يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 29 Nov 2020
 
۰

خانه تجارت ایران و آمریکا تشکیل شد

سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب: 436946
رئیس قرارگاه حماسه اقتصادی وزارت کشور گفت:"خانه تجارت ایران و آمریکا" برای جذب سرمایه‌های ایرانیان در این کشور و سرمایه گذاری‌های مشترک تشکیل شد.
به گزارش جهان،‌ علیرضا ناطقی در گفت‌و‌گو با تسنیم با اعلام این خبر افزود : ۵۲ هزار بنگاه اقتصادی تعطیل یا نیمه تعطیل داریم که در ۸ سال گذشته از مسیر تولید خارج شده اند.
وی خاطر نشان کرد: این امر نتیجه افزایش تورم،عدم ارائه منابع به تولید، تحریم و ... است که راه اندازی دوباره آنها نیاز به ۹۳ هزار میلیارد تومان سرمایه دارد که به تولید اختصاص نیافته است.

مسئول تاسیس خانه‌های تجارت ایران درخارج از کشور، ادامه داد: خیلی از این دسته تولید کنندگان برشکسته و در زندان هستند که ما به صورت مورد به مورد در صدد حل و فصل آنها هستیم.

وی اظهار داشت: اولین "خانه تجارت ایران" در سال ۸۰ در دبی راه اندازی شد اما به دلیل عدم حمایت‌های دولت بعدی این خانه ها تعطیل شد.

ناطقی تاکید کرد: از سال گذشته راه اندازی مجدد خانه‌های تجارت در کشورهای مختلف آغاز شد که در برخی از کشور‌ها نظیر آلمان، ایتالیا، ترکیه و چین ایجاد و چند ماه است که فعال هستند.

وی بیان داشت: هفته گذشته نیز خانه تجارت ایران در آمریکا، توسط بخش خصوصی در این کشور آغاز به کار کرد.

ناطقی اظهار داشت: خانه تجارت تشکل مستقلی است که به اتاق اصناف یا بازرگانی و سایر تشکل‌ها ارتباطی ندارد و درکشور‌های مختلف دنیا با توجه به ظرفیت‌های موجود شکل می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این خانه‌ها در واقع شرکت‌های تجاری هستند که ۵۰ درصد آن ایرانی هستند و ۵۰ درصد مربوط به کشور میربان است.

ناطقی با بیان اینکه مشکلی برای تاسیس خانه تجارت ایران و آمریکا وجود ندارد، اظهار داشت: تا به امروز این خانه در ایران تاسیس نشده و تنها خانه تجاری ایران و آمریکا در این کشور تاسیس شده است.

وی با بیان اینکه این خانه هنوز فعالیت خود را در آمریکا شروع نکرده است گفت: در خانه ایران وآمریکا بیشتر تلاش شده است که سرمایه‌های ایرانی‌های حاضر در این کشور جذب شود.

ناطقی یادآور شد: باایجاد یک امنیت سرمایه گذاری به دنبال آوردن این سرمایه ها به داخل کشور هستیم که منجر به تقویت بنیه تولید کشور می کند و شرایط سرمایه گذاری خارجی ها در ایران فراهم می شود.

رئیس قرارگاه حماسه اقتصادی وزارت کشورگفت:بر اساس احکام اقتصاد مقاومتی ما بیشتر از اینکه به واردات فکر کنیم به صادرات می‌اندیشیم و بنا داریم که صاردات ما به این کشور جهشی ویژه با توجه به بازار مناسب در آمریکا داشته باشیم.

وی در پایان اظهار داشت: خانه تجارت تشکل خصوصی و مستقل است که برای تاسیس خانه در کشورهای مختلف، نیاز به مجوز دولت ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *