دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 21 May 2018
 
۱
۸

عارف: حرف آخر را صندوق رأی می‌زند

دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۰
رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه حرف آخر را صندوق رأی می‌زند گفت: چاره‌ای جز پیروزی نداریم.
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان در دیدار جمعی از نخبگان، خانواده معظم شهدا و فعالان سیاسی استان فارس که در دفتر بنیاد امید ایرانیان انجام شد، با تسلیت فرار رسیدن ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) به ظرفیت‌های بالقوه استان فارس اشاره کرد و اظهار داشت: استان فارس از هر نظر وضعیت برجسته‌ای دارد. در دولت اصلاحات همیشه در مسئله کیفیت گندم نگاه‌مان اول به استان فارس و بعد به استان گلستان بوده است. دانشگاه شیراز نیز اکنون جزء بهترین دانشگاه‌ها محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: به دلایلی نتوانستیم از ظرفیت این استان به‌صورت مطلوب استفاده کنیم و امیدواریم در دولت تدبیر و امید شرایط بهتر شود. استان فارس در یک مسیری که نباید می‌افتاد، قرار گرفت ولی امیدواریم که در دوره استاندار جدید شرایط تغییر کند و مدیران ارشد استان همسو با دولت در جهت پاسخ‌گویی به مطالبات مردم گام بردارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با برشمردن پتانسیل‌ها و ظرفیت استان تأکید کرد: اگر فقط گردشگری استان تقویت شود به‌تنهایی می‌تواند حداقل ۵۰ درصد درآمد نفتی کشور را تأمین کند.

وی در پاسخ به انتقاد برخی از حاضرین در جلسه از سیاست داخلی دولت تدبیر و امید گفت: در انتقادهایی که از دولت مطرح می‌شود باید توجه کرد که دولت در چه شرایطی روی کارآمد. در آن زمان رقیب اصلاحات تصور نمی‌کرد که اصلاح‌طلبان پیروز شوند و اگر یک درصد احتمال می‌داد که پیروزی از آن ماست، رقابت را بین خودشان تقسیم نمی‌کردند.

عارف با اشاره به پیروزی روحانی در انتخابات سال ۹۲ تصریح کرد: نباید احساس کنیم که کار در ۲۴ خرداد تمام شده؛ بلکه بعد از آن باید با همکاری صمیمانه مردم و دولت روند حاکم شدن اخلاق، ارزش‌ها و اجرایی شدن تمام اصول قانون اساسی به تدریج و با برداشتن گام‌های استوار و پایدار دنبال شود.

وی ادامه داد: عملکرد دولت روند قابل دفاعی دارد و البته تا الآن هم یکی از دستاوردهای دولت بیانیه ارزشمند توافق هسته‌ای بوده که نگاه‌ها را به ایران تغییر می‌دهد، البته این دستاورد به خاطر پیروزی مردم در ۲۴ خرداد بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تیم مذاکره‌کننده کاری کارستان کرده و باید مورد تقدیر قرار بگیرد، ادامه داد: ویژگی انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ این بود که در یک فضای ناامیدی و امنیتی کاذبی که به جامعه تحمیل شده بود، مردم پیروز شدند و جوانان، بزرگان اصلاح‌طلب را به میدان انتخابات هل دادند. این حرکت باید استمرار پیدا کند تا گام بعدی که اسفندماه امسال است بهتر برداشته شود. باید نشان دهیم که پیروزی مردم در ۲۴ خرداد تصادفی نبود.به این عقیده ام که اگر این حرکت ادامه یابد، گام‌های بعدی راحت‌تر خواهد بود.

وی تأکید کرد: با توجه به شرایط کشور و منطقه مهمترین راهبرد برای جریان‌های سیاسی در انتخابات باید حضور حداکثری مردم باشد.

عارف با بیان اینکه «حرف آخر را صندوق رأی می‌زند»، تصریح کرد: چاره‌ای جز پیروزی نداریم. باید پیروز شویم و برای پیروزی هم راهی جز اجماع نداریم. اختلاف سلیقه را ارج بنهیم؛ اما فعلاً باید بر اساس مشترکات حرکت کنیم.

وی درباره راهبرد انتخاباتی اصلاح‌طلبان تشریح کرد: در گذشته به صورت متمرکز لیست‌ها تهیه می‌شد، اما الآن حوزه‌های انتخابیه مبنا قرار گرفته و اگر اختلافی در حوزه باشد، شورای استان باید آن را حل و فصل کند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان تأکید کرد: تقاضایم از خواهران و برادران اصلاح‌طلب این است که به صورت فردی رفتار نکنند و در یک حرکت جمعی و جبهه‌ای باید مسئولیت‌پذیری را افزایش دهیم.

عارف با بیان اینکه «باید هدف ارتقای جایگاه مجلس و رسیدن به یک مجلس خبره با کارایی بالا باشد»، گفت: افرادی که در خود این ظرفیت را می‌بینند به انتخابات ورود پیدا کنند.

وی تصریح کرد: با تشکیل مجلسی مقتدر که دغدغه اصلی‌اش منافع ملی باشد دولت می‌تواند دستاوردهای خود را در حوزه های مختلف افزایش دهد و پاسخ گویی مطالبات به‌حق مردم و جوانان نظیر مسائل معیشتی، اشتغال و حقوق شهروندی باشد.

عارف در ادامه تأکید کرد: باور ما به ارزش‌ها کمتر از رقیب نیست؛ هر دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا ریشه در انقلاب دارند، هرچند که در هر دو جریان افرادی تندرو هستند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه اصلاح طلبان هیچ‌گاه به رقیب خود برچسب‌های ناروا نزدند، خاطرنشان کرد: متأسفانه افراطیون رقیب برای از میدان به در بردن اصلاح‌طلبان از روش‌های نخ نمای اتهام زنی استفاده می‌کنند. اگر زمانی با چنین روش‌های ضداخلاقی به نتیجه می‌رسیدند بدانند که دیگر آن دوران به سر آمد ونمی اصلاح طلبان را حذف کنند. باید با تعامل مثبت در صحنه مبارزات سیاسی حضور پیدا کرد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با تاکید بر اینکه رأی توده‌های مردم پشتیبان اصلاح‌طلبان است، گفت: نمی‌خواهیم حرکت‌های عوام‌فریبانه داشته باشیم. نمی‌خواهیم برای رأی جمع کردن شعاری بدهیم که نمی‌توانیم اجرا کنیم.

عارف در این دیدار در بخش دیگری از سخنان خود، به ضرورت تشکیل احزاب تأثیرگذار در کشور اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم احزاب فراگیر داشته باشیم که مسئولیت بگیرند و پاسخگو باشند؛ اما چون در آن مرحله نیستیم ناچاریم که حرکت جبهه‌ای داشته باشیم، در این حرکت جبهه‌ای احزاب باید خواسته‌های خود را تعدیل کنند و خرد جمعی را مبنا اقدام عملی خود قرار دهند.

در این مراسم لوح تقدیری به پاس اقدام اخلاقی دکتر عارف در انتخابات سال ۹۲ و توجه وی به خانواده معظم شهدا از طرف خانواده سرداران شهید نوری به رئیس بنیاد امید ایرانیان اهدا شد.
کد مطلب: 438043
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


[
United States
البته تحمل شکست را هم داشته باشید. چون رای دهندگان فقط همان چابلوس های اطراف شما نیستند که از اقبال مردم به شما داستان سرایی میکند و شما را دچار توهم رای 90 درصدی میکنند.
س
Iran, Islamic Republic of
این آقا در زمان فتنه گران چرا اینقدر فعال نبود که بگوید چاره ای جزء پیروزی ندارند
مرگ بر فتنه گران
ج
Iran, Islamic Republic of
خود را صاحب حق می داند
اصلاح طلبان افساد طلبند
مرگ بر آمریکایی
علي
Australia
دو دستگي در كشورهاي مترقي يعني ترقي ولي در كشورهاي مثل ايران كه كم دشمن نداره يعني دوستي نداره زنگ خطره متاسفانه به حقيقت بگم زمان خميني. كسي جرّأت نمكر د روي حرف اقا حرف بزنه ولي الا ن خيلي ها بيخيال انگار بشتشون گرم هر غلطي كه ميخواهند ميكنند و كسي هم نيست چيزي بگه متاسفانه أب گلالود شده وضعيت قراش ميريش همه شدن اقا بالا سر وأي از ان روزي كه يه فتنه
از يه جاع سر باز كنه بايد سراپا گرش بردو خوشونت
در غير اين صورت مسلمانان شيعي دنيا كه دلخوشيشون ايرانه همه سلاخي شدند رفتنه پي كارش
خدا بخير كنه و از حرص مردم كمً
آقای عارف صندوق رای زمانی حرف اول را میزنتد که شما به اصطلاح اصلاح طلبان پیروز باشید در غیر اینصورت حرف اول را در کف خیابانهای تهران اراذل و اوباش با کشت وکشتار و به آتش کشیدن اموال عمومی و ایجاد رعب و وحشت وکشیدن حجاب از سرزنان محجبه و... میزند
Moldova, Republic of
جناب عارف در صندوق رای پاسخ شما و تمامی دوستان اصلاح طلب را خواهیم داد
اقای عارف می گوید حرف اخر را صندوق رای می زند مگر در سال 1388 حرف اخر را صندوق رای نزد که دوستانتان ان را نپذیرفتند و به نظام جمهوری اسلامی تهمت تقلب زدند و کشور را دچار بحران عمیق کردند .؟ چه تضمینی وجود دارد که شما مجددبه بهانه ای دیگر انتخابات را زیر سوال نبرید ؟
حمید
سلام دکتر گفته بودید ۳۰ صندلی میخواهی کمی پول جمع کردیم بریم تهیه کنیم ولی صندوق رای خطر ناکه اینها را ازما ننخواهید که موقعش که میشه عقب نشینی میکنی بابای مارو درمیاری ...ً..
ستاره بچینی ..... خوابهای خوش ببینی ...... !!!!!!!!!!!!