کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سامانه رایانه‌ای مجلس انگلیس هک شد

25 آبان 1394 ساعت 11:11

گروهی از هکرها، سامانه‌های رایانه‌ای مجلس انگلستان را هک کرده و به بسیاری از رایانه‌های این شبکه دسترسی پیدا کردند.


به گزارش جهان به نقل از سایبربان، گروهی از هکرها موانع امنیتی شبکه‌ی رایانه‌ای مجلس انگلستان را دور زده و اسناد محرمانه‌ی برخی از نمایندگان مجلس را به سرقت بردند. هنوز هویت هکرها مشخص نشده است.

حمله به شبکه‌ی رایانه‌ای مجلس انگلستان، پس از حمله به شرکت مخابراتی تاک‌تاک (TalkTalk)، دومین حمله‌ی بزرگ در ماه جاری میلادی به شرکت‌ها و سازمان‌های انگلیسی است. به باور رسانه‌های انگلیسی، این دو حمله‌ی بزرگ، امنیت سایبری انگلستان را زیر سؤال می‌برد.

هکرها در این حمله، از باج افزار استفاده کرده و پس از دستیابی به اسناد محرمانه‌ی نمایندگان مجلس، اسناد موردنظر را قفل کرده و برای آزادسازی اسناد، از نمایندگان درخواست باج کردند. به ادعای مسئولان دولتی انگلیس، اطلاعات مهمی در این حملات آسیب ندیده است.

پس از این حمله، واحد خدمات دیجیتال مجلس انگلستان، ارتباط رایانه‌های آسیب‌دیده را با هر وسیله‌ی دیگری قطع کردند. شبکه‌ی هک شده به ۸ هزار و پانصد مسئول دولتی از جمله نمایندگان مجلس انگلیس خدمات‌رسانی می‌کند.

خبرنگاران از مسئولان دولتی پرسیدند: " آیا این اولین بار است که به شبکه‌ی رایانه‌ای مجلس حمله می‌شود؟". مسئولان دولتی نیز در پاسخ، سکوت کردند؛ واکنشی که احتمال حمله‌های بزرگ در گذشته به مجلس انگلستان را تقویت می‌کند.


کد مطلب: 455752

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/analysis/455752/سامانه-رایانه-ای-مجلس-انگلیس-هک

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com