پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - 2 Apr 2020
 
۰

حمله هوایی آمریکا به «پزشکان بدون مرز»

شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب: 447942
گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای آمریکایی با راه‌اندازی حمله هوایی، بیمارستان «پزشکان بدون مرز» ولایت قندوز در شمال افغانستان را هدف موشک‌های خود قرار داده‌اند.
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، مقامات محلی در ولایت قندوز اعلام کردند: ساعت ۲:۱۵ دقیقه بامداد امروز هواپیماهای جنگی آمریکایی در یک حمله هوایی بیمارستان «پزشکان بدون مرز» در ولایت قندوز افغانستان را هدف قرار دادند.

رئیس بیمارستان پزشکان بدون مرز ولایت قندوز پس از این حمله گفت: بر اثر حمله هوایی نیروهایی آمریکایی به این بیمارستان ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند.

وی افزود: برخی از اجساد کشته‌ شده‌ها به علت شدت و گسترش آتش هواپیماهای جنگی آمریکایی بطور کامل سوخته‌اند.

برخی منابع تعداد زخمی‌های حمله هوایی نیروهای آمریکایی به این مرکز درمانی را ۳۰ نفر اعلام کرده‌اند.

«برایان تریبوس» سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان با تأیید این حمله هوایی گفت: بامداد امروز هواپیماهای آمریکایی در شهر قندوز علیه افرادی که به تشخیص نیروهای آمریکایی تهدید محسوب می‌شدند حمله هوایی انجام دادند.

با وجودی که مقامات محلی و مسئولین بیمارستان پزشکان بدون مرز از کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر در حمله هوایی به این بیمارستان خبر می‌دهند، تریبوس مدعی است که هدف حمله آن‌ها جایی دیگر بوده و تنها خسارات جانبی به یک مرکز درمانی در ولایت قندوز به بار آمده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *