سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - 24 Nov 2020
 
۱
۶
پرویز سروری قائم مقام جمعیت رهپویان تاکید کرد:

اگر درصدی از مطلوبمان را ازدست‌بدهیم و با وحدت پیروز شویم بهتر از تشتت با وجود همه مطلوب‌ها است

يکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب: 448156
قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی: فکر می کنم با رفع اشکالاتی که در شورای هماهنگی وجود داشت می تواند به عنوان یک مدل پویا، موثر، وحدت بخش و ظرفیت افزا در جریان اصولگرا عمل کند.
اگر درصدی از مطلوبمان را ازدست‌بدهیم و با وحدت پیروز شویم بهتر از تشتت با وجود همه مطلوب‌ها است
به گزارش جهان به نقل از نماینده، «عملیاتی شدن وحدت اصول‌گرایان» عنوان گزارش تحلیلی پایگاه اطلاع رسانی«نماینده» در هفته گذشته بود. در این گزارش محمد نبی حبیبی"دبیرکل حزب موتلفه اسلامی" و لطف الله فروزنده"سخنگوی جمعیت ایثارگران" به تبیین وحدت و همگرایی در اردوگاه اصولگرایان پرداختند و از انسجام اصولگرایان با وجود اختلاف سلیقه در آوردگاه مهم و حساس مجلس دهم سخن گفتند.

پس از اعلام موضع این دو چهره اصولگرا، پرویز سروری قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی که این روزها در خیابان بهشت و طبقه سوم شورای شهر تهران حضور دارد از جمع بندی انتخاباتی احزاب، شخصیت ها و علمای اصولگرا خبر داد و در عین حال از اصولگرایان دیگر برای پیوستن به این فرآیند دعوت کرد.

وی همچنین در خصوص نحوه نقش آفرینی جمعیت رهپویان در انتخابات و شعار تشکل متبوعش در این دوره توضیح داد، شعاری که پیش از این هم با تاکید اصولگرایان دیگر همچون ایثارگران و موتلفه اسلامی همراه بود.

پرویز سروری"قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی" در گفتگو با «نماینده» در خصوص تلاش اصولگرایان برای دست یابی به سامانه وحدت در انتخابات مجلس و اینکه آیا تاکنون این اقدامات موثر بوده است؟ گفت: بعد از انتخابات سال ۹۲، مهمتر از پیروزی اصولگرایان در انتخابات آسیب شناسی انتخابات، برطرف کردن عوامل اختلاف آفرین و تکیه بر عوامل وحدت بخش و ائتلاف آوری موثر بود، از این نظر تلاش بسیار زیادی صورت گرفت تا رفته، رفته مجموعه های اصولگرا(چه تشکل ها، چه شخصیت ها، چه احزاب و ظرفیت های موثر) به این باور و جمع بندی مشترک برسند که ادامه روند گذشته یعنی حرک بر مدار وحدت براساس «من» جز اختلاف، ایجاد تشتت و از دست دادن ظرفیت های موثر
ما باید به وحدت، ائتلاف و انسجام فصلی یا ائتلافی که صرفا مبتنی بر انتخابات است معترض باشیم باید تلاش کنیم جریان اصولگرا به طور مستمر و در همه عرصه ها موضوع وحدت، انسجام و تکیه بر مشترکات را به عنوان اصل مسلم منظور و براساس آن حرکت کند.
برای خدمت به مردم و انقلاب چیز دیگری نیست.

وی ادامه داد: به همین دلیل رفته، رفته این تحلیل در بین جریانات، احزاب، تشکل ها و شخصیت های اصولگرا پا گرفت ضمن اینکه باید به این نکته توجه کرد "وحدت باید مبتنی بر اشتراکات باشد و قبول کوتاه آمدن از برخی مطالبات و توقف در نقطه اشتراکی با دیگر جریانات موثر در جریان اصولگرا نقطه موثر و مفید برای موفقیت محسوب می شود. "

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به فرآیندی که در جریان اصولگرا در جهت وحدت شکل گرفته است، اظهارداشت: فرآیند نسبتا طولانی برای رسیدن به این موضوع طی شده از این رو زمینه های وحدت بخش در بین اصولگرایان نسبت به گذشته بهتر در حال شکل گیری است. ما باید به وحدت، ائتلاف و انسجام فصلی یا ائتلافی که صرفا مبتنی بر انتخابات است معترض باشیم باید تلاش کنیم جریان اصولگرا به طور مستمر و در همه عرصه ها موضوع وحدت، انسجام و تکیه بر مشترکات را به عنوان اصل مسلم منظور و براساس آن حرکت کند.

**جمع بندی احزاب و شخصیت های اصولگرا بر ارائه لیست واحد

سروری می گوید: من احساسم براین است که در این دوره این تلقی، تحلیل، همگرایی، هم اندیشی و حرکت مبتنی بر گفتمان وحدت در بین نیروهای اصولگرا به شکل بهتری دنبال می شود و ما، هم در عرصه تشکل ها، هم در عرصه شخصیت ها، و هم در عرصه علما تا الان به جمع بندی خوبی دست یافتیم و امیدواریم بتوانیم این فرآیند را ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر جریان اصولگرا به این جمع بندی رسیده که همه همت و خط تلاشش را بر صدور صرفا یک لیست در انتخابات قرار دهد.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی به تبیین دو مدل انتخاباتی از سوی اصولگرایان پرداخت و با بیان این مطلب که مدل اول باید مورد توجه قرار گیرد و دوستان هم برآن تاکید دارند، افزود: یک مدل آن است که ما می توانیم یک لیست ارائه دهیم و مدل دیگر اینکه لیست های متعدد بدهیم اما با اشتراکات بالا. اما بنده امیدوار هستم همین جمع بندی که فعلا دوستان به آن دست یافتند لحاظ شود و بتوانیم صرفا به یک لیست برسیم و قبول کنیم اگر ما درصدی از مطلوبمان را از دست بدهیم اما با وحدت ببریم خیلی بهتر از این است"همه مطلوب را در نظر بگیریم اما جریان اصولگرا دچار تشتت شود".

** دعوت از سایر اصولگرایان به فرآیند وحدت

سروری دورنمای وحدت در جریان اصولگرا
جمعیت رهپویان از ابتدا این شعار را در انتخابات آتی مطرح کرد" ما باید به یک مدل وحدت آفرین دست یابیم و برای رسیدن به این مدل حاضریم حتی گزینه های مطرح ما در لیست قرار نگیرند" اما وحدت حاصل شود.
را مثبت ارزیابی کرد و گفت: من به همین دلیل انسجام خوبی را مشاهده می کنم و امیدوار هستم عوامل ایجاد انشقاق، تشتت و اختلاف نتوانند به این فرآیند طی شده آسیب برساند، امیدوار هستم شخصیت ها و اصولگرایان دیگری که تاکنون به جریان وحدت نپیوستند نیز اضافه شوند تا نهایتا اصولگرایان در انتخابات با ید واحد در قالب یک لیست منسجم وارد عرصه شوند و این هم امکان پذیر نیست مگر اینکه اصولگرایان با ایثار، وحدت، از خود گذشتگی، تنزل از همه مطلوباتشان و پذیرفتن اینکه وحدت مبتنی بر پیروی دیگران از "من" شکل نمی گیرد.

** شعار انتخاباتی جمعیت رهپویان

وی در ادامه در خصوص طرح جمعیت رهپویان در انتخابات مجلس دهم، پاسخ داد: جمعیت رهپویان از ابتدا این شعار را در انتخابات آتی مطرح کرد" ما باید به یک مدل وحدت آفرین دست یابیم و برای رسیدن به این مدل حاضریم حتی گزینه های مطرح ما در لیست قرار نگیرند" اما وحدت حاصل شود از این رو مجموعه فعالیت و تحرکات جمعیت رهپویان در مجموع حرکتی است که تا الان شکل گرفته است.

قائم مقام جمعیت رهپویان اضافه کرد: مدلی که براساس آن جلو آمده ایم با همکاری، همفکری، هم اندیشی و هم افزایی جریان اصولگرا و تشکل ها شکل گرفته و جمعیت رهپویان هم در این مسیر تلاش خود را معطوف کرده است.

** اشکالات شورای هماهنگی در این دوره از انتخابات باید رفع شود

سروری در رابطه با شکل گیری شورای هماهنگی اصولگرایان در انتخابات مجلس و اینکه آیا این شورا سامانه نهایی این جریان در انتخابات است؟ گفت: نام مهم نیست، نامش می تواند هرچیزی باشدبالاخره در انتخابات گذشته یک عملیات موفقی تحت عنوان شورای هماهنگی داشتیم، این یکی از موفق ترین مدل های انتخاباتی بود که اصولگرایان در طی حرکت های سیاسی داشتند چراکه پیروزی در شورای دوم و مجلس هفتم محصول حرکت براساس همین مدل بود.

وی تاکید کرد: اما آن چیزی که برای ما مهم است اینکه بتوانیم اشکالات در مدل های گذشته را رفع کنیم به هیچ وجه نمی توانیم بگویم آن مدل کامل و تمام بود، اگر بود نباید دچار افت میشد اما با این حال مدل موفقی بود و من فکر می کنم با رفع اشکالات که در آن وجود داشت می تواند به عنوان یک مدل پویا، موثر، وحدت بخش و ظرفیت افزا در جریان اصولگرا عمل کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


پیروزی اصولگرایان قطعی است
Iran, Islamic Republic of
به فضل خدا و با وحدت اصولگرایان در انتخابات مجلس و خبرگان شاهد پیروزی گسترده دلسوزان انقلاب و شکست خائنین خواهیم بود
Iran, Islamic Republic of
به امید خدا در اسفند اتفاقی میوفته که دیگه برخی حتی در سازمان ملل هم از پیام 24خرداد نگند
Iran, Islamic Republic of
امیدوارم باز بعضیها مثه سال 92 مامور نباشند ک بین اصولگرا ها تفرقه بیاندازند....
آقای سروری آقای زاکانی ما چشممون به بصیرت شماست
این بار مرگ ابدی اصلاحات را میبینیم
محمد صدرا
شماها اگه میتونستین وحدت کنین همون 92اینکارو انجام میدادین...
اصلاحات پیش به سوی فتح سنگر به سنگر
United States
اسعد اله ایامکم بالخیر و القافیه .
ما امثال ولایتی زیاد داریم .بازم بگم یا کافیه ؟