چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - 20 Jan 2021
 
۰

تظاهرات ضد نژادپرستی در مینیاپولیس آمریکا

چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب: 457710
قتل جوان دیگر سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس این کشور سبب شده است که این بار شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا به صحنه تظاهرات ضد تبعیض نژادی تبدیل شود.
به گزارش جهان به نقل از فارس، اعتراضات ضد نژادپرستی در «مینیاپولیس» ایالت مینه سوتا همچنان ادامه دارد؛‌ اعتراضاتی که جرقه آن به دنبال کشته شدن جوان سیاه‌پوست توسط پلیس زده شد.

در ادامه اعتراضات به تبعیض نژادی در آمریکا، تظاهرات اعتراضی به قتل‌های نژادپرستانه در این کشور این بار در شهر مینیاپولیس که صحنه تازه‌ترین قتل سیاه‌پوستان توسط پلیس این کشور بوده،‌ ادامه دارد.

هفته گذشته یک جوان ۲۴ ساله به نام «جامار کلارک» قربانی تیراندازی پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا در ایالت مینه‌سوتا شد. به گفته فعالان مدنی پلیس در حالی کلارک را با شلیک گلوله به سر کشته که او با دست‌های بسته روی زمین دراز کشیده بود.

در اعتراض به این موضوع،‌ معترضان در این شهر آمریکا که از هفته گذشته تظاهرات خود را علیه قتل کلارک آغاز کردند، اعتراضاتشان همچنان ادامه دارد.

فیلم مربوط به تظاهرات تازه معترضان به تبعیض نژادی را در زیر ببینید:

نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *