يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - 25 Oct 2020
 
۰

بستری شدن ۳۴۳ بیمار مشکوک به آنفلوآنزا

جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۹
کد مطلب: 460672
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه ۶۷۲ نفر در سیستان و بلوچستان مشکوک به بیماری آنفلوآنزا بوده‌اند، گفت: مسافران افغانستان و پاکستان احتمالا منشأ ورود این بیماری هستند.
به گزارش جهان، سلیمان عباسی در گفت‌وگو با فارس،‌ از حضور خود در شهر زابل و استان سیستان و بلوچستان جهت بررسی بیماری آنفلوآنزا خبر داد و گفت: طبق بررسی‌های به عمل آمده و اقدامات انجام گرفته در زاهدان،‌ زابل و ایرانشهر نتایج خوبی در رابطه با پیشگیری از آنفلوآنزا حاصل شده است.

وی افزود: فعالیت پیشگیری از آنفلوآنزا در سیستان و بلوچستان از بدو ورود حجاج به کشور و بازگشت زائران از کربلا آغاز شده است و این بیماری به خوبی تحت کنترل قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه یکی از زائران بازگشته از کربلا آزمایش آنفلوآنزای آن مثبت گزارش شده است، گفت: این فرد در حال حاضر تحت درمان بوده و بیشتر افرادی که مشکوک به این بیماری بوده یا آزمایش آنها مثبت گزارش شده از مسافران پاکستان و افغانستان بوده‌اند و این موضوع می‌توانند منشأ این بیماری باشد.

عباسی بیان داشت: تدابیری خوبی در زاهدان و زابل و سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شده همچنین پزشکان همه به حالت آماده باش درآمدند و بخش ایزوله نیز در بیمارستان‌ها تهیه شده است.

وی افزود: آموزش‌های پیشگیرانه در استان در همه مکان‌های عمومی ارائه شده و وضعیت در حال حاضر قابل قبول است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از فوت ۴ نفر به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: ۳ مورد از فوتی‌ها زن باردار و یک نفر از آنها بیمار مبتلا ARBS بوده است.

عباسی با اشاره به اینکه اقدامات وزارت بهداشت در جهت پیشگیری از آنفلوآنزا خوب بوده است، گفت: با وجود وسعت سیستان و بلوچستان و کمبود امکانات بهداشتی این بیماری کنترل شده و جای نگرانی ندارد.

وی با اشاره به اینکه هر ۴ مورد فوتی تابعیت ایرانی داشته‌اند، افزود: افراد مشکوک به علائم آنفلوآنزا که به مراکز درمانی مراجعه کنند توسط کادر پزشکی تحت نظارت و مراقبت قرار می‌گیرند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نیاز به تعطیلی مدارس در سیستان و بلوچستان نیست و اگر فردی علائمی در آن مشاهده شود باید بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه و اقدامات لازم جهت پیشگیری و درمان انجام دهد.

عباسی ادامه داد: طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان و زاهدان ۶۷۲ مورد مشکوک به آنفلوآنزا گزارش شده که ۳۴۳ مورد از آنها بستری شده و تحت مراقبت قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه از ۲۳۸ بیمار نیز نمونه‌گیری شده است گفت: ۵۸ نفر نتیجه آزمایش آنها مثبت گزارش شده است، همچنین ۱۲ نفر فوتی اعلام شده که تنها ۴ مورد آنها با تشخیص آنفلوآنزا بوده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کرد: ۸ مورد از فوتی‌ها بدون تشخیص ابتلا به آنفلوآنزا بوده و یا بعد از مرگ نتیجه آزمایش آنها منفی بوده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *