جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - 14 Aug 2020
 
۰
یک منبع در روس‌ اتم خبرداد؛

محل مصرف اورانیوم‌های انتقالی ایران

چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۸
کد مطلب: 464596
یک منبع در شرکت روس‌اتم اعلام کرد که اورانیوم غنی سازی شده ایران در مکان‌های مختلف و صرفا برای اهداف مسالمت‌آمیز استفاده خواهد شد.
به گزارش جهان، تسنیم به نقل از رویانووستی خبرداد: یک منبع در شرکت "روس‌اتم" اعلام کرد اورانیومی که ایران به روسیه ارسال کرده در مکان‌های مختلف و صرفا برای اهداف مسالمت‌آمیز استفاده خواهد شد اما وی به دلایل امنیتی به مکانی که قرار است این اورانیوم‌ها ذخیره شوند اشاره‌ای نکرد.
 
این منبع اضافه کرد اورانیومی که ایران ارسال کرده بر اساس نوع و درصد غنی سازی شده استفاده خواهد شد.
 
بر اساس گفته این منبع روسی، اورانیوم ارسال شده به روسیه تحت هیچ شرایطی به ایران بازگردانده نمی‌شود چون ایران در مقابل این اورانیوم غنی سازی شده، اورانیوم طبیعی دریافت کرده است.
 
وی اضافه کرد که اورانیوم ایرانی برای اهداف مسالمت‌آمیز استفاده خواهد شد و درصد غنی سازی کردن آن بیش از 20 درصد نخواهد شد.
 
پیش از این علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: یکی، دو روز پیش عملیات تبادل سوخت کامل شد و ما حدود 197 تن کیک زرد وارد کشور و قریب کلاً 11 تن اورانیوم غنی شده‌مان را صادر کردیم.
 
وی در توضیح انجام این کار تأکید کرد: ما اول کیک زرد را تحویل گرفتیم و بعد اورانیوم خود را صادر کردیم.
 
صالحی درباره این موضوع که آیا ایران در بحث انتقال اورانیوم به روسیه در چارچوب برجام دیگر تعهدی ندارد؟، گفت که ایران در این زمینه دیگر تعهدی ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *