جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - 5 Mar 2021
 
۸
۱۲

دهن کجی ترکان به 4 وزیر/ دنبال "رانت" و "خوراک ارزان" بودند

دوشنبه ۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب: 452038
همه این وزرا در این نامه به دنبال خوراک ارزان برای واحدهای پتروشیمی بودند و با این انگیزه نامه را امضا کردند، بعد هم همه‌شان پشیمان شدند؛ مگر چه کسی از پول مفت بدش می‌آید؟
دهن کجی ترکان به 4 وزیر/ دنبال "رانت" و "خوراک ارزان" بودند
به گزارش جهان، اقتصادنیوز نوشت: اکبر ترکان در گفتگویی با با اشاره به نامه اخیر چهار وزیر کار، صنعت، دفاع و اقتصاد به رئیس جمهور گفت: این وزرا هم‌اکنون از نوشتن و امضای چنین نامه‌ای پشیمان شده‌اند چرا که در خواست نابجایی از رئیس جمهور داشتند.

او در پاسخ به این پرسش که واکنش رئیس جمهور به آنان چه بود، گفت: رئیس جمهور بسیار پرظرفیت هستند و به همه آن‌ها لبخند زدند.

مشاور رئیس‌جمهور درباره انگیزه چهار وزیر در نوشتن این نامه گفت: آن‌ها به دنبال رانت خوراک ارزان برای پتروشیمی بودند و هر کدامشان به یک دلیلی این نامه را امضا کردند.

او افزود: انگیزه آقای طبیب‌نیا این بود که شاخص بورس بالا برود و تصور می‌کرد که اگر به پتروشیمی‌ها خوراک ارزان بدهند، سودشان بالا می‌رود و شاخص بهتری برای بورس به ارمغان می آورد.

مشاور رئیس‌جمهور افزود: اما در این میان سوال پیش می آید که انگیزه آقای دهقان، وزیر دفاع و آقای ربیعی، وزیر کار چه بود؟ ۹۰ درصد پتروشیمی‌ها برای این دو وزارتخانه و تحت مدیریت این دو وزیر است. پس دوست دارند خوراک ارزان بگیرند. مگر چه کسی از پول مفت بدش می‌آید؟ همه خوش‌شان می آید. بنابراین آن‌ها با این انگیزه ها نامه را امضا کردند.

ترکان درباره انگیزه وزیر صنعت از امضای این نامه گفت: وزیر صنعت قبلاً در پتروشیمی بوده است و مثل من که قبلاً جاهایی بوده ام و همیشه به آنجاهایی که بوده ام، علاقه دارم، ایشان هم تعلق خاطر به پتروشیمی‌ها داشته‌اند و دلشان می‌خواست که خوراک ارزانی گیر آنها بیاید. بنابراین همه این وزرا در این نامه به دنبال خوراک ارزان برای واحدهای پتروشیمی بودند و با این انگیزه نامه را امضا کردند. بعد هم همه‌شان پشیمان شدند چون به نظرم درخواست نابجایی داشتند.

او گفت: ما با ارزان فروشی گاز مخالف هستیم. همین الان داریم گاز را با قیمت ۱۳ سنت ارزان می فروشیم چون قیمت جهانی گاز، سه برابر این مقدار است.

مشاوررئیس جمهور تاکید کرد: این نامه نشانه‌ای از اختلاف در تیم اقتصادی دولت را به همراه ندارد و نباید نتیجه گرفت که کار این چهار وزیر در اصول اقتصادی دولت خللی ایجاد کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این چرا به همه فحش میده؟
ج س
ما در مجموع نفت و گاز ، در جهان اولیم آنوقت این بنده ۰۰۰ از ارزانی گاز حرف میزند و با جهان مقایسه می کند و درآمد من هم آیا با جهان برابر است !?۰۰۰آقای ترکان من بازنشسته نظامی آیا یک سوم نظامی جهان حقوق می گیرم ۰۰۰
خدا براتان نسازد که فقط از سفره مردم کم می کنید
اللهی آمین
شهروند درجه چندم
این حرف ها را آقای ترکان متوجه نمی شود مخصوصا معضل درآمدها را زیرا ایشان ابوالمشاغل است و آمار مشاغل وی سربه فلک می زند!
United Kingdom
انصافا بی ربط ترین فرد دولت همین آقای ترکان است.
وای خدایا چقدر ترسناکه!!!
Moldova, Republic of
این وزیرنفت واقای ترکان همش ازمردم .ازدولتهای قبلی. ازوضعیت فعلی .ازآینده وازهمه چیزاززمین وزمان شاکیند.ریس جمهورمحترم هم درقبال خنده های قشنگ وملیحی که داره بهمون میزان هم اخم میکنه خدابهمشون جزای خیربده ایشالله .ماشالله
Iran, Islamic Republic of
برای پتروشیمی نبوده برای قورمه سبزی بزپاش خوراک میخاستن!!! اکبر خاااان
محسن
Iran, Islamic Republic of
"رئیس جمهور بسیار پرظرفیت هستند و به همه آن‌ها لبخند زدند."
این ظرفیت چرا فقط برای دشمنان و برخی وزراست و منتقدان همه این ظرفیت بی نصیبند!
لبخند میزنه بعدش فحش میده
به نظر میرسه یک حلقه انحرافی جدید مانند دولت قبلی در این دولت و اطراف رییس جمهور داره شکل میگیره آقای روحانی باید خیلی مراقب باشه
تقی پور
اگه فحشهای گذشته وحال این آقایون رو از خدمات احیانا انجام شده کم کنیم باز هم کلی فحش طلب ما مردم میشه که امیدواریم دولتیها به حساب ملت واریز کنند