شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - 25 Jan 2020
 
۵
۷

عواقب‌تکان‌دهنده عملی نشدن وعده‌های اقتصادی برای‌دولت

پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۲۴
کد مطلب: 461798
حسن روحانی در سال ۲۰۱۳ به عنوان رئیس جمهور و با ۲ هدف انتخاب شد؛ خروج از تحریم‌های بین‌المللی و بهبود وضعیت اقتصادی. علی‌رغم موفقیت روحانی در کسب توافق هسته‌ای، به نظر می‌رسد که وی قادر به فراهم کردن زندگی بهتر برای اغلب مردم نباشد.
عواقب‌تکان‌دهنده عملی نشدن وعده‌های اقتصادی برای‌دولت
به گزارش جهان، یک سایت حامی دولت از قول مجله نیوزویک نوشت عواقب نارضایتی مردم نسبت به عملکرد اقتصادی دولت می‌تواند برای وجهه روحانی خطرناک باشد.

نامه‌نیوز به نقل از نیوزویک نوشت: حسن روحانی در سال ۲۰۱۳ به عنوان رئیس جمهور و با ۲ هدف انتخاب شد؛ خروج از تحریم‌های بین‌المللی و بهبود وضعیت اقتصادی. علی‌رغم موفقیت روحانی در کسب توافق هسته‌ای، به نظر می‌رسد که وی قادر به فراهم کردن زندگی بهتر برای اغلب مردم نباشد.

این گزارش می‌افزاید: «متحدان روحانی در حال نشان دادن نشانه‌هایی از، از دست دادن اعتماد خود هستند. در حالی که تمامی طیف‌های سیاسی در ایران به دلیل برآورده نشدن وعده‌های اقتصادی از وی انتقاد می‌کنند، بیشترین انتقادات از سوی متحدان وی یعنی اصولگرایان عملگرا صورت می‌گیرد. بسیاری انتظار داشتند که روحانی با لغو احکام تکنوکرات در عرصه اقتصادی مسیر بهبود در این زمینه را فراهم کند. اگر انتقادات اخیر را نشانه‌ای از گسترده‌تر شدن شکاف نارضایتی‌ها میان روحانی و نخبگان تلقی کرد عواقب آن برای ادامه دوران ریاست جمهوری وی و توانایی وی برای پیشرفت در حفظ جبهه اجتماعی خود و همچنین کاهش تنش‌ها با غرب می‌تواند وخیم باشد».
منبع:کیهان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی به دلیل رکود بالایی که به کشور تحمیل کرده است نشان دولت رکود را به خود اختصاص می دهد
و قطعا چهار ساله خواهد بود
هم چین قطعی حرف نزن داداش. از اینا هیچ چی بعید نیست....
مهمان
موافقم
...
Iran, Islamic Republic of
انشاله که 4 سالس...
مگر سهام عدالت احرایی تشد اسمان به زمین به امد؟
United Kingdom
زودتر بروند این کارگزارانی ها تا مردم نفس راحتی بکشند به اسم تعدیل و توسعه هر روز قیمت ها را افزایش میدن
جواد
جالب است هنگامی گه طرفداران تند رو برجام " سطح توقعات مردم را بالا میبردند تا رسیدن به توافق را واجب نشان دهند " دلسوزان و منتقدان نسبت به این رویکرد " هشدار میدادند" الان نوبخت منتقدان را متهم میکند که سطح توقعات را بالا نبرید!!