پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - 1 Oct 2020
 
۰
۱

سیره عاشورایی آیت الله بهجت به چاپ۲ رسید

سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۹
کد مطلب: 457350
کتاب «رحمت واسعه» برگرفته از سیره و گفتار آیت‌الله بهجت پیرامون مسئله عاشورا و سیدالشهدا (ع) برای دومین بار راهی بازار کتاب شد.
به گزارش جهان به نقل از فارس، کتاب «رحمت واسعه» بیانات مرحوم آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره در موضوع امام حسین (ع) به چاپ دوم رسید.

این کتاب برای نخستین بار در ابتدای مهر سال جاری، مصادف با محرم ۱۴۳۷ قمری توسط مرکز تنظیم و نشر آثار آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره در شمارگان ۳ هزار نسخه روانه بازار کتاب شده بود، که با توجه به استقبال پُرشور علاقه‌مندان در دومین چاپ این کتاب در ۵ هزار نسخه روانه بازار کتاب شد.

مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره با در نظر گرفتن اهمیت ویژه این موضوع، بر آن شد که کتابی با محوریت موضوع حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام و واقعه عظیم عاشورا، برگرفته از گفتار و سیره آن عالم عارف منتشر سازد.

این کتاب پس از تلاش فروان، با پشت‌سرگذاشتن مراحل گوناگونِ گردآوری و تنظیم، با عنوان «رحمت واسعه» به مرحله نشر رسیده است.


این کتاب در سه بخش تنظیم شده است:

١. روایتی کوتاه از سیره و روش آن عالم ربانی: در این بخش به شرحی گذرا از دلدادگی و سر سپردگی آن عالم عارف به ساحت مقدس معصومین و اباعبدالله‌الحسین علیهم‌السلام پرداخته شده است.

٢. گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره: این بخش که قسمت عمده کتاب را تشکیل می‌دهد در ٩ فصل گردآوری شده است.

۳. پرسش‌ها و پاسخ‌ها: در این بخش، گزیده‌ای از پرسش‌ها و پاسخ‌هایی از حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره، جمع‌آوری شده است.

کتاب «رحمت واسعه» در چاپ دوم با قیمت ۱۶ هزار ۵۰۰ تومان راهی بازار کتاب شده است.