دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - 19 Aug 2019
 
۰

ادعای تونی بلر درخصوص سرنگونگی قذافی

شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۷
کد مطلب: 460763
نخست وزیر اسبق انگلیس ادعا کرد اگر رژیم معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ سرنگون نمی شد، اوضاع لیبی که در حال حاضر تحت سلطه گروه های مسلح قرار دارد، بدتر بود.
به گزارش جهان، مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه خبر داد، بلر افزود: در حال حاضر اوضاع در لیبی بسیار ناآرام و هرج و مرج در این کشور حاکم است و این وضعیت مشکلات بزرگی را در منطقه ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: لیبی مشکل امنیت واقعی حتی برای ما به شمار می رود؛ چرا که گروهک داعش از هرج و مرج به وجود آمده در این کشور برای نفوذ در آن بهره برداری کرده است.

بلر با این ادعا که اگر غزب در لیبی مداخله نمی کرد اوضاع بدتر شده بود، گفت مخالف انتفاد از دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس و نیکلا سارکوزی رییس جمهوری سابق فرانسه از مداخله در لیبی است.

این مقام اسبق انگلیسی با بیان اینکه در سال ۲۰۱۱ پیش بینی عواقب مداخله در لیبی دشوار بود، تاکید کرد: لیبیایی ها تداوم حکومت قذافی را نمی خواستند و سرنگونی رژیم وی حتمی بود.

وی در مورد تماس های مکرر تلفنی با قذافی قبل از سرنگونی وی گفت که می خواست وی را به کناره گیری از قدرت قانع کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *