25 May 2020
 
۰

تشکر نماینده افغانستان از رهبر انقلاب

چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب: 470329
نماینده دولت افغانستان در بحث تحصیل دانش‌آموزان افغانستانی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش گفت:‌ بعد از رأفت رهبر معظم انقلاب و همراهی آموزش و پرورش ایران، بخش عمده‌ای از دانش‌آموزان افغانستانی در مدارس ثبت‌نام شده و به ادامه تحصیل پرداختند.
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، فروتن نماینده دولت افغانستان در بحث تحصیل دانش‌آموزان افغانستانی در دیدار هیئتی از این کشور با وزیر آموزش و پرورش اظهار  داشت:‌ بعد از رأفت رهبر معظم انقلاب به مردم افغانستان و همراهی آموزش و پرورش ایران، بخش عمده‌ای از دانش‌آموزان افغانستانی  در مدارس ثبت‌نام شده و به ادامه تحصیل پرداختند.

وی افزود:‌ هم‌اکنون بخش کوچکی از دانش‌آموزان افغانستانی باقی مانده‌اند که باید از این فرصت بهره‌مند شده و در مدارس ثبت‌نام کنند.

نماینده دولت افغانستان در بحث تحصیل دانش‌آموزان افغانستانی گفت:‌ مشکل فعلی دانش‌آموزان افغانستانی در ایران، شهریه مدارس است. سال گذشته بحث‌هایی در رابطه با کاهش یا حذف شهریه تحصیل دانش‌آموزان افغانستانی مطرح بود اما این موضوع محقق نشد.

فروتن ادامه داد:‌ از آموزش و پرورش ایران تقاضا داریم تا در بحث کاهش یا حذف شهریه تحصیل دانش‌آموزان افغانستانی همراهی کنند چرا که پرداخت شهریه باعث شده است برخی دانش‌آموزان ترک تحصیل کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *