يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - 23 Feb 2020
 
۱
۱۱
گزارش "جهان نیوز" از سوءاستفاده مجازی صهیونیستها

تلاش‌های جدید سفارت مجازی ایران در تلاویو!/ "ایرانی‌ها از ما ‌می‌خواهند به کشورشان حمله کنیم!"

سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۶
کد مطلب: 441743
با آغاز موج جدید روابط ایران و غرب پس از جمع بندی مذاکرات هسته ای نوعی تحرکات مشکوک از جانب رژیم صهیونیستی در راستای مشروعیت بخشی به این رژیم جعلی در اذهان مردم ایران آغاز شده است.
تلاش‌های جدید سفارت مجازی ایران در تلاویو!/ "ایرانی‌ها از ما ‌می‌خواهند به کشورشان حمله کنیم!"
گروه سیاست جهان نيوز ـ سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی مدتها پیش اقدام به راه اندازی تارنماهایی در فضای مجازی کرده که از سال ۲۰۰۶ وظیفه معرفی اسرائیل به فارسی زبانان را برعهده داشته است. این سایت ها دامنه تمرکز خود را بر مردم ایران جلب کرده تا با راه اندازی پروژه هایی در فضای مجازی به ترمیم چهره این رژیم در اذهان عمومی مردم ایران بپردازد.

سایت های مذکور دو هدف اصلی خود را در راه اندازی سفارت مجازی ایران در تلاویو و ارتباط با لایحه های مختلف مردم ایران معرفی کرده اند.

به عنوان مثال یکی از این تارنماها در صفحه های متعدد خود مردم و جامعه اسرائیل را مردمانی متمدن و با فرهنگ جلوه می دهد که توانسته اند ابزار فناوری و تکنولوژی را به خدمت یک آیین چند هزار ساله در آورند.

این سایت با قرائت دروغین از برخورد رژیم اسرائیل با مخالفانش تلاش می کند تا نوع رفتار نظام سیاسی ایران را در قالب هایی چون دموکراسی، آزادی و برابری به ورطه نقد بکشاند و تصویری کاملا صلح طلب و دوستانه از رژیم خونخوار صهیونیستی را برای مخاطب ایرانی به نمایش گذارد.

جالب آنجاست که این سایت با آسیب شناسی دقیق از شکاف نسلی موجود در ایران تلاش می کند تا نوعی سبک زندگی مدرنیستی همراه با ابتذال را در ذهن مخاطب ایرانی عادی جلوه دهد. این سایت وابسته به موساد در کارنامه اش حمایت از برخی حرکات هنجارشکنانه در فضای مجازی علیه ایران را نیز در کارنامه اش دارد برای مثال حمایت از صفحه هنجارشکن «آزادی های یواشکی زنان» یکی از مهمترین کانون های توجه این وبسایت اسرائیلی را تشکیل می داد.

در بخشی از این سایت به موضوع خوشگذرانی جوانان ایرانی در اسرائیل و ارائه مدل به قشر جوان در داخل ایران و همچنین معرفی خوانندگان زن ایرانی در اسرائیل پرداخته شده است. در این سناریو با استفاده از مولفه های ایجاد شکاف ملت – ملت در ایران تلاش می شود تا بخشی از جامعه ایران علیه بخش دیگر تحریک شود و مردم ایران به دو قطب ارزش گرا و دینی و همچنین سکولار و دین گریز تقسیم بندی شوند.

این سایت در انتشار موضوعات مربوط به جامعه ایران از شگرد دریافت نامه و گزارش از ایران استفاده می کند. در همین زمینه پررنگ کردن مسائل اجتماعی چون فقر، بیکاری، اعتیاد، مشکلات ازدواج جوانان در چارچوب بی توجهی مسئولین و فساد دولتی گنجانده می شود.

سایت مذکور اولین تارنمایی بود که در زمان ماجرای اسیدپاشی سال گذشته در اصفهان با انتشار نامه های فردی مجهول الهویه به نام علی، انگشت اتهام را به سمت نیروهای انقلابی نشانه رفت و به دنبال آن ضدانقلاب همین خط را برای تخریب طیف حزب اللهی کشور پی گرفتند.

این سایت تلاش می کند تا اینگونه القا کند که مردم ایران اسرائیل را بخشی از راه حل خود می دانند تا جایی که در اظهارنظری مضحک «سولی شاهوار» موسس این سایت در مصاحبه با رسانه های رژیم صهیونیستی مدعی شده است: «کاربران ایرانی بارها و بارها از اسرائیل می خواهند که به ایران حمله کند.»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


آنتی صهیونیسم
Iran, Islamic Republic of
نفرت مردم ایران از رژیم نامشروع صهیونیستی آنقدر زیاد است که با توجه به حماقتهای پی در پی این رژیم حرامزاده در منطقه ، مردم ایران میخواهند هر چه سریعتر این تروریستهای یاغی را به ورطه نابودی بکشانند.
علی
Iran, Islamic Republic of
آخه ایرانیها میدونن که با حمله به ایران طومار رژیم جعلی پیچیده میشه و در اینکه ایرانیان هوشمندتر از صهیونیستها هستند شکی نیست.
مرگ بر کفتارهای صهیونیست خون آشام
محمد
Iran, Islamic Republic of
صهیونیست ها عقلشون نمی رسد که ایرانی ها اگر هم از اونها میخواهند به ایران حمله کنند بخاطر این است که با دست خودشان باعث پاک شدن زمین از وجود کثیفشان بشوند.
امیدواریم که چنین حماقتی بکنند.
امینی-مینودشت
Iran, Islamic Republic of
سلام میشه خواهش کنم پیام من راهم به این سفارت برسانید...جون مادرت ناتان جون !زودترحمله کن. میخوام اراضی اشغالی راشخم شده ببینم آرزوی تحقق فرمان مقام معظم رهبری رو دارم.
ایرانی ها کسانی هستند که در هوای گرم 45 تا 50درجه تابستان و با زبان روزه در روز قدس به خیابانها می ایند و ساعت ها زیر تابش شدید افتاب فریاد می زنند مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل . در ثانی ماشین جنگی شما بیش از 50روز در برابر تعداد محدودی از نیروهای مقامت دوام نیاورد مسلما در برابر ملت ایران شاید یک روز هم دوام نیاورد .
Norway
در همین زمینه پررنگ کردن مسائل اجتماعی چون فقر، بیکاری، اعتیاد، مشکلات ازدواج جوانان در چارچوب بی توجهی مسئولین و فساد دولتی گنجانده می شود.
سایت محترم جهان نیوز
خدااین نظام راحفظ و اشکالاتش را بکمک مردم برطرف نماید . لیکن واقعا چقدر مواردی که اسراییلیها ، حال بنفع خود ، گفته اند غلط است ؟ همین دانشگاه ازاد اعلام کرده که به دختر و پسر نفری ده میلیون تومان با بهره 14 درصد وام ازدواج می دهد . بررسی که کردیم 6000 نفر را با همین وعده سرکار گذاشته اند و تا بحال هم نداده اند . همه اش حرف و تبلیغات . حال مسائل فساد و سو مدیریت و بهمه ریختگی در جامعه بماند .
ابراهیم
سلام
کاش آدرس اون تار نماها رو هم درج می کردین
محمد رضا
بله واقعا مردم ایران این رژیم را بخشی از راه حل خود میداند البته نابودی این رژیم جعلی بهترین راه حل ارائه شده توسط ملت ایران است
فرهاد
اولا شکر خورده دوما تو از اونم نامردتری اگر نزنی ما که شب دعا میکنیم طومارتونو جمع کنیم بدیم زیر بغلتون بفرستیمتون از اون جایی که اومدین بعدش فکر کردی ما نمیدونیم کدوم خانواده 30 ساله داره به شما خط میده
امیر
Switzerland
آقا اگه راست میگن حمله کنند.

خداشاهده از هرجای کره زمین که شده باشه خودمونو میرسونیم که توی جشن نابودی همیشه این عقده سرطانی حضور پیدا کنیم و در ثواب آن شریک باشیم