دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - 25 May 2020
 
۰

نمایش نامه خوانی تئاتر فجر در راه است

سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب: 454788
خوانش و نقد و بررسی ده نمایشنامه برگزیده مسابقه نمایشنامه نویسی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از روز دوشنبه بیست و پنجم آبان ماه امسال در تالار مشاهیر تئاتر شهر تهران آغاز می شود.
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، برنامه نمایشنامه خوانی ده نمایشنامه برگزیده مرحله اول مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره سی و چهارم فجر که از بین ۳۱۶ نمایشنامه متقاضی توسط هیات داوران متشکل از محمد چرمشیر، کوروش نریمانی و فرهاد سپهران برای حضور در مرحله نهایی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر انتخاب شدند از روز دوشنبه ۲۵ آبان ماه امسال در تالار مشاهیر تئاتر شهر آغاز می شود و تا روز جمعه ۲۹ آبان ماه ادامه می یابد.

هر روز دو نمایشنامه در ساعتهای ۱۶ و ۳۰/۱۸ خوانده و پس از پایان هر نمایشنامه خوانی، نشست نقد و بررسی نمایشنامه های یاد شده توسط روزبه حسینی(نمایشنامه نویس، پژوهشگر و کارگردان تئاتر) و دکتر رفیق نصرتی (نویسنده، پژوهشگر و مدرس دانشگاه) برگزار می شود.

مطابق برنامه ریزی های انجام شده زمان تقریبی اجرای هر نمایش و نشست های نقد و بررسی ، هریک حداکثر به مدت ۶۰ دقیقه پیش بینی شده است. بر همین اساس در روز دوشنبه ۲۵ آبان نمایشنامه های : "آفتاب کاران و سایر کشاورزان منطقه شرق میانه" نوشته پویا پیر حسینلو ساعت ۱۶ و "ناتمام" نوشته بهزاد آقا جمالی ساعت ۳۰/۱۸ توسط نویسندگان خوانده می شود. "سندرومی به نام خوشبختی" نوشته مونا نصرتی حسینی ساعت ۱۶ و "دریای واژگون" نوشته فارس باقری

ساعت ۳۰/۱۸ روز سه شنبه ۲۶ آبان، "کاش می شد منم بیام" نوشته کامران شهلایی ساعت ۱۶ و "روز و شب یلدا" نوشته سیامک افسایی ساعت ۳۰/۱۸ چهارشنبه ۲۷ آبان، "تاریخ مردم کوچه و بازار فرانسه در قرن ۱۸ " نوشته پیام لاریان ساعت ۱۶ و "نامه های شرجی" نوشته شهرام کرمی ساعت ۳۰/۱۸ روز پنجشنبه ۲۸ آبان و "دو خط قرمز" نوشته پانته آ منصوری ساعت ۱۶ و" قرار" نوشته مهرداد کوروش نیا ساعت ۳۰/۱۸ روز جمعه ۲۹ آبان سایر برنامه های نمایشنامه خوانی آثار برگزیده سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر هستند.

حضور در این نشستها برای عموم علاقه مندان آزاد است ضمن اینکه دبیرخانه جشنواره با احترام از هنرمندان عرصه تئاتر به ویژه نمایشنامه نویسان، کارگردانان و منتقدان گرامی برای حضور در این برنامه دعوت به عمل می آورد.

جدول کامل برنامه های نمایشنامه خوانی در پایگاه رسمی جشنواره بین المللی تئاتر فجر به نشانی: fadjrtheaterfestival.com موجود و قابل دریافت است. سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ، بهمن ماه امسال به دبیری سعید اسدی برگزار می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *