سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - 20 Oct 2020
 
۰

ناپدید شدن یک میلیون فرانک در فدراسیون

شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب: 454123
بازرسی‎ها در فدراسیون اسکی نشان می‎دهد هیچ سندی از هزینه پرداختی فدراسیون بین‎المللی بابت حضور در مسابقات جهانی طی ۱۲ سال گذشته در این فدراسیون نیست و این یعنی ناپدید شدن یک میلیون فرانک سوئیس!
به گزارش جهان به نقل از مهر، فدراسیون بین المللی اسکی (FIS) از جمله فدراسیون هایی است که به خاطر درآمدزایی از راه های مختلف و به خصوص جذب اسپانسر و پخش تلویزیونی به لحاظ مالی اوضاع بسیار خوبی دارد و مهم اینکه از این شرایط مناسب مالی برای کمک به فدراسیون های عضو در جهت دستیابی به اهدافش دریغ نمی کند.
 
در همین راستا مسئولان فدراسیون بین المللی اسکی که توسعه ورزش اسکی و نظارت و جهت دهی توسعه آن را همراه با ایجاد و حفظ روابط دوستانه بین فدراسیونهای عضو و جلوگیری از هرگونه تبعیض نژادی ، دینی ، سیاسی یا در زمینه های دیگر علیه فدراسیون های عضو یا اعضای آنها، به عنوان دو هدف اصلی و مهم سرلوحه فعالیت هایش قرار داده معیارهایی برای کمک به فدراسیون های عضو مدنظر دارد که یکی از مهمترین آنها مسابقات جهانی است؛ مسابقاتی که دو سال یک بار برگزار می شود و فدراسیون جهانی برای حضور کشورهای مختلف در این رقابت ها به آنها کمک مالی می کند. 
 
ایران از جمله کشورهایی است که در فهرست کمک های مالی فدراسیون جهانی اسکی قرار دارد؛ اتفاقا به جز مسابقات جهانی آمریکا که بنا به دلایلی تیم ایران در آن شرکت نکرد، اسکی بازان ایران طی سال های گذشته در ادوار مختلف مسابقات جهانی که به میزبانی کشورهای مختلف برگزار شده، شرکت کرده اند و این یعنی دریافت کمک مالی از فدراسیون جهانی که تقریبا معادل هزینه های اعزام، اسکان و ... می شود؛ این در حالی است که برخی بررسی ها و بازرسی ها در فدراسیون اسکی نشان می دهد که هیچ سندی بابت دریافت و چگونگی هزینه کرد کمک مالی فدراسیون جهانی به ایران وجود ندارد!
 
ناپدید شدن یک میلیون فرانک سوئیس 
به گزارش مهر، «یک میلیون فرانک سوئیس» برآورد هزینه ای است که طی ۱۲ سال گذشته توسط فدراسیون جهانی اسکی به ایران داده شده است اما هیچ سندی بابت دریافت و چگونگی هزینه کرد این رقم در فدراسیون اسکی وجود ندارد و این یعنی ناپدید شدن یک میلیون فرانک سوئیس در ساختار وگردش مالی فدارسیون اسکی!
 
اینکه این پول به کجا رفته و در چه زمینه ای هزینه شده اصلا مشخص نیست ضمن اینکه خبرنگار مهر هم کسب اطلاع کرده که خزانه دار فدراسیون اسکی تا به امروز طی سه مرحله نامه نگاری با سیستم بازرسی کشور اعلام کرده هیچ اطلاعی در مورد سندهای خزانه داری این فدراسیون ندارد!
 
دیگر اینکه ناصر طالبی پس از اتمام دوره سرپرستی و در آغاز ریاستش در فدراسیون اسکی طی نامه ای به تمام افرادی که به نوعی در امور فدراسیون دخیل بودند از آنها خواست اسناد مرتبط با کمک های مالی دریافتی از فدراسیون جهانی را به وی ارائه کنند، بهرام شمشکی (پسر رئیس پیشین فدراسیون) از جمله این افراد بود. جالب اینکه وی در پاسخ به این درخواست رئیس فدراسیون گفته تمام اسناد مربوط به ورود و خروج های مالی فدراسیون نزد پدرم است!
 
در هر صورت اینکه کمک مالی FIS برای حضور ایران در مسابقات جهانی اسکی طی ۱۲ سال گذشته، به کجا رفته و احیانا به حساب شخصی چه افرادی واریز شده ابهام بزرگی است در کنار  بسیاری از مشکلات و حاشیه های این روزهای فدراسیون اسکی و مدیریت آن که چندماه بیشتر از ریاستش نمی گذرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *