يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - 17 Feb 2019
 
۰
۴

احتمال بازداشت برخی حجاج وجود دارد

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۴
معاون کنسولی وزارت خارجه گفت: شاید مفقودشدگان باقی مانده، جزء جان‌باختگان یا مجروحان حاضر در بیمارستان‌های عربستان باشند و حتی احتمال بازداشت شدن برخی از زائران وجود دارد.
به گزارش جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس، حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه در تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته برای پیگیری وضعیت غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان، گفت:‌ وزارت خارجه با جدیت تمام در حال پیگیری وضعیت رکن‌آبادی در عربستان است، زیرا وی یک شخصیت شناخته شده‌ در منطقه بوده و این وزارتخانه همچون بقیه مفقودان حادثه منا، پیگیر وضعیت این دیپلمات ایرانی است.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره احتمال ربایش رکن‌آبادی در خاک عربستان و انتقال آن به اراضی اشغالی، افزود:‌ این مسائل تنها در حد گمانه‌زنی است، ولی نمی‌توان به صورت قطعاً این ادعا را رد یا تأیید کرد.

معاون وزیر خارجه ادامه داد: اما من که به شخصه از نزدیک محل وقوع حادثه منا را مشاهده کردم، به نظر شخصی من، شرایط در آن زمان به گونه‌ای نبود که افراد توسط برخی‌ها ربوده شوند، چون امکان کشته شدن خود رباینده نیز در آن حادثه وجود داشت.

قشقاوی افزود: به لحاظ موقعیت مکانی، زمانی و شرایط و اظهارات افرادی که قبل از مفقود شدن با رکن‌آبادی بوده‌اند، احتمالاً ربایش را تأیید نمی‌کند، البته شاید مفقودشدگان باقی مانده، جزء جان‌باختگان یا مجروحان حاضر در بیمارستان‌های عربستان باشند و حتی احتمال بازداشت شدن برخی از زائران وجود دارد.

وی گفت: وضعیت میدانی اینگونه نشان می‌دهد، که به هر میزان زمان بیشتر می‌گذرد، امید به زنده بودن افراد کمتر می‌شود.
کد مطلب: 448504
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سالتاوار
United States
۱۳۹۴/۰۷/۱۴ ۱۰:۴۴
مرگ بر ولیعهد قاتل عربستان ....قربانی عظیمی که خداوند در قران به حضرت ابراهیم (ع) خبر می دهد که در مکه اتفاق می افتد.احتمالا این قتل حاجیان درمکه همان قربانی عظیم است.
۱۳۹۴/۰۷/۱۴ ۱۱:۰۳
نه عزيزم ذبح عظيم دركربلا است
سالتاوار
Romania
۱۳۹۴/۰۷/۱۴ ۱۰:۴۸
مرگ بر ولیعهد قاتل عربستان ....قربانی عظیمی که خداوند در قران به حضرت ابراهیم (ع) خبر می دهد که در مکه اتفاق می افتد.احتمالا این قتل حاجیان درمکه همان قربانی عظیم است.
افرا
۱۳۹۴/۰۷/۱۴ ۱۱:۴۴
« وَ فَدَیناهُ بِذِبحٍ عظیم» در تفاسیر آمده که منظور از قربانی عظیم، واقعه روز عاشورا و شهادت امام حسین و أعوان و أنصارشون(علیهم السلام) هستش.

مرگ بر سعود سلمان