دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - 24 Feb 2020
 
۰

فتاح: دزدی از صندوق ها جرم است

چهارشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۸
کد مطلب: 433417
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه صندوق های صدقات از رده خارج شده اند ، گفت: براساس توافق جدیدصورت گرفته با نیروی انتظامی، از این پس برداشتن پول از صندوق های صدقات جرم محسوب می شود.
به گزارش جهان، سیدپرویز فتاح در گفتگو با مهر به صندوق های صدقات اشاره کرد و گفت: صندوق های قدیمی و فلزی در یک دوره ای کاربری داشتند، اما در حال حاضر این صندوق ها از رده خارج شدند و باید جمع آوری شوند.

به گفته وی، از سوی دیگر به دلیل رطوبت و همچنین بهداشت پایین اسکناس و از سوی دیگر دزدی‌هایی که از صندوق ها می شود باید صندوق های جدید جایگزین قبلی ها شود که این کار نیز آغاز شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از برگزاری جلسه ای با فرمانده نیروی انتظامی خبر داد و گفت: در این جلسه قرار شد فرمانده نیروی انتظامی به همه استان ها ابلاغ کنند که برداشتن پول از صندوق صدقات دزدی و جرم محسوب می شود و ماموران پس از اعلام این تخلف با فرد خاطی همانند جرایم دزدی برخورد خواهند کرد.

فتاح ادامه داد: به زودی نیروی انتظامی این موضوع را ابلاغ می کند و همچنین اقدام دیگر ما این است که صندوق ها را طوری طراحی خواهیم کرد که به راحتی پول از آن بیرون نیاید و کسی نتواند از صندوق های صدقات دزدی کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به صندوق های دیجیتالی اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی های لازم برای راه اندازی این صندوق ها و همچنین کمک به کمیته امداد از طریق تلفن همراه و کارت بانکی انجام خواهد شد که بخشی از این کار صورت گرفته و مابقی نیز در دستور کار قرار دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *