يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 29 Mar 2020
 
۰
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا:

شاید از اوباما شکایت کنیم!

جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۱۰
کد مطلب: 443744
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که جمهوری‌خواه و مخالف سرسخت توافق هسته‌ای است گفته که از همه امکانات موجود برای کُند و یا متوقف کردن روند اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ استفاده خواهد کرد.
به گزارش جهان به نقل از فارس، تنها یک روز پیش از رأی‌گیری در خصوص توافق هسته‌ای در مجلس نمایندگان آمریکا، «جان بینر» رئیس این نهاد قانون‌گذار گفته که هر کاری برای ممانعت از جلوگیری برجام خواهد کرد.

بر اساس خبر آسوشیتدپرس، بینر که مجلس را برای رأی‌گیری فردا در خصوص برجام آماده می‌کرد، ابتدا گفت که همه ۴۳۵ عضو مجلس برای رأی‌هایی که در این خصوص می‌دهند مسئول‌اند.

وی مخالفت خود با برجام را بار دیگر علنی کرد و ادامه داد: «من هر کاری برای کُند و یا متوقف شدن اجرای کامل توافق هسته‌ای، انجام خواهم داد.»

نمایندگان جمهوری‌خواه به دلیل احتمال استفاده دموکرات‌ها از «فیلی‌باستر» به شدت از اوباما انتقاد دارند و می‌گویند این بر خلاف روح قانونی است که ۹۸ سناتور به آن رأی دادند و اوباما هم آن را امضا کرد و بر اساس آن، به کنگره نقش نظارتی در روند تأیید برجام داده می‌شد.

بینر در این خصوص هم هشداری جدی به اوباما داد و گفت: «شکایت از اوباما به دلیل تخطی از قانون (موسوم به قانون سناتور) کورکر، بسیار محتمل است.»

جان بینر از رأی‌گیری برجامی امروز مجلس هم اخباری داشت.

بر اساس گفته‌های وی، در ساعت ۱۳:۳۰ به وقت ساحل شرقی آمریکا (۲۲ به وقت تهران) نمایندگان در خصوص طرحی رأی‌گیری می‌کنند که در صورت تصویب آن، مشخص می‌شود روند ۶۰ روزه بررسی برجام به دلیل عدم ارائه مستندات توافق محرمانه میان ایران و آژانس، هنوز کلید نخورده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *