کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تکذیب دوباره تولید واکسن هرویین و شیشه

1 شهريور 1394 ساعت 11:47

عضو هیئت علمی و دانشیار میکروب شناسی انستیتو پاستور در واکنش به برخی اخبار مبنی بر ساخت واکسن‌های مورفین، هرویین و شیشه گفت: این خبر تکذیب شد و طرح تحقیقاتی متعلق به یکی از محققان انستیتو پاستور است که هنوز به اثبات نرسیده است.


به گزارش جهان به نقل از تسنیم، سید داور سیادت مسئول پانل واکسن‌های باکتریایی شانزدهمین کنگره بین المللی میکروبیولوژی ایران با بیان اینکه در کنگره امسال اعضای جدیدی به پانل اضافه شدند، گفت: دستاوردهای جدید علم واکسن و همچنین مواردی چون اقتصاد واکسن در این دوره بررسی به بحث گذاشته می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر مطالعات و تحقیقات جدید بر روی ایجاد زیر ساخت و تولید دانش فنی در زمینه طراحی واکسن‌های باکتریایی در کشور در حال انجام است.

سیادت با اشاره به اینکه بازگشت به واکسن های نسل قدیم با نگاهی نوین و بازسازی آنها جهت بهبود کارایی از جمله رویکردهای اخیر درباره واکسن های جدید است، اظهار کرد: در حال حاضر واکسن‌هایی چون سه گانه در موسسه رازی و واکسن سل در انستیتو پاستور سال‌هاست که تولید می‌شود و کار بر روی تولید داخلی واکسن‌هایی چون مننگوکوک که وارداتی هستند، ادامه دارد.

عضو هیئت علمی و دانشیار میکروب شناسی انستیتو پاستور در واکنش به برخی اخبار منتشر شده مبنی بر ساخت واکسن هرویین، مورفین و شیشه در انستیتو پاستور گفت: این طرح تحقیقاتی متعلق به یکی از همکاران انستیتو است که هنوز به اثبات نرسیده است.

سیادت ادامه داد: این خبر از سوی سازمان غذا و دارو و انستیتو پاستور نیز تکذیب شد، به هرحال واکسن بار معنایی مخصوص خود را دارد و نمی‌شود به هرچیزی واکسن گفت.

شانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب شناسی ایران سوم تا پنجم شهریور ماه در محل سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود. میکروب شناسی بالینی، میکرو بیولوژی محیطی، میکروبیولوژی مواد غذایی، صنعتی و کشاورزی، میکروب شناسی عفونت‌های بیمارستانی، سوختگی و مقاومت میکروبی، میکروب شناسی موارد خاص، میکروب شناسی زنوزیس و بیماری‌های عفونی نوپدید، میکروب شناسی مولکولی و زیست فناوری، تنوع گونه‌ای و سیستماتیک میکروبی، میکروب شناسی گیاهان و مواد اولیه دارویی ضد میکروبی، میکروب شناسی دامپزشکی، میکروب شناسی آب و فاضلاب از محورهای این کنگره است.


کد مطلب: 440255

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/analysis/440255/تکذیب-دوباره-تولید-واکسن-هرویین-شیشه

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com