دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - 9 Dec 2019
 
۷
۱۰

دستور روحانی به وزیر دفاع در پی سیاست‌های خصمانه آمریکا

پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۵
کد مطلب: 464767
رئیس جمهور با اشاره به تداوم سیاست‌های خصمانه و غیرقانونی آمریکا در زمینه حق تقویت قدرت دفاعی ایران، به وزیر دفاع دستور داد که در چارچوب سیاست‌های دفاعی مصوب، برنامه تولید انواع موشک‌های مورد نیاز نیروهای مسلح با سرعت و جدیت بیشتری ادامه یابد.
دستور روحانی به وزیر دفاع در پی سیاست‌های خصمانه آمریکا
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، با اشاره به تداوم سیاست‌های خصمانه و دخالت نامشروع و غیرقانونی آمریکا در زمینه حق تقویت قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دستور داد که در چارچوب سیاست‌های دفاعی مصوب، برنامه تولید انواع موشک‌های مورد نیاز نیروهای مسلح با سرعت و جدیت بیشتری ادامه یابد.

متن دستور حجت‌الاسلام روحانی به سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به این شرح است:

بسمه‌تعالی

سردار سرتیپ پاسدار، جناب آقای دکتر حسین دهقان
وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

سلام علیکم

از آنجا که ظاهراً دولت آمریکا در نظر دارد، در ادامه سیاست‌های خصمانه و دخالت نامشروع و غیرقانونی خود در زمینه حق تقویت قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، اقدام به افزودن افراد و مؤسسات جدیدی در فهرست تحریم‌های ظالمانه قبلی نماید؛ لازم است در چارچوب سیاست‌های دفاعی مصوب، برنامه تولید انواع موشک‌های مورد نیاز نیروهای مسلح با سرعت و جدیت بیشتری ادامه یابد.

همچنین در صورت تکرار این‌گونه اقدامات غلط و مداخله‌جویانه از سوی آمریکا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است با استفاده از کلیه امکانات، برنامه‌ریزی جدیدی برای گسترش توانمندی‌های موشکی کشور، به‌عمل آورد.

باید تأکید کنم که توانمندی‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران عامل ثبات و امنیت منطقه بوده و نه تنها تهدیدی علیه دیگران نیست، بلکه صرفاً برای پاسداری از حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی کشور و مبارزه با پدیده شوم تروریسم و افراط و در جهت منافع مشترک منطقه‌ای و جهانی می‌باشد.

دولت جمهوری اسلامی ایران در طول مذاکرات هسته‌ای اعلام کرده است که هیچ‌گاه پیرامون قدرت دفاعی مشروع کشور و از جمله برنامه موشکی خود با کسی مذاکره ننموده، و با تأکید بر حق دفاع مشروع خویش، هیچ محدودیتی را در این حوزه نخواهد پذیرفت.

روشن است که برنامه موشکی ایران به‌هیچ‌وجه جزئی از برجام نبوده، که مقامات رسمی آمریکایی نیز بر آن اذعان دارند. همان‌طور که بارها اعلام شده است سلاح هسته‌ای جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد و لذا توسعه و تولید موشک‌های بالستیک ایران که هیچ‌گاه برای قابلیت حمل کلاهک‌های هسته ای طراحی نشده‌اند، به‌عنوان ابزاری مهم و متعارف برای دفاع از کشور با قدرت و صلابت ادامه خواهد یافت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


احسنت
United States
اگر سنگ هم از اسمون بیاد اجرای برجام از سوی دولت روحانی ملغی نخواهد شد.
آفرین . این شد اعلام موضع . هر گام که در مقابل شیاطین به عقب برداریم انها چند گام پیشروی میکنند . به قول معروف : جایی رود کاسه که باز آید قدح
روحانی ایندفعه رو واقعا مچکریم
مرسی به این میگن رو ندادن به اجنبی
شهروند
روحانی مچکریم
حامد
چه عجب آفتاب از کدوم طرف در اومده
شهروند
مگر اوباما مودب نبود؟! مگر با هر ترفندی دنبال ارتباط تلفنی و یا دست دادن با کدخدا نبودید؟! مگر سیاست شما دیپلماسی خنده و تنش زدایی نبود؟! مگر نتیجه مذاکرات 3 به 2 مساوی و برد،برد نشد؟! مگر هرچه آنها خواستند شما تن به آن ندادید؟! و... پس چی شد،رفع تحریم ها ؟! چی شد پول های بلوکه شده؟! چرا نتیجه مذاکرات شده تحریم؟! چرا بازار و مردم به لحاظ روانی نتیجه مذاکرات را احساس نمی کنند؟! و....
محسن
Iran, Islamic Republic of
سپاه منتظر دستور شما نبوده و کار موشک سازی خودش رو انجام میده شما به تحریم ها که پشت سر هم میاد رسیدگی کن
سلام
يعنى صنايع موشكى تعطيل شده بود؟!!!!