يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 29 Mar 2020
 
۱
۱

درخواست‌کمک بان‌کی‌مون ازایران برای‌سوریه

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۱
کد مطلب: 448526
دبیر کل سازمان ملل متحد در دیدار با وزیر خارجه ایران خواستار کمک تهران برای پیشبرد فرایند صلح در سوریه شده است.
به گزارش جهان به نقل از فارس، دفتر بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرده ابشان در جریان دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران خواستار کمک ایران به فرایند صلح در سوریه شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دفتر بان‌کی‌مون در بیانیه‌ای پس از دیدار تصریح کرد: «بان تأکید کرد بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و از ایران خواست از نفوذش برای پیشبرد فرایند سیاسی استفاده کند.»

دبیر کل سازمان ملل متحد، در این دیدار همچنین از تمامی طرف‌ها خواسته توافق هسته‌ای حاصل شده با ایران در تیرماه سال جاری در وین را با «حسن‌نیت» اجر کنند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که جهت شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بسر می برد صبح دوشنبه با بان کی‌مون دیدار کرد.

مطابق بیانیه دفتر بان‌کی‌مون، دبیر کل، بر ضرروت پر کرن خلأ قدرت در لبنان، در اسرع وقت تأکید کرده است.

وزارت خارجه ایران هم پیش از این در بیانیه‌ای تصریح کرده بود ظریف و بان‌کی‌مون درباره مسائل مختلف از جمله بحران‌های منطقه گفت‌وگو کرده‌اند.

در بیانیه وزارت خارجه ایران آمده است: «در این دیدار همچنین بحرانهای منطقه‌ای سوریه، یمن، عراق و لبنان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و دبیر کل با توجه به جایگاه منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران خواستار همکاری نزدیک تَر کشورمان با سازمان ملل برای حل این بحرانها شد.»

ظریف در پاسخ ضمن رد راه حل نظامی گفت: «ایران همواره برای راه حل سیاسی این بحرانها تلاش کرده است و همچون گذشته به همکاری خود با سازمان ملل متحد و کشورهای منطقه برای پایان بخشیدن به بحرانهای منطقه ای از طریق مذاکرات سیاسی ادامه خواهد داد.»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


اراکی
چطو ر این آقای بان کی مون حالا بفکر صلح در سوریه افتاده ؟ وقتی که تروریستها گوش تا گوش مردم مطلوم سوریه را میبریدند ، به نوامیسشون تجاوز ، و زنان و دخترانشونو به کنیزی میبردند و در بازارها میفروختند وهزاران جنایت دیگه خفه خون گرفته بود ؟