يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - 9 Aug 2020
 
۰

کمپینی برای افزایش ایمنی رانندگی ها

سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۶
کد مطلب: 454677
دبیر اجرایی چهارمین کنفرانس بین‌المللی حوادث رانندگی و جاده‌ای با تشریح کمپین "چهارراه ایمن" که بیانگر جنبه‌های اجتماعی و فرهنگی یک فاجعه است، گفت:‌ چهره‌های شاخص هنری و مسئولانی در این کمپین حضور دارند تا مردم به رعایت ایمنی در رانندگی تشویق شوند.
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، با توجه به برگزاری چهارمین کنفرانس حوادث رانندگی و جاده‌ای، لیلا چگینی مدیرعامل موسسه رسایش و دبیر اجرایی چهارمین کنفرانس بین‌المللی حوادث رانندگی و جاده‌ای درباره فعالیت کمپین "چهارراه ایمن" و دلیل نام گذاری این کمپین به نام "چهارراه ایمن" به تسنیم اظهار داشت: کمپین "چهار‌راه ایمن" به منظور تبیین آسیب‌های شدید اجتماعی و اقتصادی تصادف‌ها و سوانح رانندگی همزمان با چهارمین کنفرانس حوادث رانندگی و جاده‌ای فعال شده است.

وی ادامه داد: نام کمپین "چهارراه ایمن" است که برگرفته از چهار عامل راننده، راه، وسیله نقلیه و مقررات رانندگی است که در ایجاد تصادف‌ها و برای پیشگیری و کاهش تصادفات رانندگی نقش دارند و اگر همه این عوامل به خوبی مدیریت شوند، شاهد وقوع کمترین حوادث خواهیم بود.

دبیر اجرایی چهارمین کنفرانس بین‌المللی حوادث رانندگی و جاده‌ای تصریح کرد: کمپین "چهاراه ایمن" در مراسم افتتاحیه چهارمین کنفرانس حوادث رانندگی اعلام حضور خواهد کرد و ۲۴ آبان ۹۴ به مناسبت روز جهانی یادآوری قربانیان حوادث رانندگی که به این روز نامگذاری شده است و طی مراسمی با هماهنگی سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای کشور از فعالیت‌ها و چشم‌اندازهای کمپین رونمایی می‌شود.

چگینی درباره اهداف برپایی کمپین "چهارراه ایمن" و شاخص‌ترین دستاورد این کمپین توضیح داد: هدف اصلی از برپایی این کمپین افزایش آگاهی‌های مردم و تلاش برای فرهنگ‌سازی رانندگی ایمن با تاکید بر کاهش تصادفات جاده‌ای است. شاخص‌ترین‌ عملکرد این کمپین ایجاد فضایی است که برآیند آن می‌تواند کاهش حوادث و تلفات رانندگی در شهر و جاده باشد. موضوع مهم ایجاد یکپارچگی در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به منظور دستیابی به هدفی واحد و تلاش برای ارائه راهکار در خصوص کاهش تصادف‌ها و تبدیل شدن رانندگی ایمن در طولانی مدت است.

مدیرعامل موسسه رسایش ادامه داد:‌ آگاه‌سازی و جلب افکار عمومی برای رعایت نکات ایمنی هنگام رانندگی، توجه بیش‌تر به ایمنی خودرو هنگام تولید، تعیین ضوابط و مقررات و احداث جاده‌های ایمن‌تر، همچنین تشویق و ترغیب مردم به رعایت ایمنی در کنار نمایش آثار مر‌گبار و جبران ناپذیر تصادف‌ها مهم‌ترین اهداف این کمپین را تشکیل می‌دهد.

چگینی درباره اعضای اصلی کمپین "چهارراه ایمن" و انگیزه‌ آنان برای فعالیت در این کمپین عنوان کرد: این کمپین با حضور چهره‌های شاخص راه‌اندازی شده است تا حساسیت عموم مردم به چنین موضوعی جلب شود و از چهره‌های اجتماعی و فرهنگی همانند احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر، مهندس سید محمد بهشتی رئیس گروه تخصصی معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر، دکتر کامبیز بهنیا دبیر کنفرانس، رامبد جوان بازیگر، دکتر محمد سعید ایزدی معاون وزیر راه و شهر‌سازی، لاله اسکندری بازیگر، سرهنگ عین‌الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی کل کشور، شادمهر راستین عضو هیئت مدیره خانه سینما، دکتر محیط طباطبایی صاحب نظر فرهنگی و مدرس دانشگاه، فرزاد حسنی مجری و زهرا عاملی مجری و ترانه‌سرا هستند که اعضای اصلی این کمپین را تشکیل می‌دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *